Постанова № 15026673, 20.04.2011, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2011
Номер справи
2а/2470/653/11
Номер документу
15026673
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

20 квітня 2011 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/653/11

11 год. 28 хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Скакун О.П.

за участю:

секретаря судового засідання Юзька Я.В.

представника позивача Ісаєвої І.В.

відповідача не зявився ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій області до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій

СУТЬ СПОРУ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернівецькій області звернулося з адміністративним позовом до ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у сумі 114975 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач фізична особа-підприємець ОСОБА_3 в порушення норм Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” зберігав тютюнові вироби в асортименті з марками акцизного збору з можливими ознаками фальсифікації та 2000 пачок сигарет »з марками акцизного збору Молдови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач заперечував проти позову з підстав зазначених в письмових запереченнях. Відповідач зазначив, що на його думку позивач пропустив для звернення до суду, оскільки у п.10 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” зазначено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. На думку відповідача саме з моменту отримання ним рішення про застосування фінансових санкцій(10.09.2010р.) розпочинається відлік часу щодо стягнення з нього санкцій.

ВСТАНОВИВ:

17 березня 2010 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області під час проведення перевірки магазину на ринку «Фортуна», за адресою: АДРЕСА_1, де господарську діяльність здійснює приватний підприємець ОСОБА_3, встановлено факт зберігання тютюнових виробів в асортименті з марками акцизного збору з можливими ознаками фальсифікації та 2000 пачок сигарет sic»з марками акцизного збору Молдови.

Тютюнові вироби були вилучені для проведення експертизи.

У відповідності до висновку експерта НДЕКЦ УМВС України в Чернівецькій області від 27.07.10 № 1155 та матеріалів УПМ ДПА в області встановлено, що частина тютюнових виробів, вилучених працівниками податкової міліції у підприємця ОСОБА_3, маркована марками акцизного збору, які не відповідають тим, що знаходяться в офіційному обігу, а саме:

сигарети »в кількості 10040 пачок по 4,75 грн. за пачку на загальну суму 47690 грн.;

сигарети «Моге»в кількості 2790 пачок по 5,0 грн. за пачку на загальну суму 13950 грн.;

сигарети »в кількості 500 пачок по 7,0 грн. за пачку на загальну суму 3500 грн.;

сигарети &М»в кількості 2390 пачок по 6,5 грн. за пачку на загальну суму 14340 грн.;

сигарети »в кількості 1830 пачок по 5,25 грн. за пачку на загальну суму 9607,5 грн.; сигарети «Маrlboro»в кількості 760 пачок по 9,0 грн. за пачку на загальну суму 6840 грн.;

сигарети George»в кількості 390 пачок по 5,25 грн. за пачку на загальну суму 2047,5 грн.;

сигарети »в кількості 2000 пачок по 4,25 грн. за пачку на загальну суму 8500 грн. Крім того, сигарети «Classik»в кількості 2000 пачок з марками акцизного збору Молдови вартістю 8500 грн.

Загальна кількість тютюнових виробів з марками акцизного збору, які не перебувають в офіційному обігу становить 22700 пачок на суму 114975 грн.

За результатами перевірки складено акт від 17.03.2010 за № 85/32/НОМЕР_1.

На підставі акту перевірки від 17.03.2010 за № 85/32/НОМЕР_1 регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області застосовано до Відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 114975 гривень - за зберігання тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка, відповідно до рішення від 09.09.2010 № 241185.

Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення рішення про застосування фінансових санкцій отримане Відповідачем 10.09.2010 року.

У встановленому законом порядку вищезазначене рішення не оскаржене.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначаються Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Абзацом 11 частини 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.

У відповідності до вимог абзацу 15 частини 2 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у випадку зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Згідно статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті Закону, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Відповідач, який отримав рішення про застосування фінансових санкцій, у встановлений законом строк суму фінансових санкцій не сплатив, у звязку з чим він має заборгованість у сумі 114975 грн., яка підлягає стягненню у судовому порядку.

Щодо твердження відповідача про те, що позивач пропустив строк на звернення до суду, суд вважає його безпідставним. Оскільки у відповідності до ч.1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Згідно ч.2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Виходячи з вищезазначеного, право на звернення до суду для стягнення санкцій у позивача виникло після закінчення терміну для добровільного виконання рішення про застосування санкцій відповідачем, тобто з 11.10.2010 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин суд дійшов висновку, що позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій області про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 заборгованості по сплаті фінансових санкцій в сумі 114975 грн. підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,94,160-163,167,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_3 ( ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Державного бюджету України заборгованість із сплати фінансових санкцій у сумі 114975 грн. (ВДК у м.Чернівці код одержувача:23246436, р\р 31111106700002, банк одержувача: ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, код платежу 21081100 )

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У судовому засіданні 20 квітня 2011р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 22 квітня 2011 року

Суддя О.П. Скакун