Постанова № 15134107, 06.04.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2011
Номер справи
2270/3347/11
Номер документу
15134107
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/3347/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 квітня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі територіального управління Головавтотранспортної інспекції у Хмельницькій області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агросвіт" про стягнення 1700 грн., -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України „Про автомобільний транспорт” стягнути з відповідача 1700 грн. фінансової санкції, застосованої згідно постанови №0110338 від 20.09.2010р. про застосування фінансових санкцій за результатами проведеної перевірки 22.07.2010 року.

На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та додатками, які отримані ним 17.03.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв"язку і сукупності суддя вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

22.07.2010р. державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області, на підставі завдання на перевірку №064889 від 19.07.2010 року було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт від 22.07.2010 року, в якому зафіксовано, що водій здійснював перевезення вантажу на договірних умовах, про що свідчить т.т.н. 31, вантажовідправник підприємство "Стройсервіс 999", вантажоотримувач "ТОВ Агродім", автомобілем марки КАМАЗ 5511, номерний знак ВХ5118АН, що належить СТОВ "Агросвіт" Красилівський район, с.Чепелівка, без оформлення документів перелік яких визначений ст.48 Закону України „Про автомобільний транспорт”, а саме на час перевірки у дорожньому листі відсутня відмітка медпрацівника про проходження водієм передрейсового мед.огляду.

20.09.2010 р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова №0110338 про застосування фінансових санкцій згідно абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 1700 грн..

Вказана постанова направлена за адресою, за якою зареєстрований відповідач.

У звязку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся з позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Законом України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001р. №2344-ІІІ (із змінами і доповненнями внесеними Законом України “Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт””від 23.02.2006р. №3492-ІV) (далі - Закон) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст.6).

Статтею 6 Закону передбачено, що державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв”язку України від 14.12.2005р. № 888, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 28.12.2005р. за №1573/11853), зокрема здійснення державного контролю за виконанням субєктами господарювання, які проводять діяльність в сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів, дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок).

Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.м. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

При цьому, вказаним Порядком передбачено, що рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону (п.14 Порядку).

Під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менше як дві особи відповідно до завдання на перевірку (п.15,16 Порядку).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем дотримана процедура перевірки, яка визначена зазначеним Порядком.

Статтею 48 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення, зокрема документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

При цьому, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст.60 вказаного Закону.

Так згідно до абз.3 ст.60 вказаного Закону передбачено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів справи за результатами проведеної від 22.07.2010 року перевірки транспортного засобу марки КАМАЗ 5511, номерний знак ВХ5118АН, що належить СТОВ "Агросвіт", було складено акт від 22.07.2010 року, яким встановлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме вимоги ст.48 Закону. При цьому акт перевірки підписаний водієм без зауважень.

Згідно п.37 вказаного Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.

Таким чином, суд вважає правомірним, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача згідно абз.3 ст.60 Закону фінансових санкцій в розмірі 1700 грн..

Судом враховується, що відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. Судом також зважається на те, що дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова №0110338 від 20.09.2010р. про застосування фінансових санкцій не оскаржені, доказів про сплату 1700 грн. фінансових санкцій відповідачем суду не подано.

Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі територіального управління Головавтотранспортної інспекції у Хмельницькій області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агросвіт" про стягнення 1700 грн. задовольнити.

Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агросвіт" (Красилівський район, с.Чепелівка, і.к.32954844) на користь територіального управління Головавтотранспортної інспекції у Хмельницькій області на рахунок ВДК у Красилівському районі, код ЄДРПОУ 23565526, банк - УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, р\р 31116106600279, код платежу 23030300 фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).

Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" СуддяД.Л. Фелонюк