Постанова № 15127491, 02.03.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
02.03.2011
Номер справи
2а-656/11/2/0170
Номер документу
15127491
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 березня 2011 р. (12:19) Справа №2а-656/11/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції в АР Крим

до Феодосійського державного торговельного підприємства «Торгмортранс»

про стягнення заборгованості в сумі 14116,97 грн.,

за участю представників:

від позивача - не зявився

від відповідача не зявився

Суть спору: Феодосійська міжрайонна державна податкова інспекція в АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим про стягнення з Феодосійського державного торговельного підприємства «Торгмортранс» (далі відповідач) заборгованості в сумі 14116,97 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата узгодженого податкового зобовязання з земельного податку.

У судове засідання, яке відбулось 02.03.2011 року, позивач явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, 02.03.2011 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника у звязку з не можливістю явки та підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, враховуючі клопотання позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 16.01.1998 року зареєстрований Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, та був платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості).

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обовязок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» було встановлено, що платники податків були зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку були передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону (що діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості) використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислювали суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подавали відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняло від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків мав право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняло його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Судом встановлено, що 10.02.2010 року відповідачем до податкового органу в порядку звітності було надано податковий розрахунок земельного податку за 2010 рік, відповідно до якого відповідач зобовязаний у 2010 році сплатити 16547,88 грн. земельного податку, у тому числі за базові податкові (звітні) місяці 2010 року по 1378,99 грн. щомісячно з січня по грудень 2010 року.

Позивачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобовязання по земельному податку відповідача, за результатами якої складений акт перевірки № 138/15-3/01127435 від 05.07.2010р. В акті зафіксовано порушення відповідачем вимог ст. 17 Закону України «Про плату за землю», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (що діяв на момент проведення перевірки).

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0005911503/0 та №0005921503/0 від 16.08.2010 року про визначення суми штрафу за земельним податком в розмірі 3860,44 грн. та 535,93 грн. відповідно.

Зазначені податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу рекомендованою кореспонденцією та отримані останнім 18.08.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Також працівниками Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції в АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності надання звітності по земельному податку відповідача, за результатами якої складений акт перевірки № 136/15-3/01127435 від 01.10.2009р. В акті зафіксовано порушення відповідачем вимог ч. 1 ст. 14 Закону України «Про плату за землю».

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0005901503/0 від 16.08.2010 року про визначення відповідачу суми податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованою кореспонденцією та отримане останнім 18.08.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідачем в порядку ст. 71 КАС України не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.

Відомості облікової картки відповідача свідчать про те, що за відповідачем, у звязку з несплатою сум земельного податку за 2010 рік та фінансових санкцій, утворилась заборгованість, з урахуванням часткової сплати, у розмірі 14116,97 грн.

Відтак, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом відповідно розрахунку суми податкового боргу, з урахуванням часткової сплати, складає 14116,97грн.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).

На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 14116,97 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Феодосійського державного торговельного підприємства «Торгмортранс» (98100, АР Крим, м. Феодосія, вул. Горького, 22, кв. 3, ЄДРПОУ 01127435) на користь місцевого бюджету м. Феодосія (код податку 13050107 на р/р 33212811700024 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740709, МФО 824026) 14116,97 грн. заборгованості з земельного податку.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Яковлєв С.В.