Справа № 3-2594/11
ПОСТАНОВА
29.04.2011 року cуддя Кирилюк І. В. , розглянувши матеріали, які надійшли з Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва, про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера ТОВ «СБМ Україна Лімітед» ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відомості щодо попереднього притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 08.02.2011 року № 18, складеного державним податковим інспектором Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Харченко Ю.О. відносно ОСОБА_1, під час перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «СБМ Україна Лімітед» головним бухгалтером якого є ОСОБА_1, встановлено порушення вимог податкового законодавства, що призвело до заниження податку на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 11819 грн. 92 коп., згідно акту перевірки від 12.11.2010 року № 904/23-4/35634814, чим порушено Закон України п. п. 7.4.1 п. 7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР, за що передбачена відповідальність згідно ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган чи посадова особа вирішує такі питання: чи належать до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи.
Відповідно до ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено, що вони оформлені з порушенням вимог чинного законодавства.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно є головним бухгалтером Товариства з обмеженою відповідальністю «СБМ Україна Лімітед», а, отже, з даних матеріалів не вбачається, що вона є субєктом, який може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення зазначеного в протоколі правопорушення.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення, не зазначено пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не наведено інші відомості, що мають значення для вирішення справи, даний протокол не підписано особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, та не зазначено про відмову вказаної особи його підписувати. Протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Так, не зазначено місце проживання або будь-які засоби звязку ОСОБА_1.
За таких обставин, матеріали справи слід повернути для належного оформлення, відповідно до вимог чинного законодавства.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складений відносно головного бухгалтера ТОВ «СБМ Україна Лімітед» ОСОБА_1, повернути для належного оформлення до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяІ. В. Кирилюк