Ухвала суду № 15016256, 03.11.2010, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2010
Номер справи
2а-778/10/2770
Номер документу
15016256
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-778/10/2770

03.11.10 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіКурапової З.І.,

суддів Щепанської О.А. , Яковенко С.Ю. секретар судового засіданняЯіцкова К.М.

за участю сторін:

ОСОБА_2, паспорт серії НОМЕР_1, виданий Балаклавським РВ УМВС України в м. Севастополі, від 09.02.2007 р.,

представник відповідача, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

розглянувши апеляційну скаргу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Мінько О.В. ) від 29.04.10 по справі №2а-778/10/2770

за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)

до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі (вул. Харківська, б. 3, м. Севастополь, 99003)

про визнання постанови протиправною та скасування

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду м.Севастополя від 29.04.2010 у справі № 2а-778/10/2770 (суддя Мінько О.В.) адміністративний позов ОСОБА_2, задоволено.

Визнано протиправною та скасовано постанову №095546 від 9 березня 2010 року Територіального управління Головній державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн. стосовно ОСОБА_2.

Стягнуто з Державного бюджету України (31113095700007, ГУДК в м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598) на користь ОСОБА_2 судові витрати у сумі 3(три) грн. 40 коп.

Не погодившись з постановою суду, Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м.Севастополя від 29.04.2010 у справі № 2а-778/10/2770 та зобовязати ОСОБА_2 сплатити фінансові санкції в сумі 1700грн., згідно постанови Територіального управління Головній державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі №095546 від 09.03.10р.

Апеляційна скарга мотивована тим, що постанова є незаконною та підлягає скасуванню відповідно до ст. 198 КАС України у звязку з невідповідністю висновків суду обставинам справи.

У судове засідання 03.11.2010року представник відповідача не зявився, явку своїх представників не забезпечив, про місце, день та час його проведення повідомлений належним чином.

Позивач наполягає на відмові у задоволенні апеляційної скарги, просить рішення суду першої інстнції залишити без змін.

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

Відповідно до пункту 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі про визнання постанови № 095546 від 09.08.2010 року протиправною та просить скасувати вказану постанову.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344 від 05.04.2001р., центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Діяльність Територіальних органів Головної державної інспекції на автомобільному транспорті регулюється Положенням про Територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженим наказом Міністерства транспорту та звязку України від 14.12.2005р., № 888, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.12.2005р., № 1573.

Згідно частини 1 вказаного Положення, Територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті.

Відповідно до частки 4 Положення про Територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

ОСОБА_2 працює в Закритому акціонерному товаристві “Доставка” на посаді водія, що підтверджується наказом (а.с. 12), та використовує автотранспортний засіб, який знаходиться у підприємства у оренді, відповідно до договору оренди (а.с. 7).

Територіальним управлінням Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі 10.02.2010р. проведена рейдова перевірка щодо дотримання автотранспортного законодавства, яка відповідно до пункту 14 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України 08.11.2006 р. № 1567, проводиться у тому числі, на окремо визначених ділянках дороги.

Перевіркою водія ОСОБА_2 10.02.2010р. встановлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме відсутність встановлених законодавством документів на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Відповідно статті 48 Закону № 2344, документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

За результатами вказаної перевірки складено відповідний акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час вантажного перевезення.

На підставі акту перевірки, за наслідками розгляду справ про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, Територіальним управлінням Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі прийнято постанову від 09.03.2010р. № 095546 про застосування фінансових санкцій до ОСОБА_2 в сумі 1700 грн.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій

Відповідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на вимогу інспекторів Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі при проведенні рейдової перевірки надані таки документи: путовій лист від 10.02.2010р., товарно-транспортна накладна на вантаж, технічний паспорт на транспортний засіб, посвідчення водія, потім наданий був договір оренди транспортного засобу.

Судом першої інстанції допитаний свідок ОСОБА_3, який є інспектором Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі та проводив рейдову перевірку 10.02.2010р., який пояснив, що позивач ліцензійну картку, яка передбачена статтею 48 Закону № 2344, не надавав, але ним був наданий договір оренди транспортного засобу. Також представник відповідача та свідок ОСОБА_3 пояснили, що при наявності договору оренди транспортного засобу, ліцензійна карта не є обовязковою.

Як показали свідки ОСОБА_4, ОСОБА_3 - позивач ОСОБА_2 під час проведення перевірки з місця не відлучався, надав для перевірки документи, договір оренди транспортного засобу надав пізніше, але під час перевірки.

ЗАТ “Доставка” надав журнал путьових листів та журнал реєстрації медичних працівників перед рейсових доглядів водіїв. З наданих журналів вбачається, що водій ЗАТ “Доставка” ОСОБА_2 проходив медичний догляд та виїжджав для виконання своїх обовязків 10.02.2010р.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що обов'язок доведення обставин, які стали підставою для прийняття спірної постанови покладено на Територіальне управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі.

Але, в даному випадку відповідач не довів правомірність прийнятої ним постанови.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Територіального управління Головній державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі на постанову Окружного адміністративного суду м.Севастополя від 29.04.2010 у справі № 2а-778/10/2770 задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Територіального управління Головній державної інспекції на автомобільному транспорті в м.Севастополі на постанову Окружного адміністративного суду м.Севастополя від 29.04.2010 у справі № 2а-778/10/2770 залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м.Севастополя від 29.04.2010 у справі № 2а-778/10/2770 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 09 листопада 2010 р.

Головуючий суддяпідписЗ.І.Курапова

Судді підпис О.А.Щепанська підпис С.Ю. Яковенко З оригіналом згідно

Суддя З.І.Курапова