Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 квітня 2011 р. справа № 2а/0570/4902/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шальєвої В.А.
при секретарі
Яковецькій О.В.
за участю прокурора Вартанової О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом прокурора Першотравневого району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Першотравневому районі до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор першотравневого району звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Першотравневому районі до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що відповідачем була подана до податкового органу розрахунок земельного податку № 6320 від 19.07.2010 р., згідно до якої вона повинна сплатити 6243,93 грн. по 2081,31 грн. щомісячно. Станом на 31.03.2011 року податкове зобовязання сплачено не було, у звязку з чим просить стягнути вказану заборгованість з відповідача.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні позову.
Представник позивача до судового засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутністю.
Відповідач до судового засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про отримання судової повістки, заяви про відкладення судового засідання або розгляд справи за його відсутністю до суду не надходило. За таких обставин суд визнав можливим розглянути справу за відсутністю відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення прокурор, дослідивши письмові докази, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року.
Пунктом 2 Кодексу визнано такими, що втратили чинність з 1 січня 2011 року, зокрема Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, при прийнятті рішення судом застосовуються норми законів, що діяли на момент правопорушення.
В судовому засіданні встановлено, що у відповідності ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Таким чином, прокурор Першотравневого району Донецької області у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заяви вимог про стягнення податкової заборгованості на користь місцевого бюджету.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Першотравневому районі є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач ОСОБА_2 є юридичною особою та зареєстрований за адресою АДРЕСА_1.
Відповідач не сплатив до бюджету податкову заборгованість з земельного податку в загальному розмірі 2974,38 грн.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю», податок-обовязковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів-учасників угоди про розподіл продукції.
Статтею 14 цього Закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на землю є загальнодержавним податком.
Відповідно до п.п 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, обовязком платників податків, зокрема, є обчислення, за декларування та/або сплата суми податку та збору в порядку, визначеному цім Кодексом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Станом на 31.03.2011 р. у фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 існує заборгованість перед бюджетом на загальну суму 2974,34 грн., зокрема з земельного податку, яка виникла у звязку із несплатою самостійно узгодженого зобовязання на підставі податкової декларації № 6320 від 19.07.2010 р.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, оскільки позивачем були прийняті всі заходи щодо погашення зобовязання відповідачем пере бюджетом, податкове зобовязання вважається узгодженим.
У відповідності до ст. 87.11. Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку-фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про державну виконавчу службу.
З урахуванням викладених обставин, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення податкового боргу та стягує з відповідача на користь місцевого бюджету заборгованість по земельному податку в розмірі 200,69 грн.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора Першотравневого району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Першотравневому районі до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь місцевого бюджету Мелекінської сільської ради (р\р 33218815700336, код 13050500, банк ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686851) суму податкового боргу з земельного податку в розмірі 2974 (дві тисячі девятсот сімдесят чотири) грн. 38 коп.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної
Суддя Шальєва В.А.