Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 травня 2011 р. Справа № 2-а-2180/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач, ДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ПП) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1270,00 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що під час перевірки магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 якій належить приватному підприємцю ОСОБА_1, встановлено порушення вимог п. п. 1, 9, 10, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95 - ВР від 06.07.1995 року, за вказані порушення до відповідача були застосовані штрафні санкції на загальну суму 1270,00 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, був належним чином повідомлений про розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що 15.12.2010 року посадовими особами ДПІ у м. Херсоні на підставі затвердженого плану перевірок на грудень 2010 року та направлення № 836/237 від 13.12.2010 року було проведено перевірку щодо контролю за дотриманням вимог суб"єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензій в магазині, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 якій належить приватному підприємцю ОСОБА_1.
За результатами перевірки складено акт від 15.12.2010 р. № 1201/21/03/23/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення п.п. 1, 9, 10, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95 - ВР від 06.07.1995 року
Перевірка проведена в присутності продавця - особи, яка проводила розрахунки ОСОБА_2, яка після ознайомлення з Актом отримала другий примірник акту, а в розділі зауваження до акту перевірки зазначила, що зауважень не має.
В ході перевірки перевіряючими було виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 8,0 грн., що є порушенням п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР; не зберігання фіскальних звітнихї чеків з РРО в книзі
обліку розрахункових операцій, що є порушенням п. 9 ст. Закону України № 265/95-ВР; не зберігання контрольних стрічок , що є порушенням п. 10 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР.
На підставі складеного акту та виявлених порушень ДПІ у м. Херсоні було прийнято рішення від 21.12.2010 року № 0017202307 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 1270,00 грн.
Відповідно до пункту 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.
Згідно зі ст. 3 Закону України від 06.07.95р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій (п. 1 ст. 3);
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в КОРО (п. 9 ч. 3);
- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (п. 10 ч. 3);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квітанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ч. 3)
Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Таким чином, штрафна (фінансова) санкція відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України №265/95-ВР за порушення п. 1 ст. 3 вказаного Закону становить 8,0*5=40,0 грн.
Згідно з п. 4 ст. 17 Закону України № 265/95-ВР за порушення п. 9 ст. 3 вказаного Закону, сума фінансової санкції становить 20*17 грн.*2 шт.=680,0 грн.
Відповідно до п. 5 ст. 17 Закону України № 265/95-ВР за порушення п. 10 ст. 3 вказаного Закону, сума фінансової санкції становить 10*17 грн.*2 шт.=340,0 грн.
Відповідно до ст. 22 Закону України № 265/95-ВР за порушення п. 13 ст. 3 вказаного Закону, сума фінансової санкції становить (141,3 - 91,3 - 8,0) * 5=210,0 грн.
Суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону України № 265/95- ВР
підлягають перерахуванню суб"єктами підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного бюджету за місцем реєстрації суб"єкта господарювання в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Підставою для нарахування суми штрафу є факт порушення підприємцем порядку використання реєстраторів розрахункових операцій, однак приватним підприємцем до теперішнього часу сума штрафної санкції не сплачена.
Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, застосування штрафної (фінансової) санкції за виявлені під час перевірки порушення, відповідає вимогам чинного законодавства України.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167, 183-2 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1(ідентифікаційний код НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 1270 (одна тисяча двісті сімдесят) грн. 00 коп.до державного бюджету, код платежу 3021080900 на розрахунковий рахунок - 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 8.1.4