Постанова № 15399233, 18.04.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2011
Номер справи
9802/10/1570
Номер документу
15399233
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 9802/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2011 року м.Одеса

12год.15хв.

Зала судових засідань №19

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - суддіАракелян М.М.

При секретарі - Жаворонковій М.О.

За участю сторін:

Від позивача: ОСОБА_1 за довіреністю №67308/Б/10-117 від 03.05.2010р.

Від відповідача: ОСОБА_2 за довіреністю №2009-03 від 16.01.2009р.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес-строй»про стягнення податкової заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла адміністративна позовна заява Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси, в якій позивач просить суд стягнути з ТОВ «Прогрес-строй»заборгованість по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 17198,69грн., по збору за припаркування автотранспорту у розмірі - 2626,72грн., по податку з доходів найманих працівників у розмірі - 4647,66грн. (з урахуванням уточнень до позовної заяви).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у ТОВ «Прогрес-строй»податкової заборгованості, яка утворилась внаслідок несплати відповідачем сум, визначених самостійно у податкових деклараціях по орендній платі з юридичних осіб та по збору за припаркування автотранспорту та визначених відповідними податковими повідомленнями-рішеннями по податку з доходів найманих працівників.

Відповідач у судовому засіданні 13.04.2011р. визнав уточнені позовні вимоги.

В судовому засіданні представники сторін підтримали наведені позиції по суті спору.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ТОВ «Прогрес-строй»знаходиться на обліку як платник податків та інших обовязкових платежів в ДПІ у Приморському районі м.Одеси за №6251.

Відповідачем до ДПІ у Приморському районі м.Одеси було подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №2972 від 29.01.2009р., яким визначено суму орендної плати за 2009р. на загальну суму 104225грн. з помісячною платою 8685,42грн.

Однак самостійно визначені відповідачем суми орендної плати у повному обсязі та своєчасно сплачені не були, у звязку з чим, згідно з обліковою карткою по орендній платі з юридичних осіб станом на 25.01.2011р. за ТОВ «Прогрес-строй»обліковується заборгованість у загальному розмірі 17198,69грн., з яких 95,24грн. основний платіж, 17103,45грн. пеня.

ТОВ «Прогрес-строй»до ДПІ у Приморському районі м.Одеси було подано податковий розрахунок збору за паркування автотранспорту від 04.02.2009р. №303917 на суму 4626,72грн.,

Однак самостійно визначена відповідачем сума збору за паркування автотранспорту у повному обсязі та своєчасно сплачена не була, у звязку з чим, згідно з обліковою карткою по збору за паркування автотранспорту станом на 20.09.2010р. за ТОВ «Прогрес-строй»обліковується заборгованість у розмірі 2626,72грн.

Позивачем було проведено планову виїзну перевірку ТОВ «Прогрес-строй»з питань правильності обчислення, своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб, за наслідками якої складений акт перевірки № 9020/23-1/31502358 від 20.07.2009р. На підставі цього акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0005791701/0 від 30.07.2009р., яким визначено суму податкового зобов'язання за податком з доходів фізичних осіб у загальному розмірі 5004грн.

ДПІ у Приморському районі м.Одеси була проведена планова виїзна перевірка правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб, за наслідками якої складений акт перевірки №5345/23-4/31502358/145 від 16.04.2009р. На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0004411701/0 від 28.04.2010р., яким визначено суму податкового зобов'язання за податком з доходів фізичних осіб у загальному розмірі 1481,31грн.

Згідно облікової картки по податку з доходів фізичних осіб станом на 21.09.2010р., з урахуванням наявної переплати та часткової сплати, за ТОВ «Прогрес-строй»обліковується заборгованість по податку з доходів найманих працівників у розмірі 4647,66грн.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями, який був чинним на момент виникнення спірних правовідносинг) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Згідно п.п.2,3 п.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно з ч.1 ст.11 вказаного вище Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Відповідно до п.в ч.1 ст.96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Згідно зі ст.2 Закону України «Про плату за землю»(який був чинний на момент виникнення спірних правовідносин) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до ст.26 цього Закону за порушення Закону України "Про плату за землю" платники несуть відповідальність, передбачену Земельним кодексом України та законами України.

Відповідно до пп. 4.2.1 п.4.2 ст.4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»(який був чинний на момент виникнення спірних правовідносин) до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.

Згідно з пп.8.1.1, пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 цього Закону податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Відповідно до пп.пп.9.2.1, 9.2.3 п.9.2 ст.9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»податковим агентом платника податку при нарахуванні (сплаті) на його користь доходів, визначених у пункті 7.2 статті 7 цього Закону, є особа, яка здійснює таке нарахування (сплату). Загальна сума податків, утриманих протягом звітного податкового місяця з таких нарахованих (сплачених) процентів платнику податку, сплачується (перераховується) таким податковим агентом до бюджету у строки, визначені законом для місячного податкового періоду. Оподаткування процентів (у тому числі дисконтних доходів), сплачених (нарахованих) з інших підстав, ніж зазначені у підпункті 9.2.1 цього пункту, здійснюється у загальному порядку, встановленому цим Законом для доходів, що кінцево оподатковуються при їх виплаті, за ставкою, визначеною у пункті 7.1 статті 7 цього Закону.

Згідно з п.16.1 ст.16 зазначеного Закону податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України.

Відповідно до статті 15 Закону України "Про систему оподаткування" до місцевих зборів (обов'язкових платежів) віднесено збір за паркування автотранспорту.

Пунктом 3 статті 15 Закону передбачено, що механізм справляння місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів) та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України.

Відповідно до статті 3 Декрету Кабінету Міністрів від 20.05.93 N 56-93 "Про місцеві податки і збори" платниками збору за парковку автотранспорту є юридичні особи та громадяни, які паркують автомобілі в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.

Згідно з п.п.1.2, 2.1, 3.4, 6.10, 6.11 Положення про збір за припаркування автотранспорту, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 26 вересня 2003р. №1717-XXIV, збір за припаркування автотранспорту - це бюджетний платіж, який підлягає зарахуванню до бюджету міста у повному обсязі. Платниками збору за припаркування автотранспорту є юридичні особи та громадяни, які маркують автотранспорт в спеціально обладнаних місцях, включаючи території паркінгів, автостоянок, гаражних стоянок, підприємств, організацій, санаторіїв, готелів та ін., на яких здійснюється паркування автотранспорту, а також підприємства та організації, які використовують територію для паркування службового транспорту та транспорту клієнтів. Тарифи послуг паркування автотранспорту затверджуються виконавчим комітетом Одеської міської ради з урахуванням розмірів ставок збору за припаркування. Збір за службове паркування перераховується до 25 числа звітного місяця підприємством на рахунки Управління державного казначейства в Одеській області, відкриті для виконання районних бюджетів міста, за кодом бюджетної класифікації 16010400 "Збір за припаркування автотранспорту" з остаточним розрахунком з бюджетом протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного терміну, передбаченого для надання розрахунку. Розрахунок збору за припаркування (зразок N 1) за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному кварталу, подається уповноваженою організацією та підприємствами і організаціями, які сплачують збір за припаркування за службові парковки до районної податкової інспекції за місцем знаходження місць платного паркування та службових парковок протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г» п.п. 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 цієї статті. Підпунктом 4.1.4а та 4.1.4б пункту 4.1 статті 4 зазначеного закону встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Підпунктами 4.2.1, 4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями) передбачено, що якщо згідно з нормами цього пункту сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому зазначеним Законом. Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно з п.п.5.2.1 п.5.2 ст. 5 зазначеного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.п. 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 вищезазначеного Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена у встановлений законодавством строк, визнається сумою податкового боргу.

Відповідно до п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Згідно з п.п.6.2.1. п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Так, позивачем було направлено на адресу ТОВ «Прогрес-строй»першу податкову вимогу від №1/5399 від 09.12.2008р. на суму 5592,11грн. та другу податкову вимогу від 24.01.2009р. на суму 13131,30грн., які були отримані відповідачем.

Згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005р. №276, в органах державної податкової служби ведуться облікові картки платника податків. Наявність у ТОВ «Прогрес-строй»заборгованості по податку з доходів найманих працівників, по збору за припаркування автотранспорту та по орендній платі з юридичних осіб також підтверджується наявними у матеріалах справи обліковими картками платника та розрахунками податкового боргу, наданими ДПІ у Приморському районі м.Одеси.

Не приймаються до уваги посилання відповідача, що в поданих розрахунках заборгованості по збору за припаркування автотранспорту та податку з доходів найманих працівників містяться арифметичні помилки або описки, з огляду на те, що ним не надано жодних доказів в підтвердження зазначеного та не вказано які саме помилки або описки було допущено позивачем.

Не заслуговують на увагу твердження відповідача щодо невизначення позивачем періоду, за який стягується заборгованість, з огляду на те, що з наявних у матеріалах справи облікових картках вбачаються підстави нарахування сум заборгованості та дата виникнення. Крім того, відповідач не заперечив сам факт наявності цієї заборгованості та не надав докази її погашення.

Згідно з п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року (зі змінами та доповненнями) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна підприємств, установ, організацій.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що уточнені позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес-строй» про стягнення податкової заборгованості задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес-строй» (вул.Приморська, 49, м.Одеса, 65026, ідентифікаційний код 31502358) на р/р 33210812700008, код платежу 13050200, Одержувач ГУДКУ в Одеській області 23213460, банк одержувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, заборгованість по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 17198(сімнадцять тисяч сто девяносто вісім)грн.69коп.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес-строй» (вул.Приморська, 49, м.Одеса, 65026, ідентифікаційний код 31502358) на р/р 33214830700008, код платежу 16010400, Одержувач ГУДКУ в Одеській області 23213460, банк одержувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, заборгованість по збору за припаркування автотранспорту у розмірі 2626 (дві тисячі шістсот двадцять шість)грн.72коп.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес-строй» (вул.Приморська, 49, м.Одеса, 65026, ідентифікаційний код 31502358) на р/р 33211800700008, код платежу 11010100, Одержувач: ГУДКУ в Одеській області 23213460, банк одержувача: ГУДКУ в Одеській області МФО: 828011, заборгованість по податку з доходів найманих працівників у розмірі 4647(чотири тисячі шістсот сорок сім)грн.66коп.

Суддя /підпис/ М.М. Аракелян

З оригіналом згідно:

Суддя М.М. Аракелян

18 квітня 2011 року