Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2011 року Справа № 2а/0370/1017/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління у справах захисту прав споживачів у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Медіамакс» про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу,
ВСТАНОВИВ:
Управління у справах захисту прав споживачів у Волинській області (надалі – УСЗПС у Волинській області) звернулося з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Медіамакс» (надалі –ТзОВ «ТРК «Медіамакс») про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу на підставі рішення № 134 від 26.04.2010 року в розмірі 3945,25 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в порушення пункту 1 статті 16 Закону України «Про рекламу», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003р. № 2067, п. 6.1.2 «Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові», затверджених рішенням Львівської міської ради від 19.11.2004 року № 1173 зі змінами, керівництвом ТзОВ «ТРК «Медіамакс» прийнято рішення про встановлення рекламної конструкції зовнішньої реклами за адресою у м. Львові по пр. Чорновола, 105, яка не відповідає виданому дозволу, оскільки фундамент конструкції виступає над поверхнею газону, а повинен бути заглиблений. 26.03.2010 року Управлінням у справах захисту прав споживачів у Львівській області (надалі – УСЗПС у Львівській області) складений протокол про порушення законодавства про рекламу № 0099, та направлений за належністю для розгляду до УСЗПС у Волинській області за юридичною адресою ТзОВ «ТРК «Медіамакс» (вул. Стуса, 11, м. Луцьк, Волинська область). За результатами розгляду протоколу про порушення законодавства про рекламу № 0099 від 26.03.2010 року та матеріалів справи, 26.04.2010 року УСЗПС у Волинській області прийняте рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 3945,25 грн. Оскільки, ТзОВ «ТРК «Медіамакс» добровільно не сплатило штрафні санкції у встановлений законодавством термін, УСЗПС у Волинській області просить стягнути в судовому порядку з ТзОВ «ТРК «Медіамакс» на користь державного бюджету м. Луцька штраф за порушення законодавства про рекламу на підставі рішення № 134 від 26.04.2010 року в розмірі 3945,25 грн.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 14.04.2011 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі (а.с.1).
Копія ухвали від 14.04.2011 року про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі була отримана відповідачем 19.04.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.18). Проте від відповідача у встановлений судом строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв’язку з чим суд вважає можливим розглянути та вирішити справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що ТзОВ «ТРК «Медіамакс» (вул. Стуса, 11, м. Луцьк, код ЗКПО 32872400) порушено вимоги пункту 1 статті 16 Закону України № 270/96-ВР, пункт 6.1.2 Правил розміщення зовнішньо реклами у м. Львові, затверджених рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 19.11.2004р. № 1173, а саме рекламна конструкція зовнішньої реклами за адресою у м. Львові по пр. Чорновола, 105, яка не відповідає виданому дозволу, оскільки фундамент конструкції виступає над поверхнею газону, а повинен бути заглиблений, про що було внесено подання № 23/Р-4-341 про порушення Закону України «Про рекламу» і вимогою № 23/Р-4-202 запропоновано усунути вказане порушення до 08.03.2010 року.
Оскільки, ТзОВ «ТРК «Медіамакс» вказане порушення не було усунуте в термін встановлений Департаментом економічної політики Львівської міської ради (до 08.03.2010 року), 26.03.2010 року УСЗПС у Львівській області на підставі подання Департаменту економічної політики Львівської міської ради № 23/Р-4-341 від 23.03.2010 року, був складений протокол про порушення законодавства про рекламу № 0099 (а. с. 9).
Даним протоколом встановлено, що в порушення пункту 1 статті 16 Закону України «Про рекламу», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003р. № 2067, п. 6.1.2 «Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові», затверджених рішенням Львівської міської ради від 19.11.2004 року №1173 зі змінами, керівництвом ТзОВ «ТРК «Медіамакс» прийнято рішення про встановлення рекламної конструкції зовнішньої реклами за адресою у м. Львові по пр. Чорновола, 105, яка не відповідає виданому дозволу, а саме фундамент конструкції виступає над поверхнею газону, а повинен бути заглиблений. Протокол про порушення законодавства про рекламу № 0099 був направлений за належністю для розгляду до УСЗПС у Волинській області за юридичною адресою ТзОВ «ТзОВ «ТРК «Медіамакс» (вул. Стуса, 11, м. Луцьк, Волинська область).
За результатами розгляду протоколу про порушення законодавства про рекламу № 0099 від 26.03.2010 року та матеріалів справи, 26.04.2010 року УСЗПС у Волинській області прийняте рішення № 134 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 3945,25 грн. та зобов’язано ТзОВ «ТРК «Медіамакс»у десятиденний термін сплатити зазначений штраф до державного бюджету міста Луцька, р/р 31110106700002, код 21081100, ІК 21741605 банк ГУДКУ у Волинській області МФО 803014 (а. с. 8).
Згідно статті 16 Закону України від 03.07.1996р. № 270/96-ВР «Про рекламу» (Закон України № 270/96-ВР), розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам: розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки та із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків; освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків; фундаменти наземної зовнішньої реклами, що виступають над поверхнею землі, можуть бути декоративно оформлені; опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами, заввишки до 2 метрів від поверхні землі; нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття; у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.
Забороняється розташовувати засоби зовнішньої реклами: на пішохідних доріжках та алеях; у населених пунктах на висоті менш ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини; поза населеними пунктами на відстані менш ніж 5 метрів від краю проїжджої частини.
.Контроль за додержанням цих Правил здійснюють виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та інші органи відповідно до законодавства. У разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням цих Правил, звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк. У разі невиконання цієї вимоги орган, який здійснює контроль, подає інформацію спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно частини 4 статті 27 Закону України «Про рекламу», спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням органів державної влади, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на рекламодавців за вчинення дій, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами.
Вартість реклами складає 789,05 грн., що у розмірі п’ятикратної вартості становить 3945,25 грн.
Таким чином, оскільки рішення про застосування штрафу №134 від 26.04.2010 року прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства України, у встановленому законом порядку не скасоване, відповідач письмових заперечень проти позову не подав, штрафу добровільно не сплатив, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення заборгованості зі сплати штрафу у розмірі 3945,25 грн. на користь державного бюджету міста Луцька підлягають до задоволення.
Відповідно до частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Керуючись статтями 183-2, 256 КАС України, на підставі статей 16, 27 Закону України «Про рекламу», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Медіамакс» на користь державного бюджету міста Луцька р/р 31110106700002, код 21081100, ІК 21741605 банк ГУДКУ у Волинській області МФО 803014 штраф в розмірі 3945 (три тисячі дев’ятсот сорок п’ять)грн. 25 коп.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий В.Д.Ковальчук