Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2011 р. Справа № 2а-14385/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В.
розглянувши у скороченому провадженні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Нікопольського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Відкритого акціонерного товариства «Агропромбудкомплект» про звернення стягнення на активи ,
ВСТАНОВИВ:
Нікопольський міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить звернути стягнення на активи Відкритого акціонерного товариства «Агропромбудкомплект» в рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету земельний податок з юридичних осіб у розмірі 3437,66грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач перебуває на податковому обліку в Нікопольській обєднаній державній податковій інспекції, як платник податків, зборів та обовязкових платежів. Відповідач має податковий борг із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 3437,66рн., який станом на 09.11.2011р. залишається не сплаченою.
Згідно п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Ухвалою суду від 10.11.2010р. відповідно до ст.1832 КАС України справу призначено до розгляду у скороченому провадженні на підставі наявних в справі доказів, за відсутності сторін, копія якої була направлена сторонам та отримана позивачем 29.12.10р., відповідачем 11.01.2011р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.
У визначений ст.183-2 КАС України термін відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно Довідки про взяття на облік платника податків №390/29-068 від 09.09.2010р. відповідач перебуває на податковому обліку в Нікопольській обєднаній державній податковій інспекції, як платник податків, зборів та обовязкових платежів.
Відповідно до розрахунку заборгованості Нікопольської ОДПІ станом на 08.09.2010р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Трансмаш» має податковий борг у сумі 3437,66грн., який виник в наслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, а саме:
-зобовязань, нарахованих згідно наданої платником декларації по податку на землю №2783 від 29.01.2010р. у сумі 2997,88грн.;
-зобовязань за податковим повідомленням-рішенням №0002891530 від 05.07.2010р. на суму 439,78грн., копію якого представник відповідача отримав під підпис 05.07.10р. Доказів про оскарження податкового повідомлення-рішення в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були виставлені перша податкова вимога №1/543 від 16.10.2009р. і друга податкова вимога №2/665 від 25.12.2009р., які були отримані відповідачем під підпис 20.10.09р. та 28.12.09р., доказів про оскарження податкових вимог в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.
Відповідно до ч.1 ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
В силу ст.14 вказаного Закону до переліку загальнодержавних податків належить, зокрема, земельний податок.
Згідно ч.1 ст.14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Стаття 17 вказаного Закону передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Підпунктом 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Згідно п.п.3.1.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Будь-які активи платника податків в силу п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" являються джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення.
Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» доведений.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов Нікопольського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Відкритого акціонерного товариства «Агропромбудкомплект» про звернення стягнення на активи підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Відкритого акціонерного товариства «Агропромбудкомплект» про звернення стягнення на активи про звернення стягнення на активи задовольнити.
Стягнути шляхом звернення стягнення на активи Відкритого акціонерного товариства «Агропромбудкомплект» в рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету 3437,66грн. (три тисячі чотириста тридцять сім гривень шістдесят шість копійок) на р/р 33213811700029, «Земельний податок з юридичних осіб», отримувач УДК в м.Нікополь, код платежу 13050100, МФО 805012, банк ГУ ДКУ у Дніпропетровській області.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя
Н.В. Турлакова