Постанова № 15729376, 17.05.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2011
Номер справи
2а-1670/3036/11
Номер документу
15729376
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/3036/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді - Бойка С.С., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Прокурора м. Полтави в інтересах Державної податкової інспекція у м. Полтавідо Товариства з обмеженою відповідальністю "Реаком"про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

08 квітня 2011 року позивач Прокурор м. Полтави в інтересах ДПІ у м. Полтавізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ТОВ "Реаком"про стягнення податкового боргу в розмірі 29933,29 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за відповідачем значиться податковий борг, що виник внаслідок несплати відповідачем самостійно визначеного податкового зобов'язання з податку на додану вартість та з податку на прибуток загальною сумою 29933,29 грн. Несплата відповідачем податкового боргу в установлений строк стала підставою для звернення позивача до суду.

Сторони в судове засідання не з'явились, надали суду клопотання про розгляд справи без їхньої участі.

Частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що немає перешкод для розгляду справи, суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження, у відповідності до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 05 листопада 2010 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2010 року про визначення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду в розмірі 5622,00 грн. Станом на момент подання позову, згідно відомостей зворотного боку облікової картки відповідача, за останнім значиться податковий борг в розмірі 5410,29 грн.

ТОВ "Реаком" 03 грудня 2010 року подано податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2010 року про визначення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду в розмірі 12318,00 грн. Станом на момент подання позову, згідно відомостей зворотного боку облікової картки відповідача, відповідачем податкове зобов'язання не сплачене.

09 листопада 2010 року відповідачем до ДПІ в м. Полтаві подано податкову декларацію з податку на прибуток, де визначено суму податку, який підлягає сплаті до бюджету в розмірі 12214,00 грн. Зазначене податкове зобов'язання відповідачем не виконане.

24 січня 2011 року ТОВ "Реаком" до ДПІ в м. Полтаві подано податкову декларацію з податку на прибуток, де визначено суму податку, який підлягає сплаті до бюджету в розмірі 178,00 грн. Зазначене податкове зобов'язання відповідачем не виконане.

Пунктом 1.11 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до вимог статей 4.1.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Відповідно до пункту 5.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 5.4.1 статті 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У відповідності до вимог підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", якою передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, ДПІ в м. Полтаві на адресу відповідача надіслано першу податкову вимогу від 23 листопада 2010 року № 1/2053.

З матеріалів справи слідує, що вказана податкова вимога вручена відповідачеві в порядку та у строки, визначені податковим законодавством, а саме: 06 грудня 2010 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Таким чином, станом на момент подачі адміністративного позову до суду в обліковій картці відповідача значиться заборгованість з податку на прибуток та податку на додану вартість в розмірі 29933,29 грн.

Статтею 3 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" передбачено, що активи платника податків (кошти, матеріальні і нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

Відповідно до вимог статті 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно пункту 1 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", державна податкова інспекція в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати в бюджет податків і зборів та інших платежів, та згідно пункту 11 статті 10 вищезгаданого закону, на ДПІ покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Беручи до уваги той факт, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання у встановленому чинним законодавством порядку не виконане, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора м. Полтави в інтересах ДПІ у м. Полтаві є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ТОВ "Реаком" на розрахункові рахунки:

- 31115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000, одержувач УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 податковий борг з податку на прибуток в розмірі 12205,00 грн. (дванадцять тисяч двісті п'ять гривень) 00 коп.;

- 31117029700002, код бюджетної класифікації платежу 14010100, одержувач УДК у місті Полтаві, ЗКП0 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 17 728,29 грн. (сімнадцять тисяч сімсот двадцять вісім гривень) 29 коп.

          

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Суддя                                                                                С.С. Бойко