ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/2650/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Довгопол М.В.,
при секретарі Ворошилові Ю.В.,
за участю:
представника позивача - Фелоненка Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Товариства з обмеженою відповідальністю "Полавто - Експрес"про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
31 березня 2011 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю " Полавто - Експрес"про стягнення податкового боргу в сумі 182 грн 49 коп., з них з єдиного податку в розмірі 156 грн., з податку з власників транспортних засобів в розмірі 26 грн 49 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за результатами проведеної невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Полавто-Експрес" винесено податкове повідомлення - рішення: № 0001611503/0 від 07.10.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з єдиного податку на суму 170 грн; ні в судовому, ні в адміністративному порядку вказане податкове повідомлення-рішення відповідач не оскаржив, податкове зобов'язання не сплатив, тому сума податкового боргу в розмірі 156 грн (з урахуванням часткової сплати) підлягає стягненню в судовому порядку.
Крім того, за відповідачем рахується борг з податку з власників транспортних засобів в розмірі 26 грн 49 коп., який утворився внаслідок несплати самостійно обрахованої суми податку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Клопотання про відкладення судового засідання не надсилав.
За таких обставин суд вважає за можливе провести розгляд справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Полавто-Експрес" (ідентифікаційний код 34412152) зареєстровано виконавчим комітетом Полтавської міської ради 06.06.2006 року, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 085406 та перебуває на обліку Державної податкової інспекції у м. Полтаві з 08.06.2006 року за № 897.
Відповідач є платником єдиного податку.
Працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві 06.10.2010 року проведено невиїзну документальну перевірку з питання подання відповідачем розрахунку сплати єдиного податку за ІІ квартал 2010 року, за результатами якої складено акт № 9448/1503/34412152 від 06.10.2010 року.
На підставі зазначеного акту перевірки, яким зафіксовано порушення відповідачем пункту 4 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", а саме: розрахунок сплати єдиного податку за ІІ квартал 2010 року по терміну подання 19.07.2010 року, подано до Державної податкової інспекції у м. Полтаві 20.07.2010 року, винесено податкове повідомлення рішення № 0001611503/0 від 07.10.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з єдиного податку в сумі 170 грн 00 коп.
Податкове повідомлення-рішення № 0001611503/0 від 07.10.2010 року направлялось на адресу відповідача засобами поштового зв'язку, проте, повернулось після закінчення терміну зберігання, у зв'язку з чим складено акт № 133 від 29.11.2010 року про повернення направлених податкових повідомлень-рішень рекомендованими листами з повідомленням про вручення.
Пунктом 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року № 727/98 встановлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Відповідно до підпункту 9 пункту 4 за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.
Згідно пп. 6.2.4 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п. 4.9. Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин), якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
З огляду на викладене вищезазначене податкове повідомлення-рішення вважається врученим з дати розміщення його на дошці податкових оголошень.
Доказів на підтвердження факту оскарження вказаного повідомлення-рішення у встановленому законом порядку суду не надано, у зв'язку з чим визначена ним сума податкового зобов'язання вважається узгодженою.
Разом з тим, із зворотного боку облікової картки платника Товариства з обмеженою відповідальністю "Полавто-Експрес" вбачається, що сума податкового зобов'язання з єдиного податку, визначена податковим повідомленням-рішенням, не була погашена відповідачем у встановлений Законом строк, тому несплачена узгоджена сума податкового зобов'язання з єдиного податку з урахуванням наявної у відповідача переплати становить 156 грн.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем зобов'язання з єдиного податку у розмірі 156 грн є податковим боргом.
Відносно заборгованості відповідача із податку з власників транспортних засобів, судом встановлено наступне.
26.02.2010 року відповідачем подано до Державної податкової інспекції розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, де визначено суму податку, що підлягає сплаті до бюджету, в розмірі 193 грн. Однак станом на дату розгляду справи, відповідачем податкове зобов`язання не сплачено в розмірі 26 грн 46 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", який діяв на момент виникнення правовідносин, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів юридичними особами сплачується щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Відповідно до п 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Із витягу із облікової картки вбачається, щоу зв'язку із несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобівза відповідачем рахується податковий борг в сумі 26 грн 49 коп.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем податку з власників транспортних засобів є сумою податкового боргу.
Згідно з п. 6.2.1 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами " №2181-ІІІ від 21.12.2000 року у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання ст. 6 зазначеного Закону Державною податковою інспекцією в м. Полтаві винесено першу податкову вимогу № 1/2146 від 06 грудня 2010 року, яка повернулась 24.01.2011 року на адресу позивача з відміткою "За закінченням терміну зберігання".
Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, а позов підлягає задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись п. 4 Указу Президента України від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Полавто - Експрес" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Полавто - Експрес" (ідентифікаційний код 34412152) на користь Державної податкової інспекції у м. Полтаві податковий борг з:
єдиного податку в розмірі 156 грн. (сто п'ятдесят шість гривень) на р/р 34215378700005, код бюджетної класифікації платежу 18050100, одержувач УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019;
податку з власників транспортних засобів в розмірі 26 грн. 49 коп. (двадцять шість гривень сорок дев'ять копійок) на р/р 33218807700002, код бюджетної класифікації платежу 12020100, одержувач УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 04 травня 2011 року.
СуддяМ.В. Довгопол