Постанова № 15855535, 18.05.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2011
Номер справи
1953/11/2170
Номер документу
15855535
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" травня 2011 р. Справа № 2-а-1953/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченко К.В.,

при секретарі: Михайленко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (надалі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 (надалі - відповідач), у якому просить стягнути заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 4460,00 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідачем не сплачено податок з власників транспортних засобів на автомобіль МАЗ 5334, державний номер НОМЕР_1 у сумі 4460,00 грн., чим порушено вимоги ст.5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”.

Відповідач надав до суду письмове заперечення на позов, у якому просить відмовити у задоволенні позову посилаючись на той факт, що він на протязі 2008-2009 років не користувався даним транспортним засобом, а також, що цей автомобіль був переданий ним за довіреністю у користування іншій особі і вона повинна сплачувати даний транспортний податок.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити з підстав, викладених в адміністративному позові.

Відповідач та його представник в судовому засіданні просили відмовити у позові з підстав, викладених у запереченнях на позовну заяву.

Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

Згідно з довідкою наданою ДПІ у м. Херсоні власником транспортного засобу МАЗ 5334, державний номер НОМЕР_1, є громадянин ОСОБА_1.

Як вбачається з розрахунку податку з власників транспортних засобів протягом 2008-2009 рр. податок відповідачем не сплачувався. Сума боргу за вказаний період складає 4460,00 грн.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.91 № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", яким визначено платники i об’єкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати.

Відповідно до ст. 5 Закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У зв’язку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобов’язані пред’являти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація i технічний огляд транспортних засобів не провадяться.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.

Оскільки, у разі відсутності документів про сплату податку, реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не повинні проводитися, органи реєстрації та проведення технічного огляду повинні контролювати сплату податку перед проведенням технічного огляду, реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів. На підставі списків громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки, податкові органи здійснюють заходи щодо стягнення податку. Оскільки у ст. 6 Закону № 1963-XII зазначено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за три попередніх роки.

Докази того, що відповідач перестав бути власником вищевказаного автомобіля відсутні.

Наведені відповідачем обставини в якості заперечення на позов суд до уваги не приймає, оскільки вони не звільняють його як власника транспортного засобу від сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.87.11 ст.87 Податкового Кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, позовні вимоги про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) податковий борг по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 4460,00 грн. (чотири тисячі чотириста шістдесят грн.) до державного бюджету на (р/р 33218808700002, код ЗКПО 24104230, отримувач Держказначейство у м. Херсоні, в установі банку УДК у Херсонській області, МФО 852010).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 18 травня 2011 р..

Суддя Кравченко К.В.

кат. 8.1.5