Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 березня 2011 р. Справа № 2а-775/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,
при секретарі Дака Т.П.,
за участю представника позивача Тарасяка Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова до Комунального підприємства Львівської обласної ради «Тотальне перероблення відходів» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків
в с т а н о в и в:
Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із позовом про стягнення з Комунального підприємства Львівської обласної ради «Тотальне перероблення відходів»заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 1361,86 грн.
Ухвалою суду від 24.01.2011 року відкрито провадження в справі. В судовому засіданні 22.03.2011 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча був повідомлений про судовий розгляд, причин неявки не повідомив, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
На обліку Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова знаходиться Комунальне підприємство Львівської обласної ради «Тотальне перероблення відходів», який згідно з п.1 ст.14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.03р. №1058-IV (надалі - Закон) є страхувальником.
Страхові внески сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997р. №400/97-ВР (зі змінами та доповненнями) для відповідних платників збору (п.4 ч.8 розділу XV «Прикінцеві положення»Закону).
Відповідно до ст.4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»встановлені ставки страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в таких розмірах:
1) для роботодавців з 01.01.2008року - 33,2% з фонду оплати праці;
2) для застрахованих осіб, до яких відносяться наймані працівники з 01.01.2008року 2-5% з сукупного оподаткованого доходу (прибутку).
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб (найманих працівників) здійснюється страхувальниками (роботодавцями) на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, (п.2 ст.20 Закону).
Пунктом 6 ст. 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць. При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід). У разі несплати авансових платежів до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Суд встановив, що відповідач подав до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова розрахунки суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, в яких самостійно визначав суму страхових внесків, що мають бути сплачені до Пенсійного фонду України. Так, за березень-червень 2010 року підлягають сплати страхові внески в сумі 1361,86 грн., а саме: березень -156,96 грн., квітень 156,96 грн., травень 120,03 грн., червень 927,91 грн.
На момент судового розгляду справи відповідач не сплатив недоїмку по страхових внесків до Пенсійного фонду України у вищевказаній сумі.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Відповідачем позовні вимоги не спростовано, письмових заперечень по суті заявлених вимог суду не надано, в ході судового розгляду справи заборгованість не погашена, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
У звязку з викладеним, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Комунального підприємства Львівської обласної ради «Тотальне перероблення відходів» (79058, м.Львів, пр. В. Чорновола, 45а, ЄДРПОУ 35563257) на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова (79068, м.Львів, вул. Мазепи, 5а, ЄДРПОУ 20847520, МФО 325796, р/р 256053010820 в ОПЕРв Львівського обласного управління ВАТ «Державний ощадний банк України») заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 1 361 (одна тисяча триста шістдесят одна) гривня 86 (вісім десять шість) копійок.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова виготовлена у повному обсязі 23 березня 2011 року.
Суддя Сакалош В.М.