ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 січня 2011 року 11:09 № 2а-18507/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавна комісія з цінних паперів та фондового ринку
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Булатфінанс"
простягнення штрафу в розмірі 17000,00 грн
за участю представників сторін:
від позивача Лісняк Ю.Є. за довіреністю;
від відповідача не прибув
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БУЛАТФІНАНС»штраф у розмірі 17000, 00 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що за Відповідачем обліковується заборгованість по сплаті штрафу у розмірі 17000,00 грн., який Відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, у звязку з чим Позивач просив суд стягнути заборгованість з Товариства з обмеженою відповідальністю «БУЛАТФІНАНС»у примусовому порядку.
Відповідач у судове засідання не прибув, судом направлялись повістки про виклик Відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте, повідомлення повернулось до суду з відміткою відділення поштового звязку «за зазначеною адресою не знаходиться».
Частиною 11 ст. 35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення Позивача, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»- державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Судом встановлено, що у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю «БУЛАТФІНАНС»було складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 12.04.2010 року № 5-УЛ.
З Акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 12.04.2010 року № 5-УЛ вбачається, що Товариству з обмеженою відповідальністю «БУЛАТФІНАНС»було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.11.2009 року № 941-УЛ, згідно з яким товариство порушило вимоги пункту 13 глави 3 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку діяльності з торгівлі цінними паперами, затверджених рішенням Комісії від 26.05.2006 року № 346, а саме ліцензіат при проводженні, дилерської діяльності та андеррайтенгу повинен мати власний капітал за даними фінансової звітності, яка подається згідно з пунктом 13 глави 3 Ліцензійних умов, у розмірі меншому, ніж зареєстрований розмір його статутного фонду (капіталу).
Відповідно до вказаного розпорядження товариству необхідно було усунути порушення в термін до 31.12.2009 року та письмово проінформувати про виконання розпорядження до 01.03.2010 року.
Пунктом 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»- Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Як встановлено в судовому засіданні судом, Товариство з обмеженою відповідальністю «БУЛАТФІНАНС»вказане розпорядження, у термін, встановлений розпорядженням про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.11.2009 року № 941-УЛ, не виконало.
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»одним із основних повноважень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є накладання адміністративних стягнень, штрафних та інших санкцій за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином за невиконання Розпорядження у відношенні до Товариства з обмеженою відповідальністю «БУЛАТФІНАНС»було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 26.04.2010 року № 250-УЛ, відповідно до якої до товариства застосовано штраф у розмірі 17000,00 грн.
На момент звернення до суду зазначена сума штрафу товариством не сплачена.
Згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 17 000,00 грн. Відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення Відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БУЛАТФІНАНС»(код за ЄДРПОУ 36519408), штраф у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч грн.) 00 коп. на рахунок відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко