Постанова № 15854818, 16.05.2011, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2011
Номер справи
1170/2а-1524/11
Номер документу
15854818
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 травня 2011 року Справа № 1170/2а-1524/11

09 год. 20 хв.

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Знамянської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особипідприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000632320 від 29.11.2010 року заборгованість у розмірі 3110 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на порушення відповідачем чинного законодавства України про регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, на порушення фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995р. №265/95 (далі за текстом Закон №265/95). У звязку з чим, Знамянською обєднаною державною податковою інспекцією прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 3110 грн.

Відповідачем копію ухвали від 22 квітня 2011 року про відкриття скороченого провадження отримано 26.04.2011р., що підтверджується відміткою в повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення. (а.с.12)

Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.3 ч.5 ст.1832 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним здійснення розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.ст.15, 16 Закону №265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Згідно акту Знамянської об'єднаної державної податкової інспекції №0055/11/15/23/НОМЕР_1 від 16.11.2010р. під час перевірки щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яку здійснено у кафе «Орхідея»за адресою: вул.Леніна,87, смт.Олександрівка, встановлено порушення фізичною особоюпідприємцем ОСОБА_1 п.п.1, 2, 9,13 ст.3 Закону №265/95, що полягали у невидачі розрахункового документу на суму 65 грн., невідповідність готівки в касі з сумою коштів зазначеною в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 75 грн., не зберіганні фіскальних звітних чеків від з 08.11.2010р. по 15.11.2010р. в книзі обліку розрахункових операцій. (а.с.7-8)

Відповідно до п.п.1-2 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. А також видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно п.9 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, в тому числі, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Порядком реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000р. №614 встановлено, що Z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті РРО.

Згідно Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінену Міністрів України №199 від 18.02.2002р., зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z - звіту до виконання наступного Z - звіту.

Максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. При цілодобовій роботі підприємства, Z - звіт необхідно виконувати не пізніше 24 години з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z - звіту.

Згідно п.13 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

В пояснювальній записці продавця, в присутності якої здійснювалась перевірка, від 16.11.2010р. остання визнала факти вищезазначених порушень, виявлених під час перевірки щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. (а.с.9).

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність в діях відповідача порушень п.п.1, 2, 9,13 ст.3 Закону №265/95, що полягали у невидачі розрахункового документу на суму 65 грн., невідповідність готівки в касі з сумою коштів зазначеною в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 75 грн., не зберіганні фіскальних звітних чеків від з 08.11.2010р. по 15.11.2010р. в книзі обліку розрахункових операцій

На підставі акту перевірки №0055/11/15/23/НОМЕР_1 від 16.11.2010р. Знамянською обєднаною державною податковою інспекцією, яким встановлено порушення відповідачем п.п.1, 2,9,13 ст.3 Закону №265/95, згідно ст.17,22 Закону №265/95, податковим органом прийнято рішення №0000632320 від 29.11.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на суму 3110 грн., про що свідчить копія корінця даного рішення (а.с.10), яке отримано відповідачем 02.12.2010р., про що свідчить відмітка в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.11).

Згідно п.п.1, 4 ст.17 Закону №265/95 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, та двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до ст.22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, сума штрафних (фінансових) санкцій, що підлягають застосуванню до фізичної особипідприємця ОСОБА_1 у звязку з порушенням останньою п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону №265/95 становить 3110 грн..

Доказів сплати відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій суду не надано. Як і не надано доказів оскарження фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 вищевказаного рішення.

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, та враховуючи встановлені порушення відповідачем норм чинного законодавства України про регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій, суд дійшов висновку, що нарахування суми фінансових санкцій та їх розмір є обґрунтованими, та відповідають виявленим порушенням.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачемфізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особипідприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України, в особі Знамянської обєднаної державної податкової інспекції (код ЄДРПОУ: 22217355) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3110 (три тисячі сто десять) грн..

Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Т.М. Кармазина