Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 квітня 2011 р. справа № 2а/0570/3469/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шальєвої В.А.
при секретарі
Хоперія А.В.
за участю представників позивача Наумової О.В..
представника відповідача Красильникової С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Марїнському районі до Державного підприємства «Селидіввугілля» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Марїнському районі звернулась до суду з адміністративним позовом Державного підприємства «Селидіввугілля» про стягнення заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що станом на 04.03.2011 р. відповідач має заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 107050,91 грн.
Позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість із збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні позову.
Представник відповідача позовні вимоги в судовому засіданні визнав в повному обсязі, не заперечував проти задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року.
Пунктом 2 Кодексу визнано такими, що втратили чинність з 1 січня 2011 року, зокрема Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закон України «Про податок на додану вартість», Закон України «Про систему оподаткування», тощо.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, при прийнятті рішення судом застосовуються норми законів, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Державна податкова інспекція у Марїнському районі є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач Державне підприємство «Селидіввугілля» є юридичною особою, яка здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, діє на підставі статуту, перебуває на обліку у податковому органі, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків.
Державне підприємство «Селидіввугілля» у податковому розрахунку № 9002960712 від 28.07.2010 р., самостійно нарахував податкові зобовязання по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 2158,62 грн. та № 9002960719 від 28.07.2010 року самостійно нарахував податкові зобовязання по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 104892,29 грн. (а.с 9-12).
Таким чином, станом на 04.03.2011 р. сума податкової заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища Державного підприємства «Селидіввугілля» складає 107050,91 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до п. 14 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», збір за забруднення навколишнього природного середовища є загальнодержавним збором.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п. 1 ст. 3 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», основними принципами охорони навколишнього природного середовища є, зокрема, стягнення збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів, компенсація шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що податкові зобов`язання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища були самостійно визначені відповідачем в податковому розрахунку зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, але не сплачені до бюджету.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, відповідачу були направлені податкові вимоги: першу податкову вимогу № 1/397 від 14.07.2005 р. та другу податкову вимогу № 492 від 18.05.2005 р., які були отримані відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Перелічені заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням викладених обставин, суд стягує вказаний податковий борг з відповідача на користь бюджету у сумі 107050,91 грн.
На підставі викладеного, ст. 67 Конституції України, п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 5.1 ст. 5, п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5, ст. 6 Закону України « Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 2, п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п. 3 ч. 1 ст. 9, п. 14 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», п. і ст. 3 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ч. 3 ст. 136, ч. 3 ст. 112 КАС України, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Марїнському районі до Державного підприємства «Селидіввугілля» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Селидіввугілля» на користь місцевого бюджету Зорянської сільської ради (ЄДРПОУ 31686762, р/р 33113329700303, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016) суму податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 2158 (дві тисячі сто пятдесят вісім) грн. 62 коп.
Стягнути з Державного підприємства «Селидіввугілля» на користь місцевого бюджету Новоселидівської сільської ради (ЄДРПОУ 34686762, р/р 33117329700309, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016) суму податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 104892 (сто чотири тисячі вісімсот девяносто дві) грн. 29 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Суддя Шальєва В.А.