Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2011 р. справа № 2а/0570/2497/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шинкарьової І.В.
при секретаріЗаднепровська В.О.
у залі судового засідання за адресою:
м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шинкарьової І.В.,
при секретарі Заднепровської В.О.,
за участю
представника позивачаЖолоб Я.С.,
представника відповідача Рибалки О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Добропіллявугілля», в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Піонер» до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкові повідомлення та зобовязання вчинити певні дії,
встановив:
Позивач, Державне підприємство «Добропіллявугілля», в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Піонер», звернувся до суду із позовом до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкові повідомлення №105290001755331 від 27.03.2009 року, №105290001763051 від 03.07.2009 року, №105290001767051 від 30.08.2009 року, №105290001768856 від 18.09.2009 року, №105290001771029 від 21.10.2009 року, №105290001773621 від 20.11.2009 року, №105290001776580 від 21.12.2009 року, №105290001755326 від 27.03.2009 року, №105290001767044 від 30.08.2009 року, №105290001768852 від 18.09.2009 року, №105290001771026 від 21.10.2009 року, №105290001776575 від 21.12.2009 року, №105290001773617 від 20.11.2009 року, та зобовязання відповідача вчинити певні дії, а саме внести зміни до картки особового рахунку позивача, шляхом скасування (виключення) з картки особового рахунку пені з податку на землю по Степанівській сільській раді і Іверській сільській раді за несвоєчасне погашення податкової заборгованості у розмірі 17051,84грн., як неправомірно нараховану.
В обґрунтування позову посилається на те, що при сплаті платіжними дорученнями податкових зобовязань по земельному податку податковим органом нарахована пеня у розмірі 17051,84грн. за несвоєчасну сплату. Вважає, що у податкового органу не було правових підстав для нарахування пені за несвоєчасну сплату податкового зобовязання, оскільки платіжними дорученнями податкове зобовязання у розмірі 56444,59грн. по податковим деклараціям з земельного податку погашено без порушень граничних строків сплати податкового зобовязання. У звязку із цим, на думку позивача податковим органом неправомірно в картці особового рахунку платника податків нарахована пеня за несвоєчасне погашення податкової заборгованості у розмірі 17051,84грн.
Просить суд зобовязати Добропільську обєднану державну податкову інспекцію внести зміни до картки особового рахунку платника податків ВП «Шахта «Піонер» Державного підприємства «Добропіллявугілля», шляхом скасування (виключення) з картки особового рахунку пені з податку на землю по Степанівській сільській раді і Іверській сільській раді за несвоєчасне погашення податкової заборгованості у розмірі 17051,84грн., як неправомірно нараховану.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.
Відповідач надав судові заперечення на адміністративний позов в яких посилається на те, що пеня у розмірі 17051,84грн. була нарахована на підставі пп.16.4.1 п.16.4 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Згідно п.7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобовязань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення.
Тому в картці особового рахунку даними платежами був погашений податковий борг по історії його виникнення та згідно пп.16.4.1 п.16.4 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» була нарахована пеня. Крім того, відповідач зазначає, що платіжні документи, які не містять окремо виділену суму податкового боргу та суму пені, не приймаються до виконання. Якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі, то податковий орган самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), та надсилає такому платнику податків повідомлення, в якому міститься зазначена інформація.
Просить суд у задоволені позову відмовити.
Представник відповідача, що діє за довіреністю, у суді позов не визнав з підстав, зазначених у запереченні.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, суд встановив наступне.
Державне підприємство «Добропіллявугілля» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Добропільської міської ради Донецької області, ідентифікаційний код 32186934, перебуває на обліку в Добропільській ОДПІ Донецької області.
Позивачем до податкового органу були надані податкові розрахунки земельного податку по Відокремленому підрозділу «Шахта «Піонер» ДП «Допропіллявугілля»:
-за 2009 рік по Степанівській сільській раді;
-за 2009 рік по Іверській сільській раді (загальний та уточнюючий).
Судом встановлено, що позивачем платіжними дорученнями:
по Степанівській сільській раді
-від 25 березня 2009 року №97 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за лютий 2009 року по терміну сплати до 30.03.2009 року у розмірі 6472,00грн.;
-від 01 липня 2009 року №343 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за травень 2009 року по терміну сплати до 30.06.2009 року у розмірі 6471,92грн.;
-від 28 серпня 2009 року №551 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за липень 2009 року по терміну сплати до 31.08.2009 року у розмірі 6471,92грн.;
-від 17 вересня 2009 року №601 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за серпень 2009 року по терміну сплати до 30.09.2009 року у розмірі 6471,95грн.;
-від 16 жовтня 2009 року №684 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за вересень 2009 року по терміну сплати до 30.10.2009 року у розмірі 6471,95грн.;
-від 19 листопада 2009 року №767 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за жовтень 2009 року по терміну сплати до 30.11.2009 року у розмірі 6471,95грн.;
-від 18 грудня 2009 року №861 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за листопад 2009 року по терміну сплати до 30.12.2009 року у розмірі 6471,95грн.;
по Іверській сільській раді
-від 25 березня 2009 року №98 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за лютий 2009 року по терміну сплати до 30.03.2009 року у розмірі 1857,00грн.;
-від 28 серпня 2009 року №554 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за липень 2009 року по терміну сплати до 31.08.2009 року у розмірі 1856,79грн.;
-від 17 вересня 2009 року №600 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за серпень 2009 року по терміну сплати до 30.09.2009 року у розмірі 1856,79грн.;
-від 16 жовтня 2009 року №683 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за вересень 2009 року по терміну сплати до 30.10.2009 року у розмірі 1856,79грн.;
-від 19 листопада 2009 року №765 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за жовтень 2009 року по терміну сплати до 30.11.2009 року у розмірі 1856,79грн.;
-від 18 грудня 2009 року №859 із визначенням призначення платежу сплачено плату за землю за листопад 2009 року по терміну сплати до 30.12.2009 року у розмірі 1856,79грн..
В судовому засіданні представник позивача пояснив, що зазначеними платіжними документами перерахував поточні платежі, ані погашав податковий борг, але суд частково погоджується з даним висновком з наступних підстав.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Оскільки спірні правовідносини виникли у період 2009 2010 років, враховуючи, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, суд відповідно до статті 58 Конституції України застосовує нормативно правові акти України, які діяли в той період.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначає Закон України «Про плату за землю».
Відповідно до ст.13 Закону України «Про плату за землю» (який діяв на час спірних правовідносин) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки. В статті 14 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно зі статтею 15 вказаного закону власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п.1.2 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державним цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими Законами України.
Згідно зворотного боку облікової картки платника земельного податку ВП «Шахта Піонер» ДП «Добропіллявугілля» станом на 31.12.2009 року, податковим органом здійснено погашення пені та податкового боргу за зазначеними вище платіжними дорученнями, а саме:
-по платіжному дорученню від 25 березня 2009 року №97 суму 6472,00грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №601- 5718,59грн. та пені 753,41грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 2063,70грн.;
-по платіжному дорученню від 01 липня 2009 року №343 суму 6471,92грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №601- 5723,85грн. та пені 748,07грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 2003,17грн.;
-по платіжному дорученню від 28 серпня 2009 року №551 суму 6471,92грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №601- 5693,63грн. та пені 778,29грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1908,65грн.;
-по платіжному дорученню від 17 вересня 2009 року №601 суму 6471,95грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №601- 5667,29грн. та пені 804,66грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1876,37грн.;
-по платіжному дорученню від 16 жовтня 2009 року №684 суму 6471,95грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №601- 5642,95грн. та пені 829,00грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1884,13грн.;
-по платіжному дорученню від 19 листопада 2009 року №767 суму 6471,95грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №601- 5619,53грн. та пені 852,42грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1875,19грн.;
-по платіжному дорученню від 18 грудня 2009 року №861 суму 6471,95грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №601- 5597,39грн. та пені 874,56грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1868,40грн.;
-по платіжному дорученню від 25 березня 2009 року №98 суму 1857,00грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №607- 1633,04грн. та пені 223,96грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 619,23грн.;
-по платіжному дорученню від 28 серпня 2009 року №554 суму 1856,79грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №607- 1649,17грн. та пені 207,62грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 602,23грн.;
-по платіжному дорученню від 17 вересня 2009 року №600 суму 1856,79грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №607 1639,97грн. та пені 216,82грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 591,76грн.;
-по платіжному дорученню від 16 жовтня 2009 року №683 суму 1856,79грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №607 1631,45грн. та пені 225,34грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 590,59грн.;
-по платіжному дорученню від 19 листопада 2009 року №765 суму 1856,79грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №607 1623,34грн. та пені 233,45грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 584,87грн.;
-по платіжному дорученню від 18 грудня 2009 року №859 суму 1856,79грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №607 1615,73грн. та пені 241,06грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 580,55грн..
Загальна сума нарахованої пені складає 17048,84грн.
Правовою підставою розподілу сплачених за платіжними дорученнями сум став абзац 2 пп.16.3.3 п.16.3 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до якого, якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), та надсилає такому платнику податків повідомлення, в якому міститься зазначена інформація.
Відповідно до п.3.8 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року №22, реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу".
Таким чином, розподіл податковим органом сплаченої суми передбачається лише у випадку, коли платник податку сплачує податковий борг (або його частку) і не сплачує пеню, нараховану на такий податковий борг ( або його частку).
Під поняттям податкового боргу слід розуміти (п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами») податкове зобовязання, самостійно узгоджене платником податків, або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений законом строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивач платіжними дорученнями від 25 березня 2009 року №97, від 01 липня 2009 року №343, від 28 серпня 2009 року №551, від 17 вересня 2009 року №601, від 16 жовтня 2009 року №684, від 19 листопада 2009 року №767, від 18 грудня 2009 року №861, від 25 березня 2009 року №98, від 28 серпня 2009 року №554, від 17 вересня 2009 року №600, від 16 жовтня 2009 року №683, від 19 листопада 2009 року №765, від 18 грудня 2009 року №859 фактично сплатив поточні платежі визначені податковими розрахунками, тому у податкового органу не було підстав для розподілу цих сум в рахунок погашення пені та податкового боргу.
Право на такий розподіл у податкового органу виникає лише у випадку, коли платник податків самостійно сплачує податковий борг (або його частку), не виділяючи у платіжному документі розмір пені.
При вирішенні справи суд не приймає до уваги посилання відповідача на правомірність зарахування сплачених позивачем сум в порядку календарної черговості виникнення податкового боргу з посиланням на приписи пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».
Відповідно до наведеного пункту Закону податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобовязань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення за різними податками, зборами (обовязковими платежами)- у рівних пропорціях.
Зазначена норма Закону не визначає, хто саме із субєктів зазначених правовідносин - контролюючий орган чи платник податків зобовязаний здійснювати погашення зобовязань у встановленому нею порядку. Ця норма також не встановлює право чи обовязок контролюючого органу (в даному випадку органу державної податкової служби) будь-яким чином змінювати податкові зобовязання, в рахунок сплати яких платник податків спрямував кошти. Таке право податкового органу не передбачено і будь-якими іншими нормами зазначеного Закону, а також інших законів з питань оподаткування.
Загальна сума нарахованої пені у результаті розподілу складає 17048,84грн.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 09 лютого 2011 року по справі № 2а-26604/10/0570 було встановлено, що платіжним дорученням від 01.07.2009 року №343 позивачем сплачено земельний податок за травень 2009 року у сумі 6471,92грн.по строку оплати 30.06.2011 року прострочення платежу становить 1 день, тому відповідно до ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України ця обставина є преюдиційною і не потребує доказування.
Загальна сума нарахованої пені у результаті розподілу по цьому платіжному дорученню складає 2003,17грн.
Як вбачається з платіжного доручення №343 від 01.07.2009 року, позивачем сплачено податкове зобовязання з земельного податку за травень 2009 року з затримкою на 1 день. Таким чином, суд вважає, що нарахування суми пені за пропущення строку сплати повинно складати за 1 день, а саме, згідно пояснення Добропільської обєднаної державної податкової інспекції розмір пені дорівнює 2,07грн. (т.1 а.с.120).
Також необхідно зазначити, що згідно зворотного боку облікової картки платника земельного податку ВП «Шахта Піонер» ДП «Добропіллявугілля» станом на 31.12.2009 року, податковим органом здійснено погашення пені та податкового боргу за платіжним дорученням від 28 серпня 2009 року №551, а саме суму 6471,92грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №601- 5693,63грн. та пені 778,29грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1908,65грн. Позивачем помилково в позовних вимогах врахована сума пені за цим платежем 1911,65грн. Таким чином позовні вимоги необґрунтовано завищені на 3,00грн. і в цій частині задоволенню не підлягають.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги позивача про зобовязання Добропільську обєднану державну податкову інспекцію внести зміни до картки особового рахунку платника податків ВП «Шахта Піонер» Державного підприємства «Добропіллявугілля», шляхом скасування (виключення) з картки особового рахунку пені з земельного податку за несвоєчасне погашення податкової заборгованості, як неправомірно нараховані, підлягають задоволенню в частині нарахованої пені на суму 17046,77грн.
Разом з цим, суд вважає, що не підлягають задоволенню позовні вимоги про визнання недійсними повідомлення Добпропільскої обєднаної державної податкової інспекції про зарахування суми сплаченого податкового зобовязання з земельного податку у погашення податкового боргу та пені №105290001755331 від 27.03.2009 року, №105290001763051 від 03.07.2009 року, №105290001767051 від 30.08.2009 року, №105290001768856 від 18.09.2009 року, №105290001771029 від 21.10.2009 року, №105290001773621 від 20.11.2009 року, №105290001776580 від 21.12.2009 року, №105290001755326 від 27.03.2009 року, №105290001767044 від 30.08.2009 року, №105290001768852 від 18.09.2009 року, №105290001771026 від 21.10.2009 року, №105290001776575 від 21.12.2009 року, №105290001773617 від 20.11.2009 року за наступних підстав.
Відповідно до п.2.5 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 р. N 253 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 27 травня 2003 р. N 247), податкове повідомлення - письмове повідомлення податкового органу про обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання, визначену податковим органом у випадках, передбачених законодавством. Податкове повідомлення - рішення є однією з форм податкового повідомлення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктами владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Обовязковою ознакою нормативно-правового акту чи правового акту індивідуальної дії є створення юридичних наслідків у формі прав, обовязків, їх зміни чи припинення.
Однак, зміст спірних податкових повідомлень полягає у повідомленні податковим органом про обовязки, тому не породжує будь яких юридичних наслідків для позивача, тобто фактично податкове повідомлення є за своєю сутністю інформацією.
Відтак оскаржувані податкові повідомлення про розподіл сплачених сум не є актом реалізації контролюючим органом повноважень у сфері управлінської діяльності у тому розумінні, в якому цей термін вжито у Кодексі адміністративного судочинства України, що виключає можливості перегляду правомірності цього розрахунку адміністративним судом.
Відповідно до ст.ст.87, 94 КАС України підлягають присудженню позивачеві з Державного бюджету України судові витрати пропорційно задоволеним позовним вимогам.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив :
Позов Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта Піонер» до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкові повідомлення №105290001755331 від 27.03.2009 року, №105290001763051 від 03.07.2009 року, №105290001767051 від 30.08.2009 року, №105290001768856 від 18.09.2009 року, №105290001771029 від 21.10.2009 року, №105290001773621 від 20.11.2009 року, №105290001776580 від 21.12.2009 року, №105290001755326 від 27.03.2009 року, №105290001767044 від 30.08.2009 року, №105290001768852 від 18.09.2009 року, №105290001771026 від 21.10.2009 року, №105290001776575 від 21.12.2009 року, №105290001773617 від 20.11.2009 року, та зобовязання відповідача вчинити певні дії, а саме внести зміни до картки особового рахунку позивача, шляхом скасування (виключення) з картки особового рахунку пені з податку на землю по Степанівській сільській раді і Іверській сільській раді за несвоєчасне погашення податкової заборгованості у розмірі 17051,84грн., як неправомірно нараховану задовольнити частково.
Зобовязати Добропільську обєднану державну податкову інспекцію внести зміни до картки особового рахунку платника податків ВП «Шахта Піонер» Державного підприємства «Добропіллявугілля», шляхом виключення з картки особового рахунку пені з земельного податку за несвоєчасне погашення податкової заборгованості, як неправомірно нараховані, в частині нарахування пені на суму 17046,77грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь відоклемленого підрозділу «Шахта Піонер» Державного підприємства «Добропіллявугілля» (85000, Донецька обл., м. Добропілля, пр-т. Шевченка, 2, ЄДРПОУ 32186934), витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 гривень 70 копійок.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 14 квітня 2011 року в присутності представників сторін.
Постанову у повному обсязі складено 19 квітня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.