Постанова № 15729367, 16.05.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2011
Номер справи
2а-1670/2781/11
Номер документу
15729367
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/2781/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,

за участю секретаря Горбач Д.О.,

представника позивача - Божинського А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській областідо Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

04 квітня 2011 року позивач Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція у Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3про стягнення заборгованості.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що 13.12.2010 року та 18.01.2011 року працівниками податкової інспекції проведено перевірку магазину, що належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_3 щодо питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, під час яких було встановлено порушення відповідачем вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. У звязку із цим, 23.12.2010 року Кременчуцькою ОДПІ винесено рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій №0009322303/2889 в сумі 1214,00 грн., та №0009332303/2888 в сумі 6800,00 грн., а також рішення про застосування фінансових санкцій від 28.01.2011 року №0000832303/114 в сумі 592,40 грн. Рішення отримані відповідачем 25.12.2010 року та 05.02.2011 року, однак фінансові санкції у встановлений термін не сплачені.

В ході судового розгляду справи від позивача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог, у зв"язку з частковою сплатою відповідачем заборгованості в сумі 500,00 грн. Залишок несплаченої суми боргу зі сплати єдиного податку складає 7405,65 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень проти адміністративного позову не надав, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за даною явкою сторін та на підставі наявних у справі матеріалів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

Відповідно до положень пунктів 2, 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, в редакції, чинній на час виникнення правовідносин, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, відповідно до статті 15 зазначеного закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Як свідчать матеріали справи, 13.12.2010 року працівниками податкової інспекції проведено перевірку магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці. Перевірка проводилася в присутності продавця ОСОБА_4

За результатами перевірки складений акт №003847/1555/16/03/23/2445910761 від 13.12.2010 року. При цьому зауважень до акту перевірки не виникало.

Відповідно до акту, в ході перевірки були встановлені порушення відповідачем вимог пунктів 1, 2, 4, 9, 11, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, статті 15-3 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Зокрема, виявлені наступні порушення:

- не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів. Сума не проведення склала 49,65 грн.;

- не забезпечено цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення;

- не проведення щоденного друку фіскального чеку РРО, не зберігання фіскального чеку в КОРО;

- не забезпечено проведення розрахункових операцій через РРО з використанням режиму попереднього програмування товарів та кількості товару;

- не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сума коштів яка значиться в денному звіті РРО;

- здійснення реалізації вина на розлив для споживання на місці без присвоєння статусу закладу громадського харчування.

За результатами перевірки, на підставі акту №003847/1555/16/03/23/2445910761 від 13.12.2010 року відповідачем були винесені рішення від 23.12.2010 року №0009332303/2888 про застосування до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 6800,00 грн. та №0009322303/2889 про застосування до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1214,00 грн.

Крім того, 18.01.2011 року працівниками податкової інспекції проведено перевірку магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3, з дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Перевірка проводилася в присутності продавця ОСОБА_5

За результатами перевірки складений акт №003951/0027/16/03/23/2445910761 від 18.01.2011 року.

Відповідно до акту, в ході перевірки були встановлені порушення відповідачем вимог пунктів 12, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:

- не забезпечено ведення обліку товарних запасів у порядку, встановленому законодавством;

- не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сума коштів яка значиться в денному звіті РРО.

За результатами перевірки, на підставі акту №003951/0027/16/03/23/2445910761 від 18.01.2011 року відповідачем були винесено податкове повідомлення-рішення від 28.01.2011 року №0000832303/114 про застосування до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 592,40 грн.

Згідно пунктів 1, 2, 4, 9, 11, 12, 13 статті 3 зазначеного Закону субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Пункт 1 статті 17 Закону передбачає застосування до порушника фінансової санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно пункту 4 статті 17 Закону у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до порушника застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 6 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до порушника застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 20 Закону передбачає, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Статтею 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів, тому відповідачем вірно визначена штрафна (фінансова) санкція згідно із статтею 17 цього Закону в розмірі 6800,00 гривень.

Відповідно до даних облікової картки платника податків заборгованість фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 становить 7405,65 грн. На даний час відповідачем сума податкового боргу в розмірі 7405,65 грн. не сплачена.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів в спростування наведеного та доказів сплати сум нарахованих штрафних (фінансових) санкцій суду не надав, своїм правом на оскарження рішень позивача не скристався.

З огляду на викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, у зв`язку із чим позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській областідо Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 заборгованість перед бюджетом в сумі 7405,65 грн. на р/р 31115104700219, код платежу 21080900, одержувач: УДК у Кременчуцькому районі, код 34698579, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 17 травня 2011 року.

СуддяН.Ю. Алєксєєва