Постанова № 15399308, 12.04.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.04.2011
Номер справи
7428/10/1570
Номер документу
15399308
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 7428/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2011 року м.Одеса

У залі судових засідань № 25

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Бобровській О.Ю.

за участю сторін:

представника позивача - ОСОБА_1 (по довіреності)

представника відповідача- не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авторай»про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авторай»про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 9000 грн.

Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав.

Представник відповідача в судове засідання двічи не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, заперечення на адміністративний позов надані не були.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, а також обставини якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

30 червня 2006 року здійснена державна реєстрація юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Авторай», що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію Серії А01 №170426 (аркуш справи 11).

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про рекламу»від 3 липня 1996 року №270/96-ВР контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснює у межах своїх повноважень спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами.

Згідно з п. 1 Положення про Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики, затвердженого Указом Президента України від 18 березня 2003 року № 225/2003 (чинний на момент виникнення спірних правовідносин) Держспоживстандарт України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, підтвердження відповідності.

Відповідно до п. 2.2 Положення про управління у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23 червня 2009 року № 229, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2009 року за № 636/16652 здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів та про рекламу на території Одеського регіону покладено на Управління у справах захисту прав споживачів в Одеській області.

При виконанні повноважень по контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів відповідно до ст. 26 Закону України «Про рекламу»від 3 липня 1996 року №270/96-ВР посадовими особами Управління були виявлені ознаки порушень законодавства про рекламу щодо змісту реклами, визначених ст. ст. 6, 8 Закону України «Про рекламу», а саме при розміщенні на вітринному склі автомобільного салону «Авторай», що знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 19/21, реклами про проведення зниження цін на продукцію, без наведення відомостей про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, окрім цього, рекламу розміщено виключно російською мовою.

Відповідно до п. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу»№ 1121-IV від 11.07.03 року на вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.

17.04.2009 року та 29.05.2009 року на адресу керівника автосалону «Авторай»Головним Одеським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів надсилались листи щодо надання документів, необхідних для здійснення повноважень та контролю (аркуші справи 9, 10).

На підставі отриманих документів 27 серпня 2009 року головним спеціалістом відділу контролю послуг та реклами Головного Одеського обласного управління у справах захисту прав споживачів Гуренко О.М. відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Авторай»складений протокол №41 про порушення законодавства про рекламу про наявні ознаки порушень законодавства України про рекламу щодо розміщення на вітринному склі автомобільного салону «Авторай», розташованого за адресою:м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 19/21 із рекламною інформацією про проведення зниження цін на продукцію без позначення відомостей про дату початку та дату закінчення знижки цін на продукцію та інформацію подано виключно російською мовою, чим порушені вимоги ст. ст. 6, 8 Закону України «Про рекламу»(аркуш справи 14). Вартість розповсюдження зазначеної реклами складає 1800 грн., що підтверджується наявним в матеріалах справи розрахунком №025 від 10.11.2008 року (аркуш справи 12).

25 вересня 2009 року Головним Одеським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів винесено рішення №41 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (аркуш справи 15), на розгляд справи керівник підприємства або його представник не з'явились.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про рекламу»від 3 липня 1996 року № 270/96-ВР застосування мови у рекламі здійснюється відповідно до законодавства України про мови.

Згідно з ч. 5 ст. 8 Закону України «Про рекламу»від 3 липня 1996 року № 270/96-ВР Реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.

Згідно із розрахунком штрафних санкцій згідно ст. 27 Закону України «Про рекламу»заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Авторай»» складає 9000 грн. (1800 грн. х 5 = 9000 грн.) (аркуш справи 19).

Відповідно до ч. 4 ст. 27 Закону України «Про рекламу»від 3 липня 1996 року №270/96-ВР спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням органів державної влади, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на рекламодавців за вчинення дій, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами.

У зв'язку із тим, що у відповідності до ч. 4 ст. 27 Закону України «Про рекламу»від 3 липня 1996 року № 270/96-ВР рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, Головним Одеським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів направлені матеріали справи до Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики для прийняття рішення відповідно до чинного законодавства (аркуші справи 16, 17).

19 лютого 2010 року Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики прийнято рішення №0004 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу на Товариства з обмеженою відповідальністю «Авторай» у розмірі 9000 грн. (аркуш справи 18), яке направлено на адресу відповідача (аркуш справи 21).

Станом на 7 квітня 2011 року сума штрафних санкцій у розмірі 9000 грн. Товариством з обмеженою відповідальністю «Авторай»не сплачена, рішення Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу на Товариство з обмеженою відповідальністю «Авторай» не оскаржено.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно зі ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд дійшов висновку, що представник позивачів довів суду обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги та надав необхідні докази, в підтвердження своїх позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авторай» про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 9000 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авторай»(код ЄДРПОУ 34505744) на користь Державного бюджету України штраф за порушення законодавства про рекламу у розмірі 9000 грн на на р/р 31111106700008, банк ГУДКУ в Одеській області, одержувач ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 12.04.2011 року

Суддя:Л.І. Свида

12 квітня 2011 року