Ухвала суду № 14971177, 17.03.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2011
Номер справи
2а-3613/10/1270
Номер документу
14971177
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

6.6.4

Ухвала

17 березня 2011 року Справа № 2а-3613/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Твердохліба Р.С.,

при секретарі Чукіної А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську заяву державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство»про розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року № 2а- 3613/10/1270 у справі за адміністративним позовом прокурора Білокуракінського району Луганської області в інтересах держави в особі Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області до державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство» про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 266821,28 грн.,

В С Т А Н О В И В:

07 травня 2010 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Білокуракінського району Луганської області в інтересах держави в особі Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області до державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство»про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 266821,28 грн.

25 червня 2010 року постановою Луганського окружного адміністративного суду адміністративний позов задоволений повністю, стягнуто з державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство»суму податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб в сумі 266821,28 грн.

Зазначена постанова суду оскаржено в апеляційному порядку не була.

11 березня 2011 року відповідач державне підприємство «Білокуракінське лісомисливське господарство», звернувся до суду із заявою про розстрочення виконання судового рішення через те, що стягнення на майно та грошові кошти підприємства призведе до невиплати заробітної плати, відповідних платежів до бюджету всіх рівнів, а в подальшому до банкрутства та ліквідації, що значно ускладнить виконання рішення суду в добровільному порядку.

Представник відповідача - заявника, у судовому засіданні заяву підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в заяві.

Представник позивача - Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області у судове засідання не прибув, про день, час та місце розгляду заяви був повідомлений належним чином, просив провести розгляд заяви без його участі, надав суду відзив, який надійшов на адресу суду через канцелярію суду 16 березня 2011 року за вх. № 9902, в якому проти задоволення заяви про розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року строком на три роки не заперечував (арк. справи 58).

Прокурор у судовому засіданні проти задоволення заяви про розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року строком на три роки не заперечував, про що свідчить його особистий підпис на відзиві на заяву від 15.03.2011 № 2199/10.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши думки представника заявника та прокурора, суд приходить до висновку, що заява державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство»про розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року про стягнення податкового боргу в сумі 266821,28 грн. шляхом звернення стягнення на активи боржника строком на три роки - по грудень 2013 року включно підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення згідно із частиною 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.

Відповідно до п.10 постанови Пленуму ВСУ від 26.12.2003 року № 14 „Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб ДВС та звернення учасників виконавчого провадження” при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст. 263 КАС України їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо, тощо).

Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк, встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Як вбачається з постанови відділу державної виконавчої служби Білокуракінського районного управління юстиції Луганської області від 02 лютого 2011 року ВП № 24123345 про відкриття виконавчого провадження, на примусовому виконання у відділі державної виконавчої служби знаходиться виконавчий лист від 25.06.2010 року, виданий Луганським окружним адміністративним судом у справі № 2а-3613/10/1270 за адміністративним позовом прокурора Білокуракінського району Луганської області в інтересах держави в особі Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області до державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство»про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 266821,28 грн. (арк. справи 87).

Відповідач має складне фінансове становище через низку фінансових зобовязань, які значно ускладнюють виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року у справі № 2а-3613/10/1270. Зазначені обставини підтверджуються розшифровкою дебіторської заборгованості станом на 01 березня 2011 року, розшифровкою кредиторської заборгованості станом на 01 березня 2011 року, балансом станом на 01 березня 2011 року та плановими показниками державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство» (арк. справи 102, 103, 104, 105).

Суд вважає зазначені обставини такими, що ускладнюють виконання судового рішення.

При розгляді наданої відповідачем заяви суд виходив з того, що для вжиття заходів, передбачених ст. 263 КАС України, суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочення та розстрочення виконання судового рішення.

Враховуючи матеріальні інтереси сторін, фінансовий стан, відповідача відповідно до ст. 263 КАС України, суд дійшов висновку щодо розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року, з огляду на наявність обставин, що ускладнюють виконання постанови.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що виконання постанови суду від 25 червня 2010 року можливо розстрочити строком на три роки по грудень 2013 року включно.

Керуючись ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

Задовольнити заяву державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство»про розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року № 2а- 3613/10/1270 у справі за адміністративним позовом прокурора Білокуракінського району Луганської області в інтересах держави в особі Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області до державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство»про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 266821,28 грн.

Розстрочити виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 25 червня 2010 року у справі № 2а-3613/10/1270 за адміністративним позовом прокурора Білокуракінського району Луганської області в інтересах держави в особі Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області до державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство»про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 266821,28 грн. строком на три роки починаючи з березня 2011 року по грудень 2013 року згідно з таким графіком:

Місяць/рік201120122013

Січень63006300

Лютий63006300

Березень630063006300

Квітень630063006300

Травень630063006300

Червень630063006300

Липень630063006300

Серпень630063006300

Вересень800080008000

Жовтень8000160008000

Листопад12000160008000

Грудень12000160008281,28

всього7780010640082681,28

Всього 266881,28 грн. Сватівській міжрайонній державній податковій інспекції Луганської області провести у картці особового рахунку державного підприємства «Білокуракінське лісомисливське господарство»податку з доходів фізичних осіб розстрочення суми податкового боргу у розмірі 266821,28 грн. (двісті шістдесят шість тисяч вісімсот двадцять одна гривня двадцять вісім копійок) згідно затвердженого графіку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то пятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяР.С. Твердохліб