КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МАКІЇВКИ
Справа № 2-461/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Заочне
29 травня 2009 року м. Макіївка
Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі
головуючий суддя Єжов В А.
при секретарі Кулаковській О.Ю.
за участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в місті Макіївці цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго", в особі структурної одиниці "Макіївський обєднаний район електричних мереж" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію, відшкодування збитків,
ВСТАНОВИВ:
2 березня 2009 р. відкрите акціонерне товариство "Донецькобленерго", в особі структурної одиниці "Макіївський обєднаний район електричних мереж" (далі - ВАТ "Донецькобленерго"), звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію, мотивуючи вимоги тим, що відповідач внаслідок порушення правил використання електричної енергії завдав шкоди підприємству.
В судовому засіданні представник ВАТ "Донецькобленерго" ОСОБА_1, яка діє на підставі довіреності юридичної особи, підтримала позовні вимоги, на обгрунтування яких зазначила, що ОСОБА_2 проживає АДРЕСА_1, і є споживачем електроенергії. Нарахування оплати за використану електричну енергію позивачем виконувалось відповідно з Правилами використання електричної енергії для населення. Відповідач отримує послуги з постачання електричної енергії, але їх не сплачує, внаслідок чого заборгованість станом на 30 грудня 2008 року становить 1503, 73 грн.
Крім того, 17 липня 2006 року під час перевірки представниками ВАТ "Донецькобленерго" було виявлено факт використання електроенергії шляхом самовільного підключення до електричних мереж поза прибору обліку, тобто абонентом була використана, але не врахована та не сплачена електрична енергія, про що був складений відповідний акт № 065702 від 17.07.2006 року. На підставі складеного акту споживачу була нарахована сума збитків в розмірі 5817, 86 грн., які відповідач відмовляється добровільно відшкодувати. Розглядом вказаного акту комісією, сума боргу була зменшена до 1045, 93 грн., у звязку з тяжким матеріальним становищем відповідачки. До теперішнього часу сума боргу не сплачена.
Посилаючись на наведені обставини, представник позивача просить суд стягнути з ОСОБА_2 на користь підприємства: суму відшкодування матеріальної шкоди у розмірі суми нарахованих збитків в розмірі 1045, 93 грн. та заборгованість за використану електричну енергію в сумі 1503, 73 грн.
Відповідач ОСОБА_2, яка належним чином повідомлена про час і місце судового розгляду, в судове засідання не зявилась, від неї не надійшло повідомлення про причини неявки, тому суд, враховуючи згоду представника позивача, вважає необхідним відповідно до вимог ч. 1 ст. 224 ЦПК України ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, перевіривши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог ( ст. 11 ЦПК України) суд встановив наступне.
З наданих суду матеріалів убачається, що ОСОБА_2 отримує послуги з постачання електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1, особовий рахунок № НОМЕР_1.
17 липня 2006 року контролерами ВАТ "Донецькобленерго" складений акт про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 065702 відносно ОСОБА_2 за фактом використання електроенергії шляхом самовільного підключення до електричних мереж поза прибором обліку.
На підставі вищевказаного акту комісією ВАТ "Донецькобленерго" нараховане відшкодування збитків в розмірі 1045, 93 грн.
Положеннями ст. 27 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/ 97 -ВР "Про електроенергетику" (з відповідними змінами) визначено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Одним з правопорушень в електроенергетиці є пошкодження приладів обліку.
Відповідно до п. 53 Правил користування електричною енергією для населення (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357) у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
Як убачається з акту про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 065702 від 17.07.2006 року, в ньому є підпис споживача, а також він підписаний представниками енергопостачальника - Касимовим, Гельман, Петровою.
За таких обставин суд приходить до висновку, що контролери діяли в межах своїх повноважень і акти складені відповідно до вимог законодавства.
Пунктом 53 Правил використання електричною енергією для населення визначено, що на підставі акта енергопостачальник має право визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих збитків розраховується відповідно до акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Суд визнає правильним представлений ВАТ "Донецькобленерго" розрахунок суми збитків, який відповідає встановленій методиці і передбаченим діючими нормативними актами тарифам і не заперечується відповідачем.
Як вбачається з наданої суду інформації ВАТ "Донецькобленерго", плата за спожиту електричну енергію відповідачем не провадиться, у звязку з чим сума заборгованості на 30 грудня 2008 року склала 1503, 73 грн., яка дотепер не сплачена ВАТ "Донецькобленерго" забезпечувало безперервне постачання споживачу електричної енергії, що фактично не заперечується відповідачем. Претензій від споживача щодо якості наданих послуг не надходило.
Суд визнає правильним представлений ВАТ "Донецькобленерго" розрахунок суми заборгованості за спожиту електричну енергію, який відповідає передбаченим діючими нормативними актами тарифам і не заперечується відповідачем.
Проаналізувавши встановлені по справі конкретні обставини, оцінивши надані сторонами в силу ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про обгрунтованість заявлених позовних вимог ВАТ „Донецькобленерго" до ОСОБА_3 та необхідність їх задоволення.
Відповідно до вимог статті 82 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Згідно платіжного доручення, позивачем при подачі позовної заяви сплачені кошти на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн., які підлягають стягненню з відповідачки на його користь.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, у звязку зі звільненням позивача від сплати судового збору, він підлягає стягненню з відповідачки на користь держави у розмірі 51 грн.
На основі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 60, 88, 212, 214, 215, 224-228 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 27 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР "Про електроенергетику", п. 53 Правил користування електричною енергією для населення (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357), суд
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ "Донецькобленерго" задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго", в особі структурної одиниці "Макіївський обєднаний район електричних мереж", на р/р 260363011372 ДОУ ВАТ Державний ощадний банк України, МФО 335106, код ОКПО 35151993 нараховану суму збитків - 1045, 93 грн., заборгованість за використану електричну енергію - 1503, 73 грн., а також судовий збір - 51 грн., і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30 грн., а всього в сумі 2630, 66 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви на апеляційне оскарження.
Судове рішення № 15256341, Грузький районний суд міста Макіївки (до 25.04.2025 - Кіровський районний суд м. Макіївки) було прийнято 29.05.2009. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-461/09. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: