Постанова № 15101790, 30.12.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.12.2010
Номер справи
2а-9843/10/0470
Номер документу
15101790
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2010 р. Справа № 2а-9843/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Чабаненко С. В. при секретаріРосітюк Є.В. за участю: представника позивача представника відповідача Воронько О.О. Якобчук О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРІС-ПЛЮС» до Комунального підприємства «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ: ТОВ «ТОРІС-ПЛЮС» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання протиправним рішення реєстратора Комунального підприємства «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради від 14 липня 2010 р. про відмову в реєстрації права власності за Товариством з обмеженою відповідальністю "ТОРІС-ПЛЮС" на нерухоме майно - квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, розташований за адресою: м. Дніпропетровськ, площа Дем'яна Бєдного, буд. 5 Д, а саме: літ. А-5 житловий будинок -загальна площа 2 035, 4 кв.м; житлова площа -496, 6 кв.м (в тому числі манс А-5 мансарда і А1-5 прибудова, з вбудованим готелем приміщення № 11 поз. 1-28, I-IV площею 303,4 кв.м, кафе - приміщення № 10 поз. 1-23 площею 234, 4 кв.м, гаражів - приміщення № X поз. 1 площею 70,5 кв.м, приміщення № VIII поз. З площею 52, 3 кв.м, квартирами № 1 - № 9); а - ґанок з пандусом; а1 -а4-ґанки; а5 - сходи; а6, а8 - в'їзд в підвал; а7 - вхід в підвал; а9 - приямок; №1-5 - огорожа; № 6 - фонтан; І, II - мостіння без додаткових актів вводу в експлуатацію; скасування даного рішення та зобовязання Комунального підприємства «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради, здійснити реєстрацію права власності за Товариством з обмеженою відповідальністю "ТОРІС-ПЛЮС" на нерухоме майно - квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, розташований за адресою: м. Дніпропетровськ, площа Дем'яна Бєдного, буд. 5 Д, а саме: літ. А-5 житловий будинок -загальна площа 2 035, 4 кв.м; житлова площа -496, 6 кв.м (в тому числі манс А-5 мансарда і А'-5 прибудова, з вбудованим готелем приміщення № 11 поз. 1-28, I-IV площею 303,4 кв.м, кафе - приміщення № 10 поз. 1-23 площею 234, 4 кв.м, гаражів - приміщення № X поз. 1 площею 70,5 кв.м, приміщення № VIII поз. З площею 52, 3 кв.м, квартирами № 1 - № 9); а - ґанок з пандусом; а1 -а4-ґанки; а5 - сходи; а6, а8 - в'їзд в підвал; а7 - вхід в підвал; а9 - приямок; №1-5 - огорожа; № 6 - фонтан; І, II - мостіння без додаткових актів вводу в експлуатацію на підставі рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2010 року. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2010 по справі № 7/47-10 за позивачем визнано право власності на нерухоме майно - квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, розташований за адресою: м. Дніпропетровськ, площа Дем'яна Бєдного, буд. 5 Д, а саме: літ. А-5 житловий будинок -загальна площа 2 035, 4 кв.м; житлова площа -496, 6 кв.м (в тому числі манс А-5 мансарда і А'-5 прибудова, з вбудованим готелем приміщення № 11 поз. 1-28, I-IV площею 303,4 кв.м, кафе - приміщення № 10 поз. 1-23 площею 234, 4 кв.м, гаражів - приміщення № X поз. 1 площею 70,5 кв.м, приміщення № VIII поз. З площею 52, 3 кв.м, квартирами № 1 - № 9); а - ґанок з пандусом; а1 -а4-ґанки; а5 - сходи; а6, а8 - в'їзд в підвал; а7 - вхід в підвал; а9 - приямок; №1-5 - огорожа; № 6 - фонтан; І, II мостіння, без додаткових актів вводу в експлуатацію.

07.07.2010 позивач звернувся до відповідача із замовленням № 4267/07 стосовно проведення державної реєстрації права власності на зазначений обєкт нерухомого майна на підставі рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2010, однак 14.07.2010 відповідачем було прийняте рішення про відмову в реєстрації права власності за позивачем, у звязку з тим, що подані на реєстрацію документи не відповідають вимогам, встановленим Тимчасовим положенням про порядок проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 № 7/5 та іншими актами чинного законодавства України, та не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства.

Прийняте відповідачем рішення від 07.07.2010 позивач вважає безпідставним та незаконним, посилаючись на вимоги Наказу Міністерства юстиції України від 07.02.2002 № 7/5 «Про затвердження Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно», ст. 321 ЦК України та ст. 124 Конституції України.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечувала, посилаючись на те, що рішення реєстратора про відмову в реєстрації права власності на обєкт нерухомого майна, що розташований за адресою: площа Демяна Бєдного, буд. 5д, м. Дніпропетровськ, за ТОВ «ТОРІС-ПЛЮС» прийнято у відповідності до п. п. 1.6, 3.3 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності на нерухоме майно, з посиланням на вимоги ст. ст. 12. 83 Земельного кодексу України, ст. 331 Цивільного кодексу України, а також Закону України «Про планування і забудову територій» та Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 534 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 923».

Заслухавши пояснення сторін та дослідивши письмові докази, судом встановлені наступні обставини у справі.

Згідно рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2010 у справі № 7/47-10 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торіс-Плюс», м. Дніпропетровськ до Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейдсток», м. Дніпропетровськ про визнання права власності, визнано за Товариством з обмеженою відповідальністю «Торіс-Плюс» (49051, м. Дніпропетровськ, вул. Журналістів, буд 9-Д, ідентифікаційний код 33473413) право власності на нерухоме майно квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, розташований за адресою: м. Дніпропетровськ, площа Дем'яна Бєдного, буд. 5 Д, а саме: літ. А-5 житловий будинок - загальна площа 2 035, 4 кв.м; житлова площа - 496, 6 кв.м (в тому числі манс А-5 мансарда і А1-5 прибудова, з вбудованим готелем - приміщення № 11 поз. 1-28, I-IV площею 303,4 кв.м, кафе - приміщення № 10 поз. 1- 23 площею 234, 4 кв.м, гаражів - приміщення № X поз. 1 площею 70,5 кв.м, приміщення № VIII поз. З площею 52, 3 кв.м, квартирами № 1 - № 9); а - ґанок з пандусом; а1 -а4-ґанки; а5 - сходи; а6, а8 - в'їзд в підвал; а7 - вхід в підвал; а9 - приямок; №1-5 - огорожа; № 6 - фонтан; І, II - мостіння без додаткових актів вводу в експлуатацію.

Як вбачається з повідомлення господарського суду Дніпропетровської області від 09.06.2010 № 7/47-10, рішення суду від 18.05.2010 у справі № 7/47-10 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торіс-Плюс», м. Дніпропетровськ, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Грейдсток», м. Дніпропетровськ, про визнання права власності, повний текст якого підписано 25.05.2010, за станом на 09.06.2010 не оскаржене, а отже набрало законної сили.

За результатами розгляду замовлення № 4267/07 від 07.07.2010 Воронько О.О., яка діє від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРІС-ПЛЮС», стосовно проведення державної реєстрації права власності на обєкт нерухомого майна житловий будинок літ. А-5 та споруди на підставі рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2010 по справі № 7/47-10 («про визнання права власності») за адресою: площа Дем'яна Бєдного, буд. 5 Д, м. Дніпропетровськ, рішенням реєстратора КП «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради від 14.07.2010 у реєстрації права власності на зазначений обєкт нерухомого майна було відмовлено, з посиланням на п. 3.3. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 № 7/5 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18.02.2002 № 157/6445 (із змінами та доповненнями станом на 17.02.2010), а саме з тих підстав, що подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Положенням, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства.

Крім цього, у своєму рішенні державний реєстратор посилається на наявність в реєстраційній справі рішення Дніпропетровської міської ради від 18.02.2004р. №196/15 «Про передачу гр. ОСОБА_5, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, земельної ділянки по АДРЕСА_1 в оренду для проектування та будівництва жилого будинку з приміщеннями жіночої консультації та офісами», згідно якого передано земельну ділянку за вищевказаною адресою гр. ОСОБА_5 для проектування та будівництва жилого будинку з приміщеннями жіночої консультації та офісами в оренду строком на три роки, а також на те, що в термін дії договору оренди від 04.03.2004р., згідно якого гр. ОСОБА_5 передано земельну ділянку в районі будинку АДРЕСА_1, був встановлений до 18.02.2007р.

При цьому, державний реєстратор посилається на пункт 2.2 договору, в якому зазначено, що після закінчення терміну оренди дія договору припиняється, та пункт 4.2 договору, згідно якого накладено обмеження на використання земельної ділянки, а саме: "Здійснювати будівництво будівель і споруд за письмовою згодою «Орендодавця» відповідно до проектів, затверджених та погоджених у встановленому порядку за умови отримання відповідних дозволів».

З огляду на викладені обставини та посилаючись на п. п. 1, 2 ст. 83 та ст. 12 Земельного Кодексу України, а також на рішення Дніпропетровської міської ради від 18.02.04р. № 18/15 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів» та Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», державний реєстратор вказує, що до розгляду справи не було залучено Дніпропетровську міську раду та ОСОБА_5.

Також державний реєстратор зазначає, що в КП «ДМБТІ» відсутня реєстрація новозбудованого жилого будинку за адресою: пл. Дем'яна Бєдного, буд.5д, м. Дніпропетровськ, та відсутні відомості щодо прийняття в експлуатацію цього нерухомого майна, що також визначено як підставу відмови у реєстрації права власності.

Приймаючи рішення по суті заявлених позовних вимог суд виходить з наступного.

Правовідносини, які виникли між сторонами у даній справі, з приводу виникнення та реалізації права власності на нерухоме майно - квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, розташований за адресою: м. Дніпропетровськ, площа Дем'яна Бєдного, буд. 5 Д, а також здійснення державної реєстрації речових прав позивача на нерухоме майно, врегульовані нормами Конституції України, ЦК України, Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон), Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна, яке затверджено наказом Міністерства юстиції України №7/5 від 07.02.2002р. та зареєстровано Міністерством юстиції України 18.02.2002р. за №157/6445 (з наступними змінами та доповненнями) (далі - Положення).

Фактично у своєму рішенні відповідач посилається на обставини, якими обґрунтоване рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2010 по справі № 7/47-10, як на підставу відмови у реєстрації права власності, а саме стосовно того, що до участі у справі не залучені відповідні особи, нерухоме майно не введено в експлуатацію, та з викладеного робить висновок про те, що подані позивачем для державної реєстрації документи не відповідають вимогам, установленим Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації права власності на нерухоме майно, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства.

Статтею 124 Конституції України встановлено, що судові рішення є обовязковими для виконання на всій території України та крім цього, відповідно до ст. 115 Господарського процесуального Кодексу України, за правилами якого розглядалася справа про визнання права власності за позивачем, рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обовязковими на всій території України.

Крім цього, суд враховує вимоги, викладені у ч. 1 ст. 72 КАС України, згідно яких обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Відповідно до норм ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб ( стаття 316 цього кодексу) , власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном, на зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна (стаття 317 цього кодексу), власник володіє, користується розпоряджається своїм майном на власний розсуд, власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону (стаття 319 цього кодексу), право власності є непорушним і ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні ( ч. 1 ст. 321 цього кодексу), право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом (стаття 328 цього кодексу) .

Крім цього, ст. 331 ЦК України передбачено, що право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Статтею 182 ЦК України також передбачено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.

Нормами Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації ( п. 5 Прикінцевих положень цього Закону).

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень (ст. 2 цього Закону).

Державний реєстратор у межах своїх повноважень, серед іншого, здійснює державну реєстрацію прав власності, інших речових прав на нерухомість, їх обтяжень, правочинів щодо нерухомого майна або відмовляє в такій реєстрації та встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законів та інших нормативно-правових актів, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на об'єкт нерухомого майна, наявності інших підстав для державної реєстрації прав або відмови в такій реєстрації (стаття 8 цього Закону).

Державній реєстрації підлягають заявлені речові права на нерухоме майно за наявності документів, що підтверджують вчинення правочинів щодо таких об'єктів, посвідчених відповідно до закону, або свідчать про наявність інших, передбачених законом підстав (ч. З ст. 17 цього ж Закону).

Для державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно до місцевого органу державної реєстрації прав разом із заявою про державну реєстрацію прав подаються документи про правочини щодо такого об'єкта нерухомого майна та їх копії або інші документи, що свідчать про встановлення, зміну чи припинення речового права (частина 4 ст. 18 цього ж Закону).

Підставою для державної реєстрації прав, що посвідчують виникнення, перехід, припинення речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав, відповідно до ст. 19 цього Закону є, в тому числі, рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав, що набрали законної сили.

У державній реєстрації права може бути відмовлено в разі, якщо:

- заявлене право не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону;

- нерухоме майно або більша за площею його частина перебуває в іншому реєстраційному (кадастровому) окрузі;

- із заявою про державну реєстрацію звернулася особа, яка відповідно до цього Закону не може бути суб'єктом права власності на даний об'єкт нерухомого майна або представником такого суб'єкта;

- подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують;

- заяву про державну реєстрацію права власності відповідно до правочину про відчуження нерухомого майна було подано після державної реєстрації обмежень, вчинених щодо цього майна;

- заявлене право власності або інше речове право вже зареєстроване (абз.4 ч. 1 ст. 24 Закону).

Визначений у даній нормі перелік підстав відмови у державній реєстрації права є вичерпним.

Аналіз вищенаведених норм чинного законодавства дає можливість зробити висновок про те, що, оскільки право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації, отже і право власності позивача на вищевказане нерухоме майно виникає з моменту його державної реєстрації. При цьому орган, який компетентний здійснювати державну реєстрацію права власності у даному випадку є відповідач у справі. Єдиний правовстановлювальний документ, який повинен надаватись для здійснення державної реєстрації права власності на зазначений об'єкт нерухомого майна та який є підставою для реєстрації права власності позивача на нерухоме майно, у даному випадку є рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2010 по справі № 7/47-10, яке набрало законної сили.

Оскільки у державного реєстратора відсутні повноваження щодо трактування законів, норм нормативно-правових актів, рішень суду тощо, висловлювання відповідачем сумнівів щодо законності іншого судового рішення, котре набуло чинності і є обовязковим для виконання, неприпустимо для субєкта, наділеного владними управлінськими функціями, та який повинен дотримуватися у своїй діяльності принципу верховенства права.

Також суд зазначає, що завданням адміністративного судочинства, згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства. При цьому, у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень, суд перевіряє, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, чи обґрунтоване рішення, чи використані повноваження з метою, з якою це повноваження надано, та ін.

Отже, за викладених обставин суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача, як законні та обгрунтовані, підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 11, 70, 71, 86, 128, 160-162, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРІС-ПЛЮС» до Комунального підприємства «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення реєстратора Комунального підприємства «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради від 14 липня 2010 р. про відмову в реєстрації права власності за Товариством з обмеженою відповідальністю "ТОРІС-ПЛЮС" (49051. м. Дніпропетровськ, вул. Журналістів, буд. 9-Д, ідентифікаційний код 33473413) на нерухоме майно - квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, розташований за адресою: м. Дніпропетровськ, площа Дем'яна Бєдного, буд. 5 Д, а саме: літ. А-5 житловий будинок - загальна площа 2 035, 4 кв.м; житлова площа -496, 6 кв.м (в тому числі манс А-5 мансарда і А1-5 прибудова, з вбудованим готелем - приміщення № 11 поз. 1-28, I-IV площею 303,4 кв.м, кафе - приміщення № 10 поз. 1-23 площею 234, 4 кв.м, гаражів - приміщення № X поз. 1 площею 70,5 кв.м, приміщення № VIII поз. З площею 52, 3 кв.м, квартирами № 1 - № 9); а - ґанок з пандусом; а1 -а4-ґанки; а5 - сходи; а6, а8 - в'їзд в підвал; а7 - вхід в підвал; а9 - приямок; №1-5 - огорожа; № 6 - фонтан; І, II - мостіння без додаткових актів вводу в експлуатацію.

Зобов'язати Комунальне підприємство «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради, здійснити реєстрацію права власності за Товариством з обмеженою відповідальністю "ТОРІС-ПЛЮС" (49051. м. Дніпропетровськ, вул. Журналістів, буд. 9-Д, ідентифікаційний код 33473413) на нерухоме майно - квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, розташований за адресою: м. Дніпропетровськ, площа Дем'яна Бєдного, буд. 5 Д, а саме: літ. А-5 житловий будинок - загальна площа 2 035, 4 кв.м; житлова площа -496, 6 кв.м (в тому числі манс А-5 мансарда і А'-5 прибудова, з вбудованим готелем - приміщення № 11 поз. 1-28, I-IV площею 303,4 кв.м, кафе - приміщення № 10 поз. 1-23 площею 234, 4 кв.м, гаражів - приміщення № X поз. 1 площею 70,5 кв.м, приміщення № VIII поз. З площею 52, 3 кв.м, квартирами № 1 - № 9); а - ґанок з пандусом; а1 -а4-ґанки; а5 - сходи; а6, а8 - в'їзд в підвал; а7 - вхід в підвал; а9 - приямок; №1-5 - огорожа; № 6 - фонтан; І, II - мостіння без додаткових актів вводу в експлуатацію на підставі рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2010 року у справі № 7/47-10.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови викладений 27.09.2010.

Суддя С.В. Чабаненко