ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/3237/11 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Молодецький Р.І., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Карлівської міжрайонної державної податкової інспекціїдо фізичної особи - підприємця ОСОБА_2про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
18 квітня 2011 року позивач Карлівська міжрайонна державна податкова інспекціязвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2про про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 3110,55 грн.
22 квітня 2011 року відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення. У строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, заперечень проти позову відповідачем до суду не подано.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що в ході перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 (далі ФОП ОСОБА_2.), встановлено порушення вимог п.п. 11, 12, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, які виявлені проведеною Карлівською міжрайонною державною податковою інспекцією 09.11.2010 року перевіркою та зафіксовані в акті № 00204/16/12/23/НОМЕР_1, на підставі якого до відповідача рішенням № НОМЕР_2 від 02.12.2010 року застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 6110,55 грн. 31.12.2011 року відповідачем було сплачено 3000,00 грн., таким чином сума заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій складає 3110,55 грн., які відповідачем не сплачені.
Всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) зареєстрована як фізична особа - підприємець 27 листопада 2007 року Карлівською районною державною адміністрацією Полтавської області, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
09 листопада 2010 року інспекторами Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції Дем'янко А. А. та Ребро О. В. проведено перевірку господарської одиниці магазину "Смак", що розташований за адресою: вул. Шевченка, 10, с-ще Ланна, Карлівського району, Полтавської області, щодо перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у присутності ОСОБА_2. Зокрема, було встановлено, що ФОП ОСОБА_2 здійснює підприємницьку діяльність в магазині із застосуванням реєстратора розрахункових операцій Телекарт, заводський № АА 0000287, фіскальний номер № 1612000564 від 04.12.2007 р.
За результатами перевірки складено акт № 00204/16/12/23/НОМЕР_1 від 09.11.2010 року.
Перевіркою встановлені наступні порушення:
- п. 11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції від 25.03.2005, діє з 31.03.2005 р., що діяла на момент виникнення правовідносин), а саме: не забезпечено режиму попереднього програмування найменування ціни та обліку кількості товару, так як при продажу сигарет "Бонд" по ціні 8,00 грн. та напою "Бренді Кола" 0,33 л по ціні 5,40 грн. проведено через реєстратор розрахункових операцій, як товар на загальну суму 13,40 грн., при цьому відсутній кількісний облік товарно-матеріальних цінностей.
Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції від 25.03.2005, діє з 31.03.2005 р., що діяла на момент виникнення правовідносин) за вищевказане порушення передбачено відповідальність у вигляді фінансових санкцій в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- п. 13 ч. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції від 25.03.2005, діє з 31.03.2005 р., що діяла на момент виникнення правовідносин), а саме: не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі вказаній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Сума невідповідності - 93,55 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції від 25.03.2005, діє з 31.03.2005 р., що діяла на момент виникнення правовідносин) за вищевказане порушення передбачена санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
- п. 12 ч. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції від 25.03.2005, діє з 31.03.2005 р., що діяла на момент виникнення правовідносин), а саме: не забезпечено облік товарно-матеріальних цінностей у встановленому порядку за місцем реалізації на загальну суму 2778,90 грн.
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції від 25.03.2005, діє з 31.03.2005 р., що діяла на момент виникнення правовідносин) за вищевказане порушення передбачена фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі вищевказаного акту від 09.11.2010 р. винесено рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій від 02.12.2010 р. № 7423772303 у розмірі 6110,55 грн., яке з відповідачем було узгоджене у встановленому законодавством порядку.
31.01.2011 року відповідач добровільно сплатив частину вказаного боргу у розмірі 3000,00 грн., тому на момент подання сума заборгованості складає 3110,55 грн.
На підставі ч. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до підпункту 14.1.175. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України
податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 87.11. статті 87 Податкового кодексу України встановлено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
За змістом підпункту 14.1.137. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно із нормою підпункту 20.1.28 пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції від 25.03.2005, діє з 31.03.2005 р., що діяла на момент виникнення правовідносин) за порушення п. 11 ст. З Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено відповідальність у вигляді фінансових санкцій в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції від 25.03.2005, діє з 31.03.2005 р., що діяла на момент виникнення правовідносин) за порушення п. 13 ч. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачена санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею 20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції від 25.03.2005, діє з 31.03.2005 р., що діяла на момент виникнення правовідносин) за порушення п. 12 ч. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачена фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, а також те, що суму фінансової санкції у розмірі 3110 грн. 55 коп. у добровільному порядку до Державного бюджету відповідач не сплатив, що підтверджується відомостями наявного в матеріалах справи зворотного боку облікової картки відповідача станом на 15.04.2011 року щодо штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу, Карлівська міжрайонна державна податкова інспекція відповідно до повноважень, покладених на неї Податковим кодексом України обґрунтовано звернулась до суду з позовом про стягнення до бюджету відповідної суми фінансової санкції.
Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 4.ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись п. 11, 12, 13 ч.1 ст. 3, ст. 22, ст. 25 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (в редакції, що діяла на момент виникнення правовідносин), пп. 20.1.28 п. 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, статтями 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.
Стягнути із фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції на р/р 31114104700146, одержувач УДК в Полтавській області, код одержувача 34698453, МФО 831019 заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3110,55 грн. (три тисячі сто десять гривень 55 коп.).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
СуддяР.І. Молодецький