Постанова № 14994472, 14.04.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2011
Номер справи
2а-2268/11/1270
Номер документу
14994472
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 квітня 2011 року Справа № 2а-2268/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Солоніченко О. В.

при секретарі: Балябі В.С.,

за участю

представника позивача: Прокопенко Н.О. (довіреність № 3 від 04.01.2011 року)

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Блок» про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В :

17 березня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Блок» про стягнення податкового боргу з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 3722,49 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно зі ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» (який діяв на момент виникнення податкового зобовязання відповідача) платники податків і зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни. Оскільки добровільно відповідач не сплатив заборгованість, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму боргу.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення щодо суті позовних вимог та просив задовольнити позов повністю.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Блок» є юридичною особою, зареєстроване виконкомом Свердловської міської ради Луганської області 29.06.1998 року, внесено до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Свердловську.

Станом на 03.02.2011 року відповідач має податкову заборгованість з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 3722,49 грн., яка складається з самостійно визначених платником податків та узгоджених податкових зобовязань згідно розрахунку суми податку № 9000091941 від 29.01.2010 року за четвертий квартал 2010 року 3722,50 грн.

На момент виникнення податкового боргу у відповідача існувала переплата в розмірі 0,01 грн., тому не сплаченим на день розгляду справи залишається податковий борг в розмірі 3722,49 грн.

Статтею 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» № 1963 від 11.12.1991 року (який діяв до 01.01.2011 року) встановлено що, юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Відповідно до ст. 5 зазначеного Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закон України «Про систему оподаткування» та Закон України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» втратили чинність.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини, щодо нарахування та визначення податкового зобовязання з з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку разом із нормами Податкового кодексу України слід застосовувати також норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості субєкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно з п. 1.3. ст. 1 зазначеного Закону податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Пунктом 5.1 вказаного Закону встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Згідно з п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 5.2.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.

Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були направлені перша податкова вимога № 1/319 від 28.09.2005 року та друга податкова вимога № 2/352 від 31.10.2005 року.

Податкові вимоги отримані відповідачем 28.09.2005 року та 02.11.2005 року відповідно.

Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачено, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму податкового боргу з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 3722,49 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Блок» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з наявних у Товариства з обмеженою відповідальністю «Блок» рахунків у банках податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 3722,49 грн. (три тисячі сімсот двадцять дві грн. 49 коп.) на р/р 33219807700072 КФК 12020100 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову в повному обсязі складено 19 квітня 2011 року.

СуддяО.В. Солоніченко