Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/565/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луніна О.С. при секретаріКириловій Х.Ю. за участю представника позивача Скок Г.Ю. представник відповідача Городничий О.Л. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 2а/0470/565/11 за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора-10" про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
Нікопольська ОДПІ звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, в якому просила стягнути заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 130803,87 грн. та по податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у розмірі 903,07 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора-10" 29.11.2001 року Виконавчим комітетом Нікопольської міської ради зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності юридична особа та знаходиться на обліку як платник податків у Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції. Відповідач самостійно не сплачує до бюджету у встановлені строки суми податкових зобов'язань. Згідно нарахувань позивача, податковий борг становить 131706,94 грн. (по податку на додану вартість у розмірі 130803,87 грн. та по податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у розмірі 903,07 грн.), та залишається не погашеним. У звязку з чим позивач звернувся до суду про стягнення заборгованості з відповідача.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав адміністративний позов та надав заяву про розстрочення податкового боргу разом з графіком погашення податкового боргу.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ч. 3 ст. 112 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю, або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора-10" є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Нікопольській обєднаній державній податковій інспекції.
Відповідно до ст.14 Закону України «Про систему оподаткування»до переліку загальнодержавних податків і зборів віднесено податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності.
Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора -10»має заборгованість по сплаті податку на додану вартість у розмірі 130803,87 грн. та по податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у розмірі 903,07 грн..
Податковий борг утворився внаслідок несплати узгоджених сум податкових зобов'язань по деклараціям та уточнюючим розрахункам податкових зобовязань з податку на додану вартість:
за лютий 2010р. (вх. № 9000726035 від 19.03.2010р.), згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 1 665,00 грн.;
за березень 2010р. (вх. № 9001295260 від19.04.2010р.), згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 26 311,00 грн.;
за квітень 2010р. (вх. № 9001796172 від 19.05.2010р.), згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 9 667,00 грн.;
за травень 2010р. (вх. № 9002221579 від 18.06.2010р.), згідно якої сума ПДВ, яка підлягає арахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає12 023,00 грн.;
за червень 2010р. (вх. № 33198 від 20.07.210р.), згідно якої сума ПДВ, яка підлягає арахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 13 957,00 грн.;
за липень 2010р. (вх. № 9003450379 від 19.08.2010р.), згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 13 108,00 грн.;
за серпень 2010р. (вх. № 9003919048 від 20.09.2010р.), згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 12 544,00 грн.;
за вересень 2010р. (вх. № 9004519929 від 20.10.2010р.), згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 15 191,00грн.;
за жовтень 2010р. (вх. № 9005206870 від 20.11.2010р.), згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 15 264,00 грн.
Додатково на суму несплаченого податкового боргу з податку на додану вартість була нарахована пеня у сумі 11 073,87 грн.
Крім того, сума податкового боргу з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності складає 903,07 грн., яка утворилася в результаті наступного.
Згідно п.16.4 ст.16 Закону України № 334/94-ВР від 28.12.1994р. „Про оподаткування прибутку підприємств" податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
Відповідно до абз. «а»пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України № 2181 -III податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
27.05.2010 р. працівниками Нікопольської ОДПІ складено Акт № 1077/151.31761003 «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету». Зазначеним актом документально зафіксовано порушення посадовими особами КП „ЖЕК № 10" вимог п.п. 16.4, ст. 16 Закону України № 334/94-ВР від 28.12.1994р. „Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями) та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 -III від 21.12.2000р. «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(із змінами та доповненнями), а також п. „а" абзац 2 п. 7 Змін та доповнень до Інструкції про порядок застосування штрафних санкцій органами державної податкової служби, затвердженої Міністерством юстиції України № 334/7655 від 25.04.2003р. в частині несвоєчасної сплати протягом граних строків узгодженої суми податкового зобов'язання податку на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності, за 3 квартали 2008 року по термін сплати 19.11.2008р.
На підставі Акту № 1077/151.31761003 «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету»Нікопольською ОДПІ було винесено та направлено на адресу відповідача податкові
повідомлення-рішення № 0001431510/0/23442 від 04.06.2010р. та № 0001441510/0/23443 від 04.06.2010р., якими визначено підприємству до сплати суму податкового зобов'язання по податку на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності, у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у 36,50 грн. та 818,25 грн.
Податкові повідомлення-рішення Нікопольської ОДПІ № 0001431510/0/23442 від 04.06.2010 р. та № 0001441510/0/23443 від 04.06.2010р. були отримані безпосередньо посадовими особами підприємства 07.06.2010р.
Податковий борг відповідача, який виник в результаті несплати податкових зобов'язань з урахуванням штрафних санкцій та пені складає 131706,94 грн. Дані суми податкових зобовязань не були сплачені відповідачем у встановлені законом строки та на час розгляду даної справи залишаються не сплаченими.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про систему оподаткування" платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р., платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Дані правовідносини виникли до 01.01.2011 року, а тому на них поширюється норми Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-III, який втратив чинність з 01.01.2011 року, а саме з набранням чинності Податкового кодексу України.
Згідно п.5.1., п.5.4, п.п.5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-III, податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У відповідності до п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону. Абз. 3 п.п. 5.3.1, п.5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп."а" - "в" п.п.4.2.2, п.4.2 ст.4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
В матеріалах справи відсутні відомості щодо оскарження вищезазначених податкових вимог в судовому чи адміністративному порядку, крім того відповідач визнав позов, у звязку з чим суд доходить висновку, що сума в розмірі 131706,94 грн. є узгодженим зобовязанням платника податків.
Відповідно до підп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з підп.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, відповідачами не заперечуються а тому підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 1,3 ст. 112, ст. 158-163, 254 КАС України суд, -
Керуючись ч. 1,3 ст. 112, ст. 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора-10" про стягнення заборгованості задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора-10" (ідентифікаційний код 31761003, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул.. Трубченка, б. 5) в рахунок погашення податкового боргу по платежам до бюджету у сумі 131706,94 грн. у тому числі: - з податку на додану вартість у розмірі 130803,87 грн. (р/р 31115029700029, код платежу 14010100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 805012) з податку на прибуток підприємств і організацій, що належить до комунальної власності, у розмірі 903,07 грн. (р/р 33218861700029, код платежу 5011020201, утримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929847 МФО 805012).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлено 20.04.2011 року.
Суддя О.С. Луніна