Постанова № 1542190, 14.04.2008, Господарський суд Черкаської області

Дата ухвалення
14.04.2008
Номер справи
07/915а
Номер документу
1542190
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 07/915а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" квітня 2008 р.

14год.30хв., м. Черкаси

За адміністративними позовами товариства з обмеженою відповідальністю „Черкаська м’ясна компанія”

до державної податкової інспекції у м. Черкаси

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

Суддя Дорошенко М.В.

Секретар судового засідання Сиволовська О.І.

Представники сторін:

від позивача: Юдіна Н.А. - за довіреністю12.11.2007р., Кунгурцева Г.П. –за довіреністю від 05.01.2005р.;

від відповідача: Ситник І.Е. –за довіреністю від 19.03.2008р., Білоус В.Ю. –за довіреністю від 09.01.2008р.

Заявлено адміністративний позов про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відповідача від 08.02.2008р. №0000062304/0 про зменшення позивачу суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за вересень 2007р. на 419832грн.

Заявлено адміністративний позов про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відповідача від 08.02.2008р. №0000072304/0 про зменшення позивачу суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за жовтень 2007р. на 370702грн.

Заявлено адміністративний позов про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відповідача від 26.02.2008р. №0000112304/0 про зменшення позивачу суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за листопад 2007р. на 460827грн.

Ухвалою господарського суду від 10.04.2008р. справи №07/915а, №07/916а і №07/1324а, провадження у яких були відкриті за вказаними трьома адміністративними позовами відповідно, були об’єднані для спільного розгляду і вирішення в одну справу №07/915а.

В обґрунтування свої адміністративних позовів позивач вказав на невідповідність вимогам чинного законодавства висновку актів перевірок, на підставі яких були прийняті спірні податкові повідомлення-рішення, щодо необхідності відображення операцій з придбання позивачем товарів (робіт, послуг) для виробництва м’яса в живій вазі та з поставки м’яса в живій вазі у скороченій декларації з податку на додану вартість, за якою не здійснюються розрахунки з бюджетом (далі –скорочена декларація). Позивач вважає, що такі операції повинні відображатися ним у декларації з податку на додану вартість, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (далі –загальна декларація).

У засіданні суду представники позивача адміністративні позови підтримали з викладених у них підстав.

Відповідач проти адміністративних позовів заперечив, оскільки на відміну від позивача вважає, що висновки актів перевірки, на підставі яких були прийняті спірні податкові повідомлення-рішення, відповідають вимогам чинного законодавства.

У засіданні суду представники відповідача підтримали заперечення проти адміністративних позовів.

Дослідивши наявні у справі письмові докази, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд встановив наступне.

27 грудня 1996р. виконавчим комітетом Черкаської міської ради була проведена державна реєстрація позивача як юридичної особи.

3 січня 1997р. позивач був узятий позивачем на облік як платник податків, а 12 серпня 1997р. позивач був зареєстрований в установленому порядку як платник податку на додану вартість.

У січні, лютому 2008р. відповідачем була проведена виїзна позапланова документальна перевірка позивача з питань достовірності нарахування ним суми бюджетного відшкодування позивача з податку на додану вартість за вересень 2007р. За результатами цієї перевірки був складений акт від 04.02.2008р. №233/23-4/21374213.

Перевіркою було встановлено, що позивач як сільськогосподарський товаровиробник у розумінні п. 11.21 ст. 11 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” в серпні 2007р. здійснював операції з поставки м’яса в живій вазі із застосуванням нульової ставки податку на додану вартість і в порушення Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молока та м’яса в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999р. №805 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2007р. №596 (далі Порядок №805) відображав обсяги поставок м’яса в живій вазі та суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), які використовувалися для виробництва м’яса в живій вазі, не у скороченій декларації, а у загальній, що призвело до завищення позивачем суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за загальною декларацією за вересень 2007р. на 419832грн.

На підставі акта від 04.02.2008р. №233/23-4/21374213 відповідач прийняв і надіслав позивачу спірне податкове повідомлення-рішення від 08.02.2008р. №0000062304/0 за яким відповідно до пп. „б” та „в” пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зменшив позивачу суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за вересень 2008р. на 419832грн.

У січні, лютому 2008р. відповідачем також була проведена виїзна позапланова документальна перевірка позивача з питань достовірності нарахування ним суми бюджетного відшкодування позивача з податку на додану вартість за жовтень 2007р. За результатами цієї перевірки був складений акт від 04.02.2008р. №234/23-4/21374213.

Перевіркою було встановлено, що позивач як сільськогосподарський товаровиробник у розумінні п. 11.21 ст. 11 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” у вересні 2007р. здійснював операції з поставки м’яса в живій вазі із застосуванням нульової ставки податку на додану вартість і в порушення Порядку №805 відображав обсяги поставок м’яса в живій вазі та суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), які використовувалися для виробництва м’яса в живій вазі, не у скороченій декларації, а у загальній, що призвело до завищення позивачем суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за загальною декларацією за жовтень 2007р. на 370702грн.

На підставі акта від 04.02.2008р. №234/23-4/21374213 відповідач прийняв і надіслав позивачу спірне податкове повідомлення-рішення від 08.02.2008р. №0000072304/0 за яким відповідно до пп. „б” та „в” пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зменшив позивачу суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за жовтень 2008р. на 370702грн.

У лютому 2008р. відповідачем була проведена виїзна позапланова документальна перевірка позивача з питань достовірності нарахування ним суми бюджетного відшкодування позивача з податку на додану вартість за листопад 2007р. За результатами цієї перевірки був складений акт від 18.02.2008р. №320/23-4/21374213.

Перевіркою було встановлено, що позивач як сільськогосподарський товаровиробник у розумінні п. 11.21 ст. 11 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” у жовтні 2007р. здійснював операції з поставки м’яса в живій вазі із застосуванням нульової ставки податку на додану вартість і в порушення Порядку №805 відображав обсяги поставок м’яса в живій вазі та суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), які використовувалися для виробництва м’яса в живій вазі, не у скороченій декларації, а у загальній, що призвело до завищення позивачем суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за загальною декларацією за листопад 2007р. на 460827грн.

На підставі акта від 18.02.2008р. №320/23-4/21374213 відповідач прийняв і надіслав позивачу спірне податкове повідомлення-рішення від 08.02.2008р. №0000072304/0 за яким відповідно до пп. „б” та „в” пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зменшив позивачу суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за листопад 2008р. на 460820грн.

Позивач встановлені перевіркою обставини здійснення ним в серпні, вересні, жовтні 2007р. операцій з придбання товарів (робіт, послуг) для виробництва м’яса в живій вазі та з поставки м’яса в живій вазі і відображення цих операцій в загальній декларації не заперечив.

Згідно з преамбулою Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” цей Закон визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету.

Відповідно до пп. 6.2.6 п. 6.2 ст. 6 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість”, в редакції, яка була чинною в 2007р., за нульовою ставкою оподатковуються до 1 січня 2008 року поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання.

Підпунктом 7.2.8 п. 7.2 ст. 7 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” встановлено, що платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню цим податком, а також які не є об'єктами оподаткування згідно із статтею 3 та звільнених від оподаткування згідно із статтею 5 цього Закону. Зведені результати такого обліку відображаються у податкових деклараціях, форма і порядок заповнення яких визначаються відповідно до закону.

Відповідно до п. 10.6 ст. 10 6 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” форми декларації та податкових розрахунків з цього податку встановлюються відповідно до закону.

Пунктом 11.21 ст. 11 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” у 2007р. було встановлено, що до 1 січня 2008 року сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі. Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва. Порядок нарахування і використання зазначених коштів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Таким порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України, є згадуваний вище Порядок №805, згідно з п. 1 якого він встановлює механізм нарахування та виплат дотацій переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від форми власності і господарювання, включаючи особисті селянські господарства, за поставлені ними у період з 1 січня 2007 р. до 1 січня 2008 р. переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі. Нарахування і виплата дотацій проводиться переробними підприємствами незалежно від форми власності, що мають власні переробні потужності.

З огляду на приведені вище норми із Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” порядок обліку, звітування по податку на додану вартість регулюється цим Законом. Окремий облік операцій з придбання сільськогосподарськими товаровиробниками товарів (робіт, послуг) для виробництва м’яса в живій вазі та з поставки м’яса в живій вазі Законом України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” не передбачений.

Кабінет Міністрів України відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” був уповноважений встановити і встановив порядок нарахування і використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам і відповідно не мав повноважень на встановлення окремого обліку та форми декларації по операціям з придбання сільськогосподарськими товаровиробниками товарів (робіт, послуг) для виробництва м’яса в живій вазі та з поставки м’яса в живій вазі.

Чинне законодавство і зокрема затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997р. №166 Порядок заповнення податкової декларації з податку на додану вартість не передбачає подання скороченої податкової декларації платниками податку, які застосовують нульову ставку податку на додану вартість, передбачену пп. 6.2.6 п.6.2 ст. 6 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість”.

Отже відображення позивачем обсягів поставок м’яса в живій вазі та сум податку на додану вартість, сплачених (нарахованих) у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), які використовувалися для виробництва м’яса в живій вазі, у загальній декларації відповідає вимогам Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість”.

За таких обставин спірні податкові повідомлення-рішення відповідача є протиправним, тому підлягає скасуванню.

Таким чином, адміністративні позови підлягають задоволенню. Відповідно до ч.1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України позивачу підлягають відшкодуванню із Державного бюджету України витрати на сплату судового збору у сумі 10грн. 20коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні позови задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Черкаси від 08.02.2008р. №0000062304/0 про зменшення товариству з обмеженою відповідальністю „Черкаська м’ясна компанія” суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за вересень 2007р. на 419832грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Черкаси від 08.02.2008р. №0000072304/0 про зменшення товариству з обмеженою відповідальністю „Черкаська м’ясна компанія” суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за жовтень 2007р. на 370702грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Черкаси від 26.02.2008р. №0000112304/0 про зменшення товариству з обмеженою відповідальністю „Черкаська м’ясна компанія” суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за листопад 2007р. на 460827грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Черкаська м’ясна компанія” (бул. Шевченка, буд. 205, м. Черкаси, 18000, ідентифікаційний код 21374213) –10грн. 20коп. витрат на сплату судового збору.

Ця постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через господарський суд Черкаської області заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня оголошення постанови і апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання такої заяви.

Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

У разі своєчасного подання заяви про апеляційне оскарження і неподання апеляційної скарги у встановлений строк, ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

СУДДЯ Дорошенко М.В.