Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 квітня 2011 р. № 2а-2584/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Шинкар Т.І.,
за участю секретаря – Васильків О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дрогобицького міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі ДПІ у Дрогобицькому районі до Сільськогосподарського ТзОВ ім.І.Франка про стягнення до бюджету кошти в сумі 14783,21 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Дрогобицький міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі ДПІ у Дрогобицькому районі звернувся з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до Сільськогосподарського ТзОВ ім.І.Франка, просить стягнути до бюджету кошти в розмірі 14783,21 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачено до бюджету податковий борг, який підтверджується актами перевірки, податковими повідомленнями-рішеннями, скерованими відповідачу у встановленому законом порядку.
Прокурор явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлений про розгляд справи.
ДПІ у Дрогобицькому районі явку повноважного представника в судове засідання не забезпечила, проте подала суду клопотання, в якому просить розглядати справу без участі повноважного представника за наявними матеріалами.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлений про розгляд справи, заперечень суду не подав.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 04 квітня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.
Перевіривши матеріали справи, з’ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач - Сільськогосподарське ТзОВ ім.І.Франка (ідентифікаційний код 03762466) зареєстроване державним реєстратором Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області та взяте на облік платника податків в органах ДПІ.
Відповідно до ст. 9 Закону України ?Про систему оподаткування? від 25.06.1991р. № 1251-XII з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №1251) платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Як встановлено в судовому засіданні, ДПІ проведено перевірку Сільськогосподарського ТзОВ ім.І.Франка з питань дотримання вимог податкового законодавства на предмет своєчасності подання податкової звітності по податку на прибуток, податку на додану вартість та виявлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України ?Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами? з наступними змінами від 21.12.2000 року (далі-Закон №2181), п. 16.4 ст. 16 Закону України ?Про оподаткування прибутку підприємств? із змінами та доповненнями від 28.12.1994р. №334/94-ВР про що податковим органом складено акти про порушення податкового законодавства та винесено податкові повідомлення-рішення:
- Акт №01002/1501 від 06.10.2008р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на прибуток та винесено податкове повідомлення-рішення №0003141501/0 від 06.10.2008р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на прибуток в розмірі 2549,50 грн.;
- Акт №01068/1501 від 17.11.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на прибуток та винесено податкове повідомлення-рішення №0003241501/0 від 20.11.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на прибуток в розмірі 1020,00 грн.;
- Акт №1027/1501 від 01.10.2010р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на прибуток та винесено податкове повідомлення-рішення №0003341501/0 від 12.10.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на прибуток в розмірі 510,00 грн.;
- Акт №455/15-6 від 24.04.2008р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0001891502/0 від 12.05.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 6119,00 грн.;
- Акт №535/15-6 від 26.05.2008р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0002431502/0 від 12.05.2008р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №758/15-6 від 24.07.2008р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0003411502/0 від 31.07.2008р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 340,00 грн.;
- Акт №960/15-2 від 24.09.2008р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0004391502/0 від 06.10.2008р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 340,00 грн.;
- Акт №1075/15-2 від 22.10.2008р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0004981502/0 від 22.10.2008р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №1177/15-2 від 24.11.2008р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0005671502/0 від 05.12.2008р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №1349/15-2 від 23.12.2008р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0006321502/0 від 30.12.2008р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №55/15-2 від 22.01.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0000661502/0 від 28.01.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №212/15-2 від 24.02.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0001191502/0 від 04.03.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №320/15-2 від 23.03.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0001731502/0 від 30.03.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №427/15-2 від 23.04.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0002371502/0 від 05.05.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №498/15-2 від 22.05.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0002761502/0 від 29.05.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №608/15-2 від 23.06.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0003321502/0 від 01.07.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №780/15-2 від 25.08.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0004481502/0 від 01.09.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №974/15-2 від 21.10.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0005611502/0 від 26.10.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.;
- Акт №1126/15-2 від 23.11.2009р. про порушення податкового законодавства щодо неподання податкової звітності з податку на додану вартість та винесено податкове повідомлення-рішення №0006411502/0 від 01.12.2009р., яким визначено товариству податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.
Згідно ст. 16 Закону №2181 нараховано пені 0,12 грн.
Крім того, за Товариством рахується податковий борг, що виник з бюджетної позики згідно Постанови Кабінету Міністрів від 10.12.1998р. №1953 в сумі 500,00 грн. (простроченої заборгованості) по даних подання Дрогобицького УДК ГУДКУ у Львівській області від 06.12.2010р. № 7 та договору №16 про фінансове забезпечення… в 1999 році, платіжного доручення №68 від 24.06.1999р. та 858,54 грн. нараховано пені на суму простроченої заборгованості за бюджетними позичками та фіндопомогами згідно вищевказаної Постанови КМУ, Договору та Платіжного доручення.
Відповідно до п.5.3.1 ст. 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, а саме за базовий податковий (звітний) період (календарний місяць, календарний квартал, календарний рік) день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов’язання платника податків і підлягає сплаті.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.1.2 ст.1 Закону № 2181, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Згідно п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п.1.3 ст.1 Закону № 2181 вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
З довідки ДПІ вбачається, що у відповідача станом на 25.01.2011р. існує заборгованість перед бюджетом та становить 14783,21 грн., в т.ч. 500,00 грн. бюджетної позики, 13428,50 грн. штрафних санкцій та 854,71 грн. пені, що підтверджується матеріалами справи.
На виконання ст. 6 Закону №2181 ДПІ відповідачу надіслано вищезазначені податкові повідомлення-рішення заказними листами з вимогою сплати суму податкового боргу, які повернулись по причині відсутності адресата за юридичною адресою.
У відповідності до пп.95.1, пп.95.2 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно пп. 20.1.28 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України податковий орган має право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
У відповідності до ч. 2 п. 6 ст. 20 Закону України ?Про прокуратуру? при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб та згідно ст. 60 КАС України, у випадках, встановлених законом, прокурор, може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Згідно п. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Як встановлено судом, відповідач не подавав державному реєстратору відомостей про зміну свого місцезнаходження, а тому суд приходить до висновку, що, оскільки, останній значиться в реєстрі за адресою, вказаною у довідці про державну реєстрацію, на цю ж адресу судом надсилалися судові виклики, а тому ТзОВ ім.І.Франка вважається належним чином повідомлене про розгляд справи.
Оскільки відповідач господарську діяльність проводив в порушення вимог чинного законодавства, не погасив заборгованість, а тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача підставні, підтвердженні матеріалами справи та підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 35, 60, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю ім.І.Франка в дохід Державного бюджету України кошти в розмірі 14783,21 грн.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 09.04.2011 року.
Суддя Шинкар Т.І.