Постанова № 15130899, 16.03.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.03.2011
Номер справи
2а-11230/10/1370
Номер документу
15130899
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2011 р. № 2а-11230/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Лунь З.І .,

за участю секретаря Івашків В.І.,

представників сторін:

від позивача: Добушовський О.В.

від відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Дублянської міської ради про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася з позовом до Дублянської міської ради про стягнення штрафу у сумі 3875,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, наведених у по зовній заяві, зазначив, що оскільки відповідачем порушено законодавство у сфері містобудування, відтак постановою на останнього накладено штраф.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Оскільки відповідач жодних заперечень проти позову не подав, суд розглядає справу на основі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

21.04.2010р. інспекцією державного архітектурно-будівельного у Львівській області проведено позапланову перевірку з питань дотримання вимог містобудівного законодавства Дублянською міською радою Жовківського району Львівської області, про що складено Акт перевірки від 21.04.2010 року.

Як вбачається з Акта перевірки перевіркою встановлено, що містобудівна документація щодо відведення земельних ділянок для розміщення кварталів індивідуальної житлової забудови в урочищі «Підлужки»в м. Дубляни та праворуч автодороги Львів-Київ в с. Малі Підліски затверджена без проведення громадського обговорення, результати якого не були враховані, чим порушено п. 3.1. ДБН Б. 1.1-4-2002 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування, ст. 24, розділ 4-1 Порядок врахування громадських і приватних інтересів при плануванні і забудові територій Закону України «Про планування і забудову територій».

За встановленим Актом перевірки фактом складено протокол про правопорушення у сфері містобудування №15/4 від 21.04.2010р.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про основи містобудування»містобудування

(містобудівна діяльність) - це цілеспрямована діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадян, об'єднань громадян по створенню та підтриманню повноцінного життєвого середовища, яка включає прогнозування розвитку населених пунктів і територій, планування, забудову та інше використання територій, проектування, будівництво об'єктів містобудування, спорудження інших об'єктів, реконструкцію історичних населених пунктів при збереженні традиційного характеру середовища, реставрацію та реабілітацію об'єктів культурної спадщини, створення інженерної та транспортної інфраструктури.

Ст. 10 Закону України «Про планування і забудову територій»розроблення, погодження та експертиза містобудівної документації провадяться згідно з встановленими державними стандартами, нормами та правилами в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до норм ст. 8, 17, 18 зазначеного Закону передбачено, що під час планування і забудови територій на місцевому рівні повинні бути враховані державні, громадські та приватні інтереси.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про планування і забудову територій»містобудівна документація - затверджені текстові і графічні матеріали, якими регулюються планування, забудова та інше використання територій, з урахуванням яких визначається цільове призначення земель;

- містобудівне обґрунтування - вид містобудівної документації, в якому відповідно до державних будівельних та інших норм, стандартів і правил, положень містобудівної

документації визначаються містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки (об'єкта будівництва), обов'язкові для врахування при відведенні земельної ділянки та/або проектуванні цього об'єкта;

- громадське обговорення - процедура, спрямована на врахування законних інтересів фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави при плануванні і забудові територій відповідно до вимог цього Закону;

- громадські слухання - форма громадського обговорення проекту містобудівної І документації, місцевих правил забудови.

Згідно з абз.5 ч.1 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядника несуть відповідальність у вигляді штрафу за затвердження містобудівної документації з порушенням встановлених державних стандартів, норм і правил, вихідних даних на проектування - у розмірі двадцяти п'яти відсотків вартості розробленої містобудівної документації.

Як вбачається з Кошторис №1 від 03.08.2009р. на проектні (вишукувальні) роботи з містобудівного обґрунтування розташування земельної ділянки під квартал індивідуальної забудови в м. Дубляни Жовківського району Львівської області вартість розробленої містобудівної документації складає 15500, 00 грн.

Відповідно до абз.2 п.п.13 п.5 Положення «Про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області начальник інспекції та його заступники мають право розглядати справи про правопорушення і накладати стягнення від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю».

05.05.2010р. заступником начальника інспекції ДАБК у Львівській області винесено постанову № 15/2-ю про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування на Дублянську міську раду у розмірі 3875 (три тисячі вісімсот сімдесят п'ять) гривень.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. 162 КАС України, суд вправі постановою визнати протиправним рішення субєкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів субєкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку субєктів владних повноважень.

Таким чином, враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про обґрунтованість та під ставність позовних вимог Інспекції ДАБК у Львівській області.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Дублінської міської ради (місцезнаходження: 80381, м. Дубляни, вул. Студентська,5, ідентифікаційний код 04371940) до бюджету штраф у сумі 3875 (три тисячі вісімсот сімдесят пять) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова в повному обсязі складена 18.03.2011 року.

Суддя Лунь З.І.