Ухвала суду № 15017439, 22.09.2010, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2010
Номер справи
2а-3397/09/8/0170
Номер документу
15017439
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-3397/09/8/0170

22.09.10 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіКурапової З.І.,

суддів Омельченка В. А. , Яковенко С.Ю. секретар судового засіданняЯіцкова К.М.

за участю сторін:

представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс"- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кушнова А.О. ) від 28.01.10 по справі №2а-3397/09/8/0170

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" (вул. Мамеді Емір-Усеіна, 14, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95493)

до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим (вул. Гагаріна, 14-а, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95026)

про визнання протиправними та скасування рішень

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.01.2010 у справі № 2а-3397/09/8/0170 (суддя Кушнова А.О.) позовні вимоги задоволени повністю.

Визнано протиправним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя АР Крим № 100 від 28.01.09 року про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «СімСітіТранс»штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 18421,48 гривень та нарахування пені у розмірі 2968,69 гривень.

Визнано протиправним та скасовано рішенняУправління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя АР Крим № 101 від 28.01.09 року про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «СімСітіТранс»штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 14747,73 гривень та нарахування пені у розмірі 4303,69 гривень.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СімСітіТранс» (95049, м. Сімферополь, вул. Мамеди Емір-Усеіна, 14, код ЄДРПОУ 31898522, р/р та інші відомості не відомі) 3,40 гривень судового збору.

Не погодившись з постановою суду, Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя АР Крим звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.01.2010 у справі № 2а-3397/09/8/0170, у задоволенні адміністративного позову ТОВ «СімСітіТранс»відмовити.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом порушена норма матеріального права.

У судове засідання 29.09.2010року представники сторін не зявилися, явку своїх представників не забезпечили, про місце, день та час його проведення повідомлени належним чином.

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

Відповідно до пункту 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом про визнання протиправними та скасування рішень Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АРК № 100 від 28.01.2009 р., № 101 від 28.01.2009 р.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач не може погодитись із оскаржуваними рішеннями відповідача та їх розрахунками, оскільки вважає, що дані рішення відповідача, винесені з порушенням положень чинного законодавства України, а саме ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-1У від 09.07.2003 р. (далі Закон № 1058) і ст. 9 Інструкцій про порядок обчислення та сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України, від 19.12.03 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04 р. під № 64/8663 (далі Інструкція), відповідно, порушують права і законні інтереси позивача, а тому підлягають скасуванню.

Позивач зазначив, що відповідачем рішення № 101 про застосування 10 % штрафу на суму недоїмки понад 30 календарних днів повинно виноситися на 31 календарний день, а рішення № 100 про застосування 20 % штрафу повинно виноситися на 91 календарний день, а не в один день - 28.01.2009 р., як вони були винесені. Таким чином, позивач вважає рішення відповідача від 28.01.09 р. № 100, про застосування 20 % штрафних санкцій на суму недоїмки за затримку до 90 днів і рішення відповідача від 28.01.09 р. № 101, про застосуванні 10 % штрафних санкцій за затримку оплати недоїмки на 30 днів, прийнятими з порушенням порядку і способу, передбаченого п.п. 2 п. 9.3.2. ст. 9 Інструкцій.

З матеріалів справи вбачається, що 28.01.09 р. УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополя прийняло до ТОВ "СімСітіТранс"Рішення №100 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (не перерахування) або не своєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного Фонду на загальну суму 21 390,17 грн. за період з 20.11.08 р. по 22.12.08 р., яка складається із штрафних санкцій у сумі 18421,48 грн. 20 % від суми недоїмки|недоплати| за затримку до 90 днів включно та нарахованої пені у сумі 2968,69 грн. (0,1 % на суму недоїмки|недоплати| і фінансових санкцій) (а.с.8).

28.01.09р. УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополя прийняло до ТОВ "СімСітіТранс" Рішення № 101 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (не перерахування) або не своєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного Фонду на загальну суму 19051,42 грн. за період з 20.11.08 р. по 22.12.08 р., яка складається із штрафних санкцій у сумі 14747,73 грн. 10 % від суми недоїмки за 30 днів затримки та нарахованої пені у сумі 4303,69 грн. (0,1 % на суму недоїмки|недоплати| і фінансових санкцій) (а.с.11).

Згідно з п.1 ч. 1 ст. 14 Закону № 1058 страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Згідно ст. 1 Закону №1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.

Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону №1058 виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.

Згідно з п.п. 4,6 ч. 2 ст. 17 Закону № 1058 страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону № 1058 територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески. Розрахунки суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, які підлягають сплаті, подаються платником до органу ПФУ протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.

Частиною 6 статті 20 Закону № 1058 встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один календарний місяць.

Згідно із ч. 12 ст. 20 Закону № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону №1058, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція) перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Частиною 2 статті 106 Закону №1058 встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем 19.11.08 р. було надано відповідачу розрахунок суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень 2008 р. у сумі 151793,27 грн., отже в межах строку визначеного законодавцем, який спливає 20.11.08 р. (а.с.106).

Строк сплати страхувальником страхових внесків, нарахованих за відповідний базовий звітний період, визначений ч.6 ст.20 Закону №1058, складає 20.11.08 р включно. Позивач повинен був у строк з 01.11.08 р. по 20.11.08 р. включно, не тільки надати розрахунок страхових внесків, а і сплатити суму страхових внесків, самостійно визначених у розрахунку за жовтень 2008 р., але позивачем, у строк визначений ч.6 ст. 20 Закону №1058, а саме до 20.11.08 р. включно не було сплачено страхові внески, самостійно нараховані за відповідний базовий звітний період, а отже позивачем було порушено вищенаведену норму Закону. Тобто несплачена сума страхових внесків у розмірі 141636,98 грн. з 21.11.08 р. вважається простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків, тобто є недоїмкою.

Відповідно до частини 10 статті 20 Закону №1058, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій за п. 6 частини 1 статті 64 Закону №1058 надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 Закону №1058 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.

Відповідно до частини 13 статті 106 Закону №1058 про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.

Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону №1058 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

-10 відсотків своєчасно не сплачених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

-20 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно. Суд зазначає, що аналогічні положення закріплені у абз. 1 п.п. 9.3.2. Інструкції № 21-1.

Відповідно до частини 1 статті 106 Закону №1058 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобовязані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом.

Відповідно до абз. 3 п.п. 9.3.2. п.9.3. Інструкції № 21-1 рішення про застосування штрафів, зазначених у цьому підпункті, складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) страхових внесків:

1) при затримці до 30 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів, рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі 10% від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Тобто, рішення виноситься одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 1 по 30 календарний день незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період;

2) при затримці сплати страхових внесків до 90 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 90 календарних днів, рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі 20% від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Тобто, рішення приймається одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 31 по 90 календарний день незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період;

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.

28.01.09р. УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополя прийняло до ТОВ "СімСітіТранс" Рішення № 101 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (не перерахування) або не своєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного Фонду на загальну суму 19051,42 грн. за період з 20.11.08 р. по 22.12.08 р., яка складається зі штрафних санкцій у сумі 14747,73 грн. 10 % від суми недоїмки за 30 днів затримки та нарахованої пені у сумі 4303,69 грн. (0,1 % на суму недоїмки|недоплати| і фінансових санкцій) (а.с.11).

Як вбачається з матеріалів справи позивач не сплатив суму страхових внесків, самостійно розрахованих за жовтень 2008 р., у період визначений законодавцем, а саме з 01.11.08 р. по 20.11.08 р., що є підставою для застосування до позивача штрафних санкцій та пені.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідно рішення № 101 штрафні санкції відповідачем розраховані за період з 20.11.08 р. по 22.12.08 р., що є неправильним, у звязку із тим, що відповідно до п.2 ч. 9 ст. 106 Закону №1058 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) позивачем страхових внесків, відповідач має право накласти на нього штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно.

Отже штраф на позивача у розмірі 10 % своєчасно не сплачених сум страхових внесків повинен бути розрахований та накладений за 30 календарних днів прострочення сплати страхових внесків, а отже за період з 21.11.08 р. по 20.12.08 р., де 21.11.08 р. це наступний день, після останнього дня, коли позивач повинен був сплатити страхові внески за жовтень 2008 р., а 20.12.08 р.- це 30-й день не сплати або несвоєчасної сплати страхових внесків за жовтень 2008 р., а не за період з 20.11.08 по 22.12.08, як вказано в рішенні №101.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідачем при винесенні рішення про застосування штрафних санкцій № 101 було порушено вимоги п.п.9.3.2. п.9.3. ст.9 Інструкції № 21-1, а саме строки винесення такого рішення.

Так п.п.9.3.2. п.9.3. ст.9 Інструкції № 21-1 передбачено, що рішення про застосування штрафу складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) страхових внесків, а саме при затримці до 30 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів, рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі 10% від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Тобто, рішення виноситься одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 1 до 30 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період, при цьому сума санкцій повинна обраховуватися виходячи з суми недоїмки на 30-ий календарний день строку, за час якого нараховується штраф 10%.

Із матеріалів справи вбачається, що 30-й календарний день не сплати або несвоєчасної сплати позивачем страхових внесків за жовтень 2008 р. це 20.12.08 р., отже 31-м календарним днем є 21.12.08 р., який був вихідним днем (неділя), у звязку із чим єдиним і останнім строком винесення рішення про застосування штрафних санкцій за затримку до 30-ти календарних днів включно сплати страхових внесків за жовтень 2008 р. у розмірі 10 % своєчасно несплачених страхових внесків є 22.12.08 р.

Відповідачем було винесено рішення про застосування штрафних санкцій № 101 не на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів, як це передбачено нормами Інструкції № 21-1, а 28.01.09 р., тобто на 69-й календарний день, що є грубим порушенням вищенаведених норм, адже законодавець чітко визначив день винесення рішення про застосування штрафних санкцій і не передбачив можливості винесення такого рішення із затримкою.

28.01.09 р. УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополя прийняло до ТОВ "СімСітіТранс"ще одно Рішення під №100 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (не перерахування) або не своєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного Фонду на загальну суму 21390,17 грн. за період з 20.11.08 р. по 22.12.08 р., яка складається зі штрафних санкцій у сумі 18421,48 грн. 20 % від суми недоїмки|недоплати| за затримку до 90 днів включно та нарахованої пені у сумі 2968,69 грн. (0,1 % на суму недоїмки|недоплати| і фінансових санкцій) (а.с.8).

Як вбачається з матеріалів справи позивач не сплатив суму страхових внесків, самостійно розрахованих за жовтень 2008 р., у період з 01.11.08 р. по 20.11.08 р., що дійсно є підставою для застосування до позивача штрафних санкцій та пені.

Відповідно до рішення № 100 від 28.01.09 р. штрафні санкції відповідачем розраховані за період з 20.11.08 р. по 22.12.08 р., що є неправильним, у звязку із тим, що відповідно до п.2 ч. 9 ст. 106 Закону №1058 та абз. 2 п.п.9.3.2. п.9.3. ст.9 Інструкції № 21-1 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) позивачем страхових внесків, УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополя має право накласти на нього штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно і таке рішення приймається на всю суму недоїмки за період з 31 до 90 календарний день.

Штраф на позивача у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум страхових внесків міг бути розрахований та накладений за період з 31 до 90 календарний день прострочення сплати страхових внесків, а отже за період з 21.12.08 р. по 18.02.09 р., де 21.12.08 р. це 31-й день не сплати або несвоєчасної сплати страхових внесків за жовтень 2008 р., а 18.02.09 р.- це 90-й день не сплати або несвоєчасної сплати страхових внесків за жовтень 2008 р.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідачем при винесенні рішення про застосування штрафних санкцій № 101 було порушено строки винесення такого рішення.

Згідно абз. 2 п.п.9.3.2. п.9.3. ст.9 Інструкції № 21-1 передбачено, що рішення про застосування штрафу складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) страхових внесків, а саме при затримці сплати страхових внесків до 90 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 90 календарних днів, рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі 20% від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Судова колегія вважає, що рішення приймається одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 31 до 90 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період, при цьому сума санкцій повинна обраховуватися виходячи з суми недоїмки на 90-ий календарний день строку, за час якого нараховується штраф 20%.

Із матеріалів справи вбачається, що 31-й календарний день не сплати або несвоєчасної сплати позивачем страхових внесків за жовтень 2008 р. це 21.12.08 р., 90-м днем є 18.02.09 р., а отже 91-м календарним днем є 19.02.09 р. Тобто рішення про застосування штрафних санкцій за затримку до 90-та календарних днів включно сплати страхових внесків за жовтень 2008 р. у розмірі 20 % своєчасно несплачених страхових внесків могло бути винесено відповідачем - 19.02.09 р. Законодавець не передбачає права УПФУ нараховувати штрафні санкції та виносити рішення про їх застосування раніше ніж на 91-й календарний день, а відповідачем таке рішення було прийнято 28.01.09 р., тобто передчасно, що є порушенням норм чинного законодавства та прав і інтересів позивача.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції стосовно необґрунтованості та незаконності винесення оскаржуваних рішень в частині застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 10% та 20% за неправильно обрахований період з 20.11.08 р. по 22.12.08 р. та в частині дати винесення вищезазначених рішень, які порушено в обох випадках.

Судова колегія також вважає, що передчасне винесення рішення про застосування штрафних санкцій є порушенням прав позивача ще й в тому, що сума визначених штрафних санкцій увійшла до картки особового рахунку позивача та стала узгодженою, що є підставою для винесення вимоги про сплату боргу, яка є виконавчим документом.

Абзацом 2 пункту 2 частини 9 статті 106 Закону №1058 визначено, що одночасно з нарахуванням штрафу, на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до ч. 12 ст. 106 Закону № 1058 нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.

У п.10.1 Інструкції № 21-1 зазначено, що на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених цим пунктом.

Судова колегія вважає, що нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником включно.

Як передбачено чинним законодавством документами, які є підставою для нарахування пені, є:

- документи, що підтверджують суму страхових внесків, фінансових санкцій та строк їх сплати,

- Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з позитивною сумою; вимога про донараховані суми страхових внесків за актами перевірок та узгоджене рішення про застосовані фінансові санкції (штрафи); рішення суду;

- документи, що підтверджують суму та дату погашення недоїмки за страховими внесками та боргу за фінансовими санкціями,

- виписки з рахунків у вигляді електронного реєстру розрахункових документів; корінець прибуткового документа про приймання установою банку платежів готівкою; договорів про розстрочення (відстрочення) страхових внесків; Розрахунок суми страхових внесків з від'ємною сумою; рішення про виключення з Державного реєстру підприємств та організацій України; свідоцтво про смерть фізичної особи.

Рішенням про застосування штрафних санкцій № 101 від 28.01.09 р., зі змісту якого вбачається, що воно виносилось першим, адже у ньому також було розраховано штрафні санкції у розмірі 10 % від суми недоїмки за 30 днів затримки сплати страхових внесків, розраховано пеню з 20.11.08 р. це останній день наданого законодавцем строку сплати позивачем страхових внесків за жовтень 2008 р., тоді як пеня повинна була бути розрахована з 21.11.08 р., тобто з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу.

Рішенням про застосування штрафних санкцій № 100 від 28.01.09 р., яке виносилось другим, адже у ньому також було розраховано штрафні санкції у розмірі 20 % від суми недоїмки за затримку сплати страхових внесків до 90 календарних днів, розраховано пеню за період з 20.11.08 р. по 22.12.08 р., хоча з огляду на те, що це рішення про застосування штрафних санкцій та пені могло бути винесено тільки 19.02.09 р., з нарахуванням пені на суму несплачених страхових внесків та штрафних санкцій, у тому числі за попереднім рішенням у разі його не сплати, такі дії відповідача є також неправомірними та порушують права та інтереси позивача, оскільки нарахування пені починається раніше передбаченого строку.

Судова колегія вважає, що відповідачем при нарахуванні штрафних санкцій та пені за рішеннями № 100 та 101 від 28.01.09 р. було порушено порядок та строки їх нарахування, а саме не правильно визначений період розрахунку штрафних санкцій та пені, а також порушені дати винесення таких рішень, що є порушенням норм Закону № 1058 та Інструкції № 21-1 та прав та інтересів позивача.

Стаття 19 Конституції України зобовязує орган влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Судова колегія також погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач - Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя діяв необґрунтовано, незаконно порушив права та інтереси позивача, шляхом прийняття відносно позивача необґрунтованих та незаконних рішень про застосування штрафних санкцій та пені. Так рішення, яке виносилось відповідачем 28.01.09 р. першим на 10% штрафу має № 101, а рішення яке виносилось другим на 20% штрафу у цей же день 28.01.09 р. має № 100, що є порушенням порядку нумерації при реєстрації документів.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.01.2010 у справі № 2а-3397/09/8/0170 задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополя АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.01.2010 у справі № 2а-3397/09/8/0170 залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.01.2010 у справі № 2а-3397/09/8/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 28 вересня 2010 р.

Головуючий суддяпідписЗ.І.Курапова

Судді підпис В.А.Омельченко підпис С.Ю. Яковенко З оригіналом згідно

Суддя З.І.Курапова