Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/2484/11
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Криворізького транспортного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, третя особа - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області, про стягнення штрафних (фінансових) санкцій згідно постанови № 106952 від 07.10.2010 р., -
в с т а н о в и в :
28 лютого 2011 року Криворізький транспортний прокурор Дніпропетровської області в порядку представництва інтересів держави звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 допустив порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, а саме, надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки, дорожнього листа, а також договору з замовником. Згідно постанови про накладення фінансових санкцій № 106952 від 07.10.2010 р., відповідач повинен був сплатити до державного бюджету адміністративно - господарський штраф в сумі 510 грн. за допущене ним порушення, проте, добровільно суму штрафу не сплачує. З цих підстав, прокурор звертається до суду з позовом про стягнення штрафу в примусовому порядку.
Відповідно до норм ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства, справу розглянуто в порядку скороченого провадження.
Дослідивши матеріали справи та чинне законодавство, судом встановлені наступні обставини.
24.09.2010 р. державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області Мальованим С.І. та Біловоловим Ю.М. на підставі завдання на перевірку № 083076 від 16.09.2010 р. проведено рейдову перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на залізничному вокзалі м. Апостолово, за результатами якої встановлено факт надання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 послуг з перевезення пасажирів автомобілем марки «ВАЗ - 21150», номерний знак НОМЕР_1, облаштованим як таксі, без оформлення ліцензійної картки, дорожнього листа, та договору з замовником.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 р. № 2344-ІІІ, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема, для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, до переліку вказаних документів належить ліцензійна картка.
За результатами перевірки складено акт № 188669 від 24.09.2010 р., який без заперечень підписано фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 Одночасно, відповідача було повідомлено про час та місце розгляду справи про порушення на автомобільному транспорті, про що свідчить відповідна розписка на зворотньому боці акту.
Відповідно до п. п. 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 (далі - Порядок), справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення не пізніше 2-х місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання, але його неявка не перешкоджає розгляду справи. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі.
На підставі акту перевірки № 188669 від 24.09.2010 р., т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області Малим В.В. винесено постанову від 07.10.2010 р. № 106952 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510 грн.
На розгляд справи ОСОБА_1 не зявився. Постанову про застосування фінансових санкцій № 106952 від 07.10.2010 р., отримано особисто ОСОБА_1 13.10.2010 р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення кореспонденції.
В порушення п. 28 Порядку, відповідач не сплатив фінансові санкції, визначені у постанові від 07.10.2010 р. № 106952, протягом пятнадцяти днів, та не оскаржив вказану постанову у встановленому Законом порядку. Отже, зобовязання відповідача щодо сплати штрафу в сумі 510 грн. є узгодженим.
Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, та підлягають задоволенню.
Згідно п. 22 ст. 29 Бюджетного кодексу України, штраф належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Криворізького транспортного прокурора Дніпропетровської області задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України (р/р 31112106700019, МФО 805012, ОКПО 24230992, код платежу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) адміністративно-господарський штраф згідно постанови про застосування фінансових санкцій № 106952 від 07.10.2010 р. в сумі 510 грн. (пятсот десять гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В.Чорна