Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2-а-17127/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Клочкова Н.В. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"05" квітня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіМацедонської В.Е.,
суддівЗемляної Г.В., Лічевецького І.О.,
при секретаріГринчуку В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 13 січня 2011 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Дніпро-Вікторія” до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-
встановив:
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 13 січня 2011 року позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю “Дніпро-Вікторія” до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій задоволено, а саме: визнано протиправним та скасовано рішення про застосування щтрафних (фінансових) санкцій від 15 вересня 2008 року №0006912305.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції з мотивів невідповідності висновків суду обставинам справи та порушення судом норм матеріального права та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог. Свої вимоги апелянт мотивує тим, що позивач зобовязаний був надавати послуги через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання операцій на індивідуальному гральному автоматі.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом першої інстанції встановлено, що 03 вересня 2008 року ДПА у Кіровоградській області проведено перевірку залу гральних автоматів ТОВ «Дніпро-Вікторія»за адресою: м.Кіровоград, вул.Дзержинського, 49, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки №26540775/2205/23/30407788 від 03 вересня 2009 року, згідно якого під час перевірки у приміщенні позивача велося надання послуг грального бізнесу на 12 працюючих гральних автоматах, які підключені до електромережі і знаходились у працюючому стані, але не обладнанні запамятовуючими пристроями (фіскальною памяттю), не зареєстровані та неопломбовані у встановленому законом порядку, чим порушено п.п.1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На підставі вищезазначеного акту ДПІ у Оболонському районі м.Києва прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0006912305 від 15 вересня 2008 року, згідно якого до ТОВ «Дніпро-Вікторія»на підставі п.1, 2 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»застосована штрафна (фінансова) санкція у розмірі 4080,00 грн.
Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції про неправомірність дій податкового органу щодо застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»з таких підстав.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»реєстратор розрахункових операцій пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Відповідно до п.п.1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосування платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або із застосуванням у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій»від 07 лютого 2001 року №121 встановлено терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій з використанням гральних автоматів до 31 грудня 2006 року.
Виходячи із аналізу змісту вищенаведеної постанови Кабінету Міністрів України, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері грального бізнесу шляхом надання послуг з використанням гральних автоматів зобов'язані з 01 січня 2007 року використовувати у своїй ліцензованій діяльності з надання послуг грального бізнесу гральні автомати з продажу послуг, які оснащені запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю), в т.ч. тих, що вже задіяні у використанні.
Наказом ДПА України від 01 липня 2008 року №430 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції»до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій включена система «Фіскал», що призначена для фіскалізації гральних автоматів, автоматизації збору, обліку і контролю даних про функціонування залів гральних автоматів. Отже, з 01 липня 2008 року субєкти господарювання зобовязані використовувати зазначену систему.
Колегія суддів не погоджується із висновком суду першої інстанції, що реальна можливість виконати обовязок щодо фіскалізації гральних автоматів, виникла у позивача лише після 10 вересня 2008 року, оскільки позивач повинен був використовувати гральні автомати з продажу послуг, які оснащені запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю), а з 01 липня 2008 року до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій включено компютерно-касову систему «Фіскал», яка призначена для фіскалізації гральних автоматів.
Колегія суддів приходить до висновку, що використання апелянтом гральних автоматів, які не забезпечують фіскальних функцій за відсутності забезпечення таких гральних автоматів компютерно-касовою електронною спеціалізованою системою «Фіскал»є порушенням п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а тому відповідачем правомірно у відповідності до п.1, 2 ст.17 вищезазначеного Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0006912305 від 15 вересня 2008 року.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що порушення норм матеріального права призвели до неправильного вирішення справи, тому постанова Окружного адміністративного суду м.Києва від 13 січня 2011 року підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст.195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд,-
постановив:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 13 січня 2011 року скасувати.
Прийняти нову постанову, якою у задоволенні позовних втмог товариства з обмеженою відповідальністю “Дніпро-Вікторія” до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Повний текст постанови виготовлено 11 квітня 2011 року.
Головуючий суддяВ.Е.Мацедонська
СуддіГ.В. Земляна
І.О.Лічевецький