Постанова № 15012004, 15.04.2011, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2011
Номер справи
2а-10078/10/0670
Номер документу
15012004
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-10078/10/0670

категорія 2.11.13

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2011 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сичової О.П. ,

при секретарі - Шевчук Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Приватного підприємства "Шульц-сервіс"

до Державної податкової інспекції у м. Житомирі

про скасування рішення про застосування фінансових санкцій,-

встановив:

Приватне підприємство "Шульц-сервіс" звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м.Житомирі про скасування рішення про застосування фінансових санкцій. Свої вимоги мотивує тим, що результати перевірки викладені в акті №0653/06/30/23/362570040 від 29.07.2010 року не відповідають дійсності та побудовані на суб’єктивних припущеннях перевіряючих.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав зазначених в позовній заяві та додатково пояснив, що контроль за обігом підакцизних товарів має право здійснювати виключно Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, а не Державна податкова інспекція у м.Житомирі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила в повному обсязі з підстав викладених в письмовому запереченні на адміністративний позов.

Судом встановлено, що 29 липня 2010 року працівниками податкового органу на підставі направлення ДПА у Житомирській області №1571 від 28.07.2010 року було проведено планову перевірку ПП "Шульц-сервіс", якою встановлено порушення вимог п.п.1,2,9,11,13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та порушення вимог ст.15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами". За результатами перевірки було складено акт № 0653/06/30/23/36270040 на підставі якого винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12 серпня 2010 року №0009622302 та №0009612302 якими до позивача застосовано фінансові санкції відповідно 3400,00 грн. та 3990,00 грн.

Судом встановлено, що при проведенні перевірки, сума готівкових коштів яка зазначена в денному звіті РРО склала 427,50 грн., а сума готівкових коштів , яка знаходилася на місці проведення розрахунків становила 717,50 грн., тобто сума невідповідності готівкових коштів сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО склала 290,00 грн., що підтверджується описом фактичної наявності коштів підписаним касиром позивача ОСОБА_1

Відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Твердження позивача про те, що сума коштів на яку виявлено невідповідність зазначеній сумі коштів в денному звіті РРО збиралася для невиробничих потреб, не може бути прийнято судом до уваги так як відповідно до пункту 23 Порядку провадження торгівельної діяльності та правила торгівельного обслуговування населення, затвердженою постановою КМУ від 15 червня 2006 року №833, забороняється зберігання на місці проведення розрахунку готівки, що не належить суб’єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.

Згідно ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

При проведенні перевірки було виявлено , що 07.04.2010 року реалізація товарів проводилась з використанням розрахункових квитанцій, а після відновлення роботи реєстратора приватне підприємство "Шульц-сервіс" не провело розрахункові операції через реєстратор на суму 423,00 грн.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно п.4.9 розділу 4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 якщо на період виходу з ладу РРО або в разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки, то після встановлення відремонтованого (резервного) РРО або відновлення постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також у відповідності до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам'яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою ПДВ, після чого слід виконати Z-звіт. При потребі виконується операція "службове внесення" на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків.

Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

В судовому засіданні встановлено, що в позивача у місці де куріння заборонено наочної інформації, - яка складається із графічного знаку про заборону куріння та тексту "Куріння заборонено", а в місці для куріння наочної інформації, яка складається із графічного знака та тексту " Місце для куріння. Куріння шкодить вашому здоров’ю"перевіряючими не виявлено.

Відповідно до ст.15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!". У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів.

Згідно ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", за необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, застосовуються фінансові санкції в розмірі 3400 гривень;

Позивачем не було забезпечено зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскального Z - звіту №00618 та незабезпечено використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (робіт, послуг), а саме коктейль "Амфітамін" закодовано без назви.

Відповідно до пунктів 9, 11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій та проводити розрахункові операції через реєстратора розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно п.4 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є безпідставними.

Керуючись Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Законом України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", ст.ст. 158-162 КАС України, суд-

постановив:

У задоволенні позову відмовити.

          Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

          У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:                                                                                О.П. Сичова

Повний текст постанови виготовлено: 19 квітня 2011 р.