Постанова № 14970340, 29.03.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2011
Номер справи
2а/0570/2128/2011
Номер документу
14970340
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 березня 2011 р. справа № 2а/0570/2128/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді

при секретарі

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Лазарєва В.В.,

при секретарі Хлопові А.А.,

за участю представника позивача Еллі В.В.,

представника відповідача Галімшина Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про примусове стягнення сум економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін згідно рішення від 25.10.2010 року № 422 на суму у розмірі 11925,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про примусове стягнення сум економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін згідно рішення від 25.10.2010 року № 422 на суму у розмірі 11925,00 грн., мотивуючи свої вимоги там, що відповідно до ст.. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення», пунктів 4,5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 № 1819 «Питання Державної інспекції з контролю за цінами», на виконання наказу від 27 вересня 2010 року № 107, згідно пункту 4.1.4 Плану роботи на ІV квартал 2010 року, була проведена планова перевірка Відділу реєстраційно екзаменаційної роботи м. Горлівка при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, з питання дотримання вимог чинного законодавства з питань ціноутворення при наданні платних послуг територіальними підрозділами ДАЇ МВС.

За результатами проведеної перевірки заступником начальника інспекції у відповідності з «Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами держаного контролю за цінами» було прийнято рішення від 25 жовтня 2010 року № 422 про застосування економічних санкцій до УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 11925,00 грн., яке відправлено відповідачу рекомендованим листом від 29.10.2010 року для виконання в 10-денний термін шляхом самостійного перерахування суми застосованих економічних санкцій. Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням, відповідачу було направлено претензію від 25.10.2010 року № 05-04/422-422 на вищевказану загальну суму. Інформації щодо виконання зазначеного рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідачем не надано. Просив прийняти постанову про примусове стягнення з УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області в доход бюджету згідно ст.. 2 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23.12.2010 № 2857-VІ суми застосованих економічних санкцій у розмірі 11925,00 грн. відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 25.10.2010 року № 422 за порушення державної дисципліни цін, яка підлягає зарахуванню до державного бюджету.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнала та не заперечувала проти їх задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Питання Державної інспекції з контролю за цінами” № 1819 від 13 грудня 2000 року є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки. У межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки. Крім того, на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

Статтею 6 Закону передбачено, що в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи.

Відповідно до статті 7 Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Відповідно до статті 8 Закону державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.

Порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами визначений Інструкцією «Про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», розробленою відповідно до вимог Закону України "Про ціни і ціноутворення", постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року N 1819 та інших законодавчих актів, які визначають порядок формування, установлення та застосування цін (тарифів) і встановлюють відповідальність за його порушення, та затвердженою наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 N 298/519 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за N 1047/6238).

Пунктами 1.3, 1.4 Інструкції визначено, що необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки за належністю. Підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки, в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до п. 1.6 Інструкції, необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.

Як вбачається із матеріалів справи, Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області проведена планова перевірка Відділу реєстраційно екзаменаційної роботи м. Горлівка при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, з питання дотримання вимог чинного законодавства з питань ціноутворення при наданні платних послуг територіальними підрозділами ДАЇ МВС. За результатами вказаної перевірки був складений Акт від 18.10.2010 № 704 (а.с. 18-23).

25.10.2010 на підставі матеріалів перевірки заступником начальника інспекції було прийнято рішення від № 422 про застосування економічних санкцій до УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 11925,00 грн. (а.с. 4).

Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу було направлено претензію від 25.10.2010 року № 05-04/422-422 на вищевказану загальну суму (а.с. 5).

Сума економічних санкцій визначена у зазначених рішенні та претензії у добровільному порядку відповідачем сплачена не була.

Згідно п.1.7 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами» вилученню в доход бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок, незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.

Відповідно до ст. 14 Закону України “Про ціни та ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Держбюджету України, Місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Таким чином, оскільки відповідачем у добровільному порядку не було виконане рішення від 25 жовтня 2010 року № 422 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 11925,00 грн., суд задовольняє позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про примусове стягнення сум економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін згідно рішення від 25.10.2010 року № 422 на суму у розмірі 11925,00 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про примусове стягнення сум економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін згідно рішення від 25.10.2010 року № 422 на суму у розмірі 11925,00 грн. - задовольнити.

Стягнути з Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (ід.н. 23312222) на користь Державного бюджету (д/р № 31117106700018 в м. Горлівка, одержувач УДК м. Горлівка, код ЄДРПОУ 34686448, банк одержувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією 21081100) згідно ст. 2 розд. ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23.12.2010 суми застосованих економічних санкцій відповідно до рішення від 25.10.2010 № 422 за порушення державної дисципліни цін у розмірі 11925 (одинадцять тисяч девятсот двадцять пять) грн. 00 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини 29 березня 2011 року.

Повний текст постанови складений 04 квітня 2011 року.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лазарєв В.В.