ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/3428/11 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Шевяков І.С., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора Кобеляцького району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областідо суб'єкта господарювання - фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
22 квітня 2011 року прокурор Кобеляцького району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта господарювання - фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.
В обгрунтування позовних вимог вказав, що позивачем винесено постанову про накладення штрафних фінансових санкцій на ФОП ОСОБА_1, які останнім не оскаржена, а санкції не сплачені, тому такі штрафні санкції підлягають стягненню у судовому порядку.
Як свідчать матеріали справи, 06.05.2011 року відповідач отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Правом надати до суду заперечення у десятиденний строк, відповідач не скористався.
Суд, оцінивши повідомлені сторонами обставини, приходить до висновку, що дана справа підлягає розгляду в порядку скороченого провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, маються достатні підстави для постановлення рішення у справі.
З наявних у матеріалах справи письмових доказів суд встановив наступне.
28.12.2010 року на підставі завдання на перевірку від 27.12.2010 року №015225 співробітниками ТУ Головавтотрансінспекції у Полтавській області проведена перевірка транспортного засобу марки VOLKSWAGEN державний номерний знак НОМЕР_1, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1
В ході проведення перевірки виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме надання послуг з нерегулярних спеціальних пасажирських перевезень за маршрутом Полтава - Київ, з пошкодженим лобовим склом, у дорожньому листі відсутні відмітки органів ДАІ та Головавтотрансінспекції про відсутність заперечень на виконання нерегулярних перевезень, відсутня ліцензійна картка, чим порушено вимоги ст.ст. 20, 34, 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Про виявлені порушення складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 28.12.2010 року, з яким ознайомлено водія під підпис.
За результатами розгляду матеріалів перевірки 24.01.2011 року винесено постанову № 119073 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн. відповідно до абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
Підставою застосування штрафних санкцій є встановлені позивачем порушення наступних норм закону.
Згідно з ст. 34 Закону “Про автомобільний транспорт”, конструкція та технічний стан транспортних засобів, а також їх частини мають відповідати вимогам, порядок визначення яких установлює Кабінет Міністрів України, та забезпечувати: безпеку людей, які користуються транспортними засобами чи беруть участь у дорожньому русі; відповідність нормам стосовно викидів забруднювальних речовин, парникових газів, електромагнітних завад, рівню шуму та інших чинників негативного впливу на людину та довкілля; запобігання пошкодженню транспортними засобами доріг та їх облаштування; ефективне використання енергетичних ресурсів, частин і експлуатаційних матеріалів; захист від незаконного використання транспортних засобів та запобігання пошкодженню вантажів; збереження властивостей безпеки від моменту виготовлення транспортного засобу до його утилізації; відповідність іншим вимогам законодавства.
Згідно з ст. 34 Закону “Про автомобільний транспорт”, автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів, утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону, забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Відповідно до статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Приписами абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. №1789-ХІІ передбачає, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу .
Таким чином, прокурор Кобеляцького району Полтавської області, діючи в межах наданих йому законодавством України повноважень, обґрунтовано звернувся до суду в інтересах держави в особі ТУ Головавтотрансінспекції в Полтавській області з даним позовом.
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач не надав суду доказів скасування рішень про застосування штрафних санкцій, або ж доказів сплати ним таких санкцій, а тому ці рішення є чинними та підлягають виконанню, у зв'язку з чим відповідні штрафи підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 на користь держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Полтавській області (р/р 31115106700002, УДК у м. Полтаві, код ЄДРПОУ 34698280, банк одержувача: ГУДК у Полтавській області, МФО 831019, код бюджетної класифікації 21081100, символ 106) фінансові санкції у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
СуддяІ.С. Шевяков