ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-6404/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Удовіченка С.О.,
при секретарі Саченко Н.С.,
за участю:
відповідача: ОСОБА_1
свідка: державного реєстратора Ходарківського І.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття представленого Карлівським районним центром зайнятостідо ОСОБА_1про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
09 грудня 2010 року Фонд державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття представленого Карлівським районним центром зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1про стягнення боргу 2544,95 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на те, що у період перебування на обліку у Карлівському районному центрі зайнятості (з 13.02.2007 року по 22.05.2007 року) як безробітний, одночасно (з 06.09.2004 року) ОСОБА_1 був зареєстрований як фізична особа-підприємець, чим порушив вимоги Закону України "Про зайнятість населення" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". За час перебування на обліку в Карлівському міському центрі зайнятості відповідач незаконно отримав матеріальну допомогу по безробіттю в розмірі 2544,95 грн. Кошти у добровільному порядку відповідачем не повернуті, що стало підставою для звернення позивача з позовом до суду.
Представник позивача в судове засідання не з'явився надавши клопотання в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує та просив суд розглянути справу без його участі.
Відповідач в судовому засіданні проти адміністративного позову заперечував вказуючи, що будучи суб'єктом підприємницької діяльності господарську діяльність не здійснював, а відповідно не порушував Закону України "Про зайнятість населення" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Дослідивши матеріали справи, заслухавши відповідача, суд встановив наступне.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу.
Судом встановлено, що відповідач заявою від 20.02.2007 року звернулася до Карлівського районного центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітної з виплатою матеріальної допомоги. Наказом Карлівського районного центру зайнятості від 20.02.2007 року №НТ070220 відповідачу надано статус безробітного та призначалась допомога по безробіттю.
В період перебування на обліку у центрі зайнятості ОСОБА_1 отримав допомогу по безробіттю в сумі 2544,95 грн., що підтверджується довідкою центру зайнятості (а матеріалах справи).
Згідно із статтею 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу.
Відповідно до пункту 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Однак, всупереч вказаній нормі Закону, відповідач не повідомила Карлівський міський центр зайнятості про те, що вона зареєстрована як фізична особа-підприємець.
Зокрема, при зверненні відповідача до Карлівського міського центру зайнятості із письмовою заявою (20.02.2007 року) про надання їй статусу безробітної з виплатою допомоги по безробіттю, ОСОБА_1 зазначено неправдиві відомості про те, що він не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, що призвело до незаконного отримання відповідачем допомоги по безробіттю в сумі 2544,95 грн.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачу безпідставно нараховано та виплачено Карлівським районним центром зайнятості допомогу по безробіттю за період 20.02.2007 року по 22.05.2007 року на загальну суму 2544,95 грн.
З метою повернення незаконно виплачених коштів Карлівським районним центром зайнятості 14.10.2010 року прийнято наказ №102 про повернення допомоги по безробіттю, який відповідач отримав 03.11.2010 року, що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення поштового відправлення.
Але вимоги наказу про повернення незаконно отриманих коштів залишені ОСОБА_1 без задоволення.
Твердження відповідача щодо не здійснення ним підприємницької діяльності відхиляються судом з наступних підстав.
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 23.03.2011 року №075797 ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець.
Відповідно до пп. "б" п.3 ст.1 Закону України "Про зайнятість населення" в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах:громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно доЗакону України "Про особисте селянське господарство".
Отже, на момент звернення до центру зайнятості ОСОБА_1 був зареєстрований як фізична особа підприємець, відповідно в розумінні пп. "б" п.3 ст.1 Закону України "Про зайнятість населення" був зайнятою особою, таким чином, не мав права на отримання статусу безробітного.
Відповідно до ч.1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу суду не надав.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Фонду державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття представленого Карлівським районним центром зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Карлівського районного центру зайнятості на р/р 37178160703202, одержувач Карлівський РЦЗ, код ЗКПО 22529155 в ГУДК в Полтавській області, МФО 831019 суму незаконно отриманої допомоги в розмірі 2544,95 грн. (дві тисячі п'ятсот чотириста чотири) грн 95 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 29 березня 2011 року.
СуддяС.О. Удовіченко