Постанова № 14970279, 04.04.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2011
Номер справи
2а/0570/3309/2011
Номер документу
14970279
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 квітня 2011 р. справа № 2а/0570/3309/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стойки В.В.

при секретарі

04 квітня 2011 року справа № 2а/0570/3309/2011

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стойки В.В.

при секретарі Бобильовій Н.Ю.

за участю

представника позивача Кравченка В.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Комунального підприємства “Энергетик” про стягнення штрафу,

В С Т А Н О В И В:

Державне підприємство “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” звернулось до суду з позовною заявою до Комунального підприємства “ Энергетик ” про стягнення штрафу.

В обґрунтування позову зазначив, що за результатами обстеження електрогосподарства користувачів з питань підготовки до роботи у осінньо-зимовий період було видано припис 02/11-0553 від 10 листопада 2009 року, яким зобовязано виконати заходи з усунення виявлених порушень, термін виконання встановлено 10 лютого 2010 року. З 22 березня 2011р. по 23 березня 2011р. було проведено перевірку виконання відповідачем вимог зазначеного припису, в результаті якої виявлено факт невиконання пунктів вказаного припису, про що складено акт №02/11-0774. За невиконання зазначеного припису позивачем на відповідача постановою №Д-99 від 28 липня 2010 року було накладено штраф в розмірі 510,00 грн. Суму штрафу відповідач у встановлений 30-денний строк з дня прийняття постанови не сплатив, у звязку з чим штраф підлягає стягненню у судовому порядку.

На підставі викладеного просив стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України штраф в сумі 510,00 гривень.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, мотивуючи свою позицію аналогічно викладеному у позовній заяві, просив їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.

За таких підстав відповідно до ст.128 КАС України суд визнав можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу згідно з Указом Президента України “Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади” від 15.12.1999 року № 1573/99, покладено на Міністерство палива та енергетики України, яке є центральним органом державної виконавчої влади.

Згідно з Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Оскільки Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області діє у складі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” та його структурних підрозділів, тому вимогу до відповідача заявляє саме Державне підприємство “Національна енергетична компанія “Укренерго”.

Відповідно до п. 3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії (далі - енергія).

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 9 цього Закону Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, в тому числі, давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи.

Комунальне підприємство «Энергетик» зареєстровано як юридична особа, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 20).

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донбаському регіоні за результатами обстеження відповідача було видано припис №02/11-0553 від 10 листопада 2009 року (а.с.7-10), яким відповідачу приписано усунути виявлені порушення діючого законодавства України про електроенергетику, строк виконання заходів встановлено 10 лютого 2010 року.

З 22 березня 2011р. по 23 березня 2011р. Державним інспектором з енергетичного нагляду було проведено обстеження відповідача, в результаті якого було встановлено, що підприємство не виконало у встановлені строки зазначений припис, що підтверджується актом перевірки №02/11-0774 від 23 березня 2010 р. (а.с.11-14).

Відповідно до ст. 24 Закону України “Про електроенергетику” у разі порушення енергопостачальником, який здійснює постачання електричної енергії на закріпленій території, умов і правил здійснення ліцензованої діяльності з постачання електричної енергії та інших обов'язків, передбачених цим Законом, враховуючи зобов'язання щодо забезпечення захисту прав споживачів електричної енергії та проведення розрахунків за закуплену енергопостачальником електричну енергію, а також із суб'єктом підприємницької діяльності, який здійснює передачу належної енергопостачальнику електричної енергії, Національна комісія регулювання електроенергетики України застосовує до такого енергопостачальника такі санкції, зокрема, як штраф.

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику визначається Положенням про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312.

Відповідно до п. 2 цього Положення штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності, в тому числі, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донбаському регіоні постановою №Д-99 від 28 липня 2010р. до відповідача за невиконання припису Держенергонагляду №02/11-0553 від 10 листопада 2009 було накладено штраф в розмірі 510,00 грн. (а.с.15-17).

Згідно п. 11 Положенням про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.

Відповідачем не було оскаржене вищезазначену постанову про накладення штрафу.

Крім того, згідно з п. 10 цього Положення, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суму штрафу у встановлений законом строк, суд задовольняє позовні вимоги Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Комунального підприємства “Энергетик” про стягнення штрафу.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст.5, п. “е” ст. 11, ч. 1-2 ст. 26, п. “є” ст. 27 ЗУ “Про енергозбереження”, положення про Державну інспекцію з енергозбереження, затвердженого ПКМУ № 1039 від 29.06.2000 року, Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, затвердженого Наказом Державного комітету України з енергозбереження № 64 від 04.08.2000 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2000 року за № 653/4874, керуючись ст.ст.11, 86, 94, 98, 112, 158, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу Адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Комунального підприємства “Энергетик” про стягнення штрафу задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Комунального підприємства “Энергетик” (83058, м. Донецьк, вул. Арктики, 18, ЄДРПОУ 31534861) на користь Державного бюджету України (п/р №31111106700003 УДК Будьоннівського району м. Донецька, ГУ ДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686940, одержувач: Державний бюджет Будьоннівського району м. Донецька) штраф у сумі 510,00 гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя Стойка В. В.