ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 березня 2011 р. (11:46) Справа №2а-2151/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим
до Приватного підприємства «Юридичне агентство «Егіда-С»
про стягнення заборгованості в сумі 340,00 грн.,
за участю представників:
від позивача ОСОБА_1 представник, довіреність № 8403 від 02.08.2010 року
від відповідача не зявився;
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «Юридичне агентство «Егіда-С» (далі відповідач) заборгованості в сумі 340,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем своєчасно не подані декларації з податку на прибуток, у звязку з чим відповідачу нараховані штрафні санкції.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 30.03.2011 року, підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у адміністративному позові.
Відповідач заперечення на позов до суду не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце його проведення був повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, враховуючи думку позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 20.04.2007 року зареєстрований Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим як юридична особа та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції, яка діяла на момент прийняття позивачем податкового повідомлення-рішення) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (що діяв на момент прийняття позивачем податкового повідомлення-рішення) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності був встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94, п.п. 11.1 якого були передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач був зобовязаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкової інспекції декларації з податку на прибуток.
Згідно з п.п. 16.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платники податку самостійно визначали суми податку, що підлягають сплаті.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. (п.п. 16.4 зазначеного Закону).
Згідно з п.п. 20.1. ст. 20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства ніс платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
Позивачем 07.07.2010 року та 21.09.2010 року проведені невиїзні документальні перевірки своєчасності подання відповідачем податкової звітності, за результатами якої складені акти № 1160/15-1/35053905 від 07.07.2010 року та № 1660/15-1/35053905 від 21.09.2010 року.
Зазначеними перевірками встановлені порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (що діяв на момент проведення перевірок та прийняття позивачем податкових повідомлень-рішень), п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (що діяв на момент проведення перевірок та прийняття позивачем податкових повідомлень-рішень), а саме: неподання декларацій з податку на прибуток підприємств за І квартал та І півріччя 2010 року.
На підставі актів перевірок позивачем 19.08.2010 року та 02.11.2010 року прийняті податкові повідомлення-рішення № 0001721501/0 та № 0002181501/0, у яких відповідачу визначено суми податкових зобовязань за штрафними (фінансовими) санкціями з податку на прибуток в розмірі 170,00 грн. та 170,00 грн. відповідно.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщував податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважався днем її вручення.
За таких обставин, у звязку з неможливістю вручення зазначені податкові повідомлення-рішення 29.09.2010 року та 10.12.2010 року розміщені на дошці оголошень.
Згідно з даними облікової картки платника податків та розрахунком суми позовних вимог, за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 340,00 грн.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. У звязку з чим позивачем на адресу відповідача була направлена перша податкова вимога № 1/246 від 14.10.2010 року та друга податкова вимога № 2/299 від 16.12.2010 року, які у звязку з неможливістю їх вручення були розміщенні на дошці оголошень.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 340,00 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 30.03.2011 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до ст. 167 КАСУ постанову складено 06.04.2011р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Юридичне агентство «Егіда-С» (97412, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Токарєва, 38, кв.1; ЄДРПОУ 35053905; р/р 2600515930001 Сімферопольська філія ЯАБ «Київська Русь» м. Сімферополь, МФО 384793) на користь Державного бюджету м. Євпаторії заборгованість за штрафними санкціями з податку на прибуток у розмірі 340,00 грн. (код платежу 11021000; р/р 31110009700015 УДК ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.