Постанова № 15379031, 04.05.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.05.2011
Номер справи
2а-2537/11/0170
Номер документу
15379031
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 травня 2011 р. Справа №2а-2537/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кисельової О.М.,

секретар судового засідання - Яковлєв І.А. ,

за участю представника позивача Буличєва О.А.,

представника відповідача Володькіна С.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Ялтинське АТП № 14328» до Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим про визнання недійсним повідомлення - рішення,

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Ялтинське АТП № 14328» звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим про визнання недійсним повідомлення - рішення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Державною податковою інспекцією в м. Ялта АР Крим винесено податкове повідомлення рішення за неподання декларацій з податку на прибуток з 2007 року по ІІІ квартал 2010 року. Не погодившись з нарахованими штрафними санкціями ВАТ «Ялтинське АТП № 14328» оскаржило зазначене повідомлення рішення в адміністративному порядку. Але рішенням ДПА в АР Крим 28.01.2011 року скарга залишена без розгляду.

З повідомленням - рішенням не погоджується, оскільки податкові зобовязання з податку на прибуток ДПІ в м. Ялта не перевірялись, отже, не нараховані. Декларація з податку на прибуток не надавалася з 2007 року, інші документи не було витребувано.

Крім того, в акті перевірки, Герасимов І.А., що підписав акт, вказаний як керівник, але з 21.04.2010 року ухвалою Господарського суду АР Крим його призначено ліквідатором ВАТ «Ялтинське АТП № 14328». Головний бухгалтер ОСОБА_4 звільнена з травня 2004 року з підприємства. Акт перевірки від 03.12.2010 року складений на підставі діючих на той час норм Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», дія якого не розповсюджується на осіб щодо яких здійснюються судові процедури, передбачені Законом України «про поновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом». З дня визнання боржника банкрутом або відкриття ліквідаційної процедури нові податкові зобовязання, штрафні санкції не можуть бути нараховані та податкові декларації та розрахунки не надаються, оскільки не має обєкту оподаткування.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов з підстав, які в ньому зазначені та пояснив, що позивач не здійснює господарську діяльність, оскільки знаходиться з 2004 року в процедурі банкротства, тому отримання прибутку підприємством неможливо. До повноважень ліквідатора підприємства не відноситься обовязок подавати податкові декларації.

Відповідач у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував та пояснив, що оскаржуване податкове повідомлення рішення визначає суму штрафних санкцій, а не порядок погашення або стягнення податкових зобовязань. Незважаючи на те, що позивач не здійснює господарську діяльність він значиться платником податку в ДПІ у м. Ялта, тому повинен подавати декларації у встановленні законом строки, незважаючи на відсутність прибутку, про що повинен зазначити відповідним чином в декларації.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши представників сторін, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Державною податковою інспекцією в м. Ялта АР Крим на підставі акту перевірки № 4287/03114603/15-1 від 03.12.2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, за неподання податкової декларації позивачем у строки, визначені законодавством було винесено податкове повідомлення-рішення № 004751501/0 від 16.12.2010 року, відповідно до якого на підставі підпункту 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено суму податкового зобовязання - штрафні(фінансові )санкції в розмірі 2210 грн.(а.с. 15, 16, 49).

Оцінюючи правомірність податкового повідомлення рішення № 004751501/0 від 16.12.2010 року, яке прийнято за результатами перевірки платника податку суд враховує, що відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України та зазначає наступне. Як вбачається з акту перевірки № 4287/03114603/15-1 від 03.12.2010 року позивачем не було подано податкові декларації з податку на прибуток за 2007 рік, 1 квартал 2008 року, 1 півріччя 2008 року, 3 квартал 2008 року, 11 місяців 2008 року, рік2008, 1 квартал 2009 року, 1 півріччя 2009 року, 3 квартал 2009 року, рік 2009 року, 1 квартал 2010 року, 1 півріччя 2010 року, 3 квартал 2010 року.В судовому засіданні встановлено, що Відкрите акціонерне товариства «Ялтинське АТП № 14328» значиться в ДПІ у м. Ялта платником податків, і, як вважає представник позивача, повинно подавати податкові декларації до контролюючого органу, за неподання яких до нього було застосовано штрафні санкції.Дійсно, підпунктом 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а також пунктом 16.4 статті 16 Закону України « Про оподаткування прибутку підприємств» на порушення яких вказано в оскаржуваному податковому повідомленні рішенні,визначено обовязок платника податків у строки, визначені законом, подавати до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період.Проте суд зазначає, що Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який як зазначено в самому законі, є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення, не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України «Про відновлення платежеспроможності боржника або визнання його банкрутом».Матеріалами справи підтверджено, а також відомо відповідачу, що на підставі ухвали Господарського суду АР Крим від 16.09.2004 року відносно боржника - Відкритого акціонерного товариства «Ялтинське АТП № 14328» було відкрито судову процедуру санацію.19.01.2010 року Відкрите акціонерне товариства «Ялтинське АТП № 14328» ухвалою Господарського суду АР Крим було визнано банкрутом, щодо якого суд постановив припинити нарахування неустойки (штрафу, пені) процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута(а.с.7, 8).21.04.2010 року ліквідатором підприємства було призначено арбітражного керуючого Герасімова І.А.Таким чином, незважаючи на визнання судом позивача банкрутом, ДПІ у м. Ялта нараховує йому суму податкового зобовязання, яке включає штрафні(фінансові ) санкції в розмірі 2210 грн.При наявності таких обставин, спірне податкове повідомлення рішення не ґрунтується на законі, регулюючому правовідносини, що склалися у даному випадку, та порушує права позивача, в звязку з чим, в межах заявлених вимог, підлягає визнанню недійсним.

В порядку ст. 94 КАС України на користь позивача з Державного бюджету України підлягає стягненню сплачений судовий збір у розмірі 3, 40 гривень.На підставі викладеного, керуючись ст. 94, ст. ст. 159 -163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Ялтинське АТП №14328» до Державної податкової інспекції в м. Ялті АР Крим про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення задовольнити.

Визнати недійсним податкове повідомлення рішення Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим від 16.12.2010 року № 004751501/0.

Стягнути на користь Відкритого акціонерного товариства «Ялтинське АТП №14328» з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3, 40 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кисельова О.М.