Постанова № 15127380, 17.03.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
17.03.2011
Номер справи
2а-13685/10/5/0170
Номер документу
15127380
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 березня 2011 р. (17:08) Справа №2а-13685/10/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Сидоренка Д.В., при секретарі Мородецькій Ю.В., за участю представників: позивача ОСОБА_1, довіреність № 03 від 11.01.2010 року,

прокурора Мінікіна М.М., посвідчення № НОМЕР_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора м. Ялта, діючого в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим

до Закритого акціонерного товариства «Дюльбер-2»

про стягнення 1700,00 грн. штрафних санкцій,

Обставини справи: Прокурор м. Ялта, діючий в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства «Дюльбер-2» 1700,00 грн. штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 26.10.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Прокурор та представник позивача, присутні у судовому засіданні 17.03.2011 року, наполягали на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином шляхом направлення на його адресу судової повістки. Заперечення на позовну заяву, а також клопотання про відкладення розгляду справи відповідач не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Ст.19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти на підстава, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного субєкта., встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії) : 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку врегульовані Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок».

Згідно з ч. 1 ст. 2 вказаного Закону фондовий ринок (ринок цінних паперів) - сукупність учасників фондового ринку та правовідносин між ними щодо розміщення, обігу та обліку цінних паперів і похідних (деривативів).

Учасниками фондового ринку є емітенти, інвестори, саморегулівні організації та професійні учасники фондового ринку ( ч. 2 ст. 2 Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок»).

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року № 448/96-ВР (далі по тексту Закон № 448).

Згідно зі ст. 5 Закону № 448 захист інтересів держави шляхом державного регулювання ринку цінних паперів, тобто здійснення комплексних заходів щодо впорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та попереджує зловживання та порушення у цій сфері, покладено на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат ітериторіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ст. 6 Закону № 448).

Основні завдання Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку визначені у ст. 7 Закону № 448, до них, зокрема відноситься захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень (п.4 ч.1 ст. 7).

Згідно з Положенням про Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим, затвердженим Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 585 від 14.10.2005 року, Управління є територіальним органом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, підпорядкованим та підзвітним їй та реалізує в АРК завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Враховуючи обсяг повноважень, наданих Територіальному управлінню Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим, що відповідач у відносинах з фізичними та юридичними особами є субєктом владних повноважень та даний спір належить до розгляду у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно з п.7 ч. 1 ст. 11 Закону № 448 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону № 448 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Порядок накладення штрафів за порушення юридичними особами правил діяльності на ринку цінних паперів визначені в ст. 12 Закону № 448.

Штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону № 448, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

На підставі зазначеного вище, позивачем 25.03.2010 року прийнято постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів відносно ЗАТ «Дюльбер-2» за фактом не розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів (www.stockmarket.gov.ua) та неподання до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим щоквартальної інформації за IV квартал 2009 року, що є порушенням ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» (а.с.5).

07.04.2010 року позивачем складено акт № 70-АР про правопорушення на ринку цінних паперів, вчинене ЗАТ «Дюльбер-2» (а.с.6).

Крім того, 07.04.2010 року позивачем прийнято постанову № 02/04/430, якою розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено на 15.04.2010 року о 12:10 хв.(а.с.7), про що відповідача сповіщено шляхом направлення на його адресу цінним листом вказаної постанови.

На підставі акту № 70-АР від 07.04.2010 року у звязку з невиконанням з порушенням ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» позивачем 15.04.2010 року прийнято постанову № 69-АР, якою на позивача накладено штраф у розмірі 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. (а.с.8).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем постанову про накладення штрафу у встановленому законом порядку та строки оскаржено не було. Проте, у визначені законодавством строки, сума штрафу відповідачем не сплачена.

Відповідно до ст. 16 Закону № 448 спори, що виникають у ході застосування цього Закону, вирішуються судом у встановленому порядку.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 1700,00 грн., позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

У судовому засіданні, яке відбулось 17.03.2011 року, оголошено вступну та резолютивну части постанови.

Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанову оформлено та підписано 22.03.2011 року.

Керуючись ст. ст. 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Дюльбер-2» (98671, АР Крим, м. Ялта, смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, 19; ЄДРПОУ 31159150) на користь державного бюджету (код платежу 21081100; р/р № 31118106700039 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026) 1700,00 грн. штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Сидоренко Д.В.