Справа № 11121/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суду складі:
головуючого судді Вовченко O.A.,
секретар судового засідання Дубовик А.В.,
за участі:
представників позивача - ОСОБА_1, (довіреність від 02.02.2010 року)
- ОСОБА_2, (довіреність від 20.01.2011 року)
законного представника відповідача - Вербовщук С.Г., (посвідчення від 16.03.2010 року)
представника відповідача - ОСОБА_4, (довіреність від 25.05.2010 року)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позов товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморє Плюс»до Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області про визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області, щодо виключення з податкового кредиту за червень 2010 року 1252401 грн., про зобовязання Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області включити до податкового кредиту за червень 2010 року податковий кредит в сумі 1252401 грн., суд
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Чорноморє Плюс» (далі ТОВ «Чорноморє Плюс»), 22 листопада 2010 року звернулося в Одеський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області (далі ДПІ у Біляївському районі) про визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області, щодо виключення з податкового кредиту за червень 2010 року 1252401 грн., про зобовязання Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області включити до податкового кредиту за червень 2010 року податковий кредит в сумі 1252401 грн.
В обґрунтування позовних вимог в позові зазначено, що на підставі направлення від 08.10.2010 року № 589/23, в період з 08.10.2010 року по 21.10.2010 року, проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Чорноморє Плюс»з питання перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобовязань з податку на додану вартість на суму 100000 грн., по декларації за червень 2010 року. За результатами перевірки складено акт № 2021/23/32478489 від 27.10.2010 року в висновках якого зазначено, що встановлені порушення п.п. 7.2.3, п.п.7.2.6 п. 7.2, п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»в результаті чого встановлено завищення податкового кредиту за період з 01.06.2010 року по 30.06.2010 року за червень 2010 року на суму 1252401 грн. У звязку із встановленими порушеннями зменшено відємне значення поточного звітного (податкового) періоду (рядок 18.2) та рядок 21 Декларації на 1252401 грн. Зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, рядок 26 Декларації, на 1252401 грн. З висновком зазначеним в акті перевірки позивач не погоджується, оскільки за період з 01.06.2010 року по 30.06.2010 року ТОВ «Чорноморє Плюс»задекларовано податкового кредиту по податку на додану вартість у сумі 1270438 грн. До складу податкового кредиту у червні 2010 року були включені податкові накладні: № 150/07 від 31.07.2007 року та № 98/08 від 23.08.2007 року від Управління капітального будівництва Одеської міської ради; № 163441 від 30.11.2008 року та № 178555 від 31.12.2008 року від КП «Теплопостачання міста Одеса». Висновки акту ДПІ у Біляївському районі не ґрунтуються на нормах Закону, а здійснені на підставі Акту дії зі зменшення відємного значення поточного звітного (податкового) періоду (рядок 18.2) та рядок 21 Декларації на 1252401 грн., зменшення залишку відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, рядок 26 Декларації, на 125401 грн. є неправомірними.
В судовому засіданні представники позивача ОСОБА_1, та ОСОБА_2, підтримали позовні вимоги в повному обсязі посилаючись на обґрунтування, викладені в позовній заяві і просили суд задовольнити позовні вимоги.
01 березня 2011 року, в судовому засіданні представник відповідача надав до суду заперечення на адміністративний позов, де посилаючись на п.п. 7.4.1 п. 7.4, п.п. 7.2.3, п. п. 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п. 5.8 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 року № 166, п. п.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», зазначено, що працівниками ДПІ у Біляївському районі проведена позапланова виїзна документальна перевірка ТОВ «Чорноморє Плюс»з питання перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобовязань з податку на додану вартість на суму 100 тис. грн., по декларації за червень 2010 року. За наслідками перевірки складено Акт від 27.10.2010 року. За період з 01.06.2010 року по 30.06.2010 року ТОВ «Чорноморє Плюс»задекларовано податкового кредиту по податку на додану вартість у сумі 1270438 грн., Перевіркою повноти визначення податкового кредиту за зазначений період встановлено завищення на суму 1252401 грн. В ході проведення перевірки посадові особи ТОВ «Чорноморє Плюс»не надали докази звернення до ДПІ у Біляївському районі щодо порушення продавцем порядку виписування податкових накладних, чим позивач не використав своє право на підтвердження податкового кредиту у сумі 1252401 грн. За результатами перевірки податкові повідомленнярішення не приймались, а висновки акту перевірки носять для ТОВ «Чорноморє Плюс»рекомендований характер.
Представник відповідача, в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, та просив у задоволенні позову відмовити в повному обсязі з підстав викладених у запереченнях.
Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
ТОВ «Чорноморє Плюс», знаходиться на податковому обліку, як платник податків, зборів (обовязкових платежів), в ДПІ у Біляївському районі Одеської області з 21.05.2003 року.
Згідно ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб визначений Конституцією та законами України.
Приписами п.1 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року № 509-ХІІ (зі змінами та доповненнями) визначено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів юридичними особами.
В період з 08.10.2010 року по 21.10.2010 року, на підставі направлення № 589/23 від 08.10.2010 року, головними державними податковими ревізор-інспекторами відділу перевірок платників податків управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у Біляївському районі проведено позапланову виїзну перевірку.
Відповідно до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні», для застосування посадовими особами органів державної податкової служби при оформленні матеріалів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, суб'єктами господарювання - юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами розроблено Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства. Даний Порядок затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України 10.08.2005 N 327 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 року за N 925/11205) (далі Порядок),
Приписами п. 1.3 Порядку визначено, що за результатами проведення виїзних позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт. Акт, це службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Обставини, що викладаються перевіряючи ми під час проведення перевірок в акті перевірки у відповідності до приписів Порядку, за відсутності прийнятого податковим органом податкового повідомлення чи рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, не призводять до виникнення певних обовязків для платника податків. Таким чином факти викладені в акті перевірки повинні досліджуватися за наявності прийнятого податкового повідомлення-рішення при його оскарженні.
За наслідками перевірки 27.10.2010 року складено Акт № 2021/23/32478489 (а.с. 8-13). В висновках акту перевірки зазначено, що - «перевіркою встановлено порушення: пп. 7.2.3, п.п.7.2.6 п. 7.2, п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»в результаті чого встановлено завищення податкового кредиту за період з 01.06.2010 року по 30.06.2010 року за червень 2010 року на суму 1252401 грн. В звязку із встановленими порушеннями зменшено відємне значення поточного звітного (податкового) періоду (рядок 18.2) та рядок 21 Декларації на 1252401 грн. Таким чином, після перевірки зменшується залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, рядок 26 Декларації, на 1252401 грн.»
Відповідно до п. 2.4 Порядку у висновку акта невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок зазначаються: узагальнений опис виявлених перевіркою порушень податкового, валютного та іншого законодавства з посиланням на підпункти, пункти, статті нормативно-правових актів. Виявлені порушення податкового та іншого законодавства відображаються у гривнях у розрізі податків, зборів та інших обов'язкових платежів з розбивкою за роками та податковими періодами, у межах періоду, що перевіряється. Виявлені порушення валютного законодавства відображаються у розрізі зовнішньоекономічних договорів (контрактів). У разі вилучення у ході перевірки копій документів, які підтверджують факт виявленого порушення, про це робиться запис із відображенням підстав для вилучення. Відображається кількість складених примірників акта перевірки та відмітка про вручення одного примірника посадовим особам суб'єкта господарювання.
В порушення п. 2.4 Порядку, в висновках акту перевірки від 27.10.2010 року (а.с. 13) прийнято рішення «про зменшення відємного значення поточного звітного (податкового) періоду (рядок 18.2) та рядок 21 Декларації на 1252401 грн.»
Позивач в позові просив визнати неправомірними дії ДПІ у Біляївському районі, щодо виключення з податкового кредиту за червень 2010 року 1252401 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ТОВ «Чорноморє Плюс»про визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області, щодо виключення з податкового кредиту за червень 2010 року 1252401 грн., з урахуванням приписів ч.2 ст.11 КАС України підлягають задоволенню шляхом визнання неправомірними дії Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області, щодо зазначення в висновках акту перевірки від 27.10.2010 року, рішення щодо зменшення залишку відємного значення (рядок 18.2) та (рядок 21) Декларації за червень 2010 року на 1252401 гривен.
Приписами п. 1.7 Закону України «Про податок на додану вартість», визначено, що податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість», платник податку самостійно формує та обчислює суми податкового зобовязання та податкового кредиту, які потім зазначає в декларації.
Враховуючи положення Закону України «Про податок на додану вартість», суд вважає, що позовні вимоги ТОВ «Чорноморє Плюс» про зобовязання Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області, включити до податкового кредиту за червень 2010 року податковий кредит в сумі 1252401 грн., не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 9, 11, 69-72, 86, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморє Плюс» задовольнити частково.
Визнати неправомірними дій Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області, щодо зазначення в висновках акту перевірки від 27.10.2010 року, рішення щодо зменшення залишку відємного значення (рядок 18.2) та (рядок 21) Декларації за червень 2010 року на 1252401 гривен.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 15.04.2011 року.
Суддя Вовченко O.A.
15 квітня 2011 року