ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 лютого 2011 року 11:43 № 2а-18968/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавна комісія з цінних паперів та фондового ринку
до Закрите акціонерне товариство "Компанія з управління активами "Кристал-Фінанс"
простягнення штрафних санкцій в розмірі 340,00грн
за участю представників сторін:
від позивача Лісняк Ю.Є. за довіреністю;
від відповідача не прибув
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, в якому просить стягнути з ПАТ «Компанія з управління активами «Кристал-Фінанс»штраф у розмірі 340, 00 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті штрафу у розмірі 340,00 грн., який відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, у звязку з чим позивач просив суд стягнути заборгованість з ПАТ «Компанія з управління активами «Кристал-Фінанс» у примусовому порядку.
Відповідач у судове засідання не прибув, судом направлялись повістки про виклик Відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте, повідомлення повернулось до суду з відміткою відділення поштового звязку «за закінченням терміну зберігання».
Частиною 11 ст. 35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»- державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Згідно ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»одним із основних повноважень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є накладання адміністративних стягнень, штрафних та інших санкцій за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до пп. 3.1 п. 3 Положення про порядок подання інформації щодо фінансових показників діяльності осіб, які здійснюють діяльність з управління активами інституційних інвесторів затвердженого рішенням Комісії від 04.10.2005 року № 520, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2005 року за № 1273/11553 компанія подає річну інформацію до 01 березня року, наступного за звітним.
З матеріалів справи вбачається, що уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підставі доручення Голови Комісії від 11.06.2010 року № 20-ІД, проведена перевірка ПАТ «Компанія з управління активами «Кристал-Фінанс».
Таким чином, перевіркою встановлено, що відповідач своїм листом від 01.03.2010 року № 0103/1 на виконання вимог положення про порядок подання інформації щодо фінансових показників діяльності осіб, які здійснюють діяльність з управління активами інституційних інвесторів, надало до Комісії річну інформацію щодо фінансових показників діяльності осіб, які здійснюють управління активами з порушенням даного Положення.
Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За порушення вимоги пп. 3.1 п. 3 Положення, в частині терміну подання річної інформації було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 12.08.2010 року № 530-ІД, відповідно до якої до товариства застосовано штрафну санкцію у розмірі 340,00 грн.
На момент звернення до суду зазначена сума штрафу товариством не сплачена.
Згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 340,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задоволити.
Стягнути з ПАТ «Компанія з управління активами «Кристал-Фінанс» (код за ЄДРПОУ 34234916), штраф у розмірі 340 (триста сорок грн.) 00 коп. до державного бюджету України, як5ий слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко