Постанова № 15266342, 29.04.2011, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2011
Номер справи
2а/0370/1085/11
Номер документу
15266342
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2011 року Справа № 2а/0370/1085/11

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А.Я.,

при секретарі судового засідання Піянзіну О.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Другого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, третя особа Рівненська рота ДПС для обслуговування доріг державного значення УДАІ УМВС України про скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом про скасування постанови Другого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 19 квітня 2011 року щодо примусового виконання постанови ВДАІ №179506 від 10 грудня 2010 року про стягнення штрафу в сумі 255 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постанова винесена з порушеннями вимог Закону України «Про виконавче провадження» та підлягає скасуванню оскільки, з тексту оскаржуваної постанови, вбачається, що виконавчий документ - постанова ВДАІ №179506 складена та подана для примусового виконання до виконавчої служби 19 квітня 2011 року, а отже, постанова про відкриття виконавчого провадження від 19 квітня 2011 року була винесена з пропущенням встановленого строку предявлення виконавчого документу до виконання, а відтак підлягає скасуванню.

В судове засідання сторони та третя особа не зявилися, представника не направили, хоча й були належним чином повідомлені про час та місце судового засідання в звязку з чим суд, враховуючи скорочені строки розгляду даної категорії справ, передбачені статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за можливе справу розглянути за відсутності представника сторін.

Дослідивши подані суду письмові докази,суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позов з таких підстав.

Статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавче провадження - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню

Примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом (стаття 17 Закону України «Про виконавче провадження»).

Постановою в справі про адміністративне правопорушення серії ВК №179506 від 10 грудня 2010 року інспектором ДПС Рівненської роти ДПС для ОДДЗ молодшим сержантом Савіним В.В. за скоєння правопорушення передбаченого частиною 1 статті 122 КУпАП на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. Постанова набрала законної сили 20 грудня 2010 року.

Дана постанова інспектора ДПС Рівненської роти ДПС для ОДДЗ подана у другий відділ Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції 19 квітня 2011 року.

Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобовязаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк предявлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і предявлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 22 Закону України «Про виконавче провадження» встановлюється тримісячний строк предявлення виконавчих документів до виконання у справах про адміністративні правопорушення та постанов органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення.

Відповідно до частини 1 статті 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Відповідно до статті 24 зазначеного Закону, державний виконавець відмовляє у прийнятті до провадження виконавчого документа, строк предявлення для примусового виконання якого закінчився, про що виносить відповідну постанову. Стягувач, який пропустив строк предявлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку предявлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк, якщо інше не передбачено законом. Для інших виконавчих документів пропущений строк поновленню не підлягає.

З досліджених в судовому засіданні постанов в справі про адміністративне правопорушення та про відкриття виконавчого провадження вбачається, що постанова в справі про адміністративне правопорушення серії ВК №179506 винесена 10 грудня 2010 року, виконавче провадження відкрито 19 квітня 2011 року. Таким чином, строк предявлення до виконання постанови про адміністративне правопорушення пропущений. Отже, відповідачем при відкритті виконавчого провадження порушено норми Закону України «Про виконавче провадження».

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, усі рішення та дії субєкта владних повноважень мають підзаконний характер, тобто повинні бути прийняті (вчинені) на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законом.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Крім того, відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оскільки, на дату винесення постанови про відкриття виконавчого документа (19 квітня 2011 року) строк предявлення виконавчого документа (в даному випадку - постанови інспектора ДПС Рівненської роти ДПС для ОДДЗ) для примусового виконання закінчився, тому суд вважає, що діями другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції щодо винесення оскаржуваної постанови порушено вимоги Закону України «Про виконавче провадження».

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про скасування постанови другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 19 квітня 2011 року серії ВП №25984517.

Керуючись статтями 160, 163, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про виконавче провадження», суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Скасувати постанову другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 17 березня 2011 року серії ВП №25984517.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяА.Я. Ксензюк