Постанова № 14929102, 10.03.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2011
Номер справи
2а-1064/10/0470
Номер документу
14929102
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2010 р. Справа № 2а-1064/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Центрально-Міського району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі: Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДК Петроліум" про звернення стягнення на активи, - ВСТАНОВИВ:

Прокурор Центрально-міського району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області звернувся до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДК Петролеум» з проханням стягнути з звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «ДК Петролеум» в рахунок погашення заборгованості на суму 688 грн. 40 коп. з податку на прибуток приватних підприємств та з комунального податку.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ДК Петролеум» має несплачену заборгованість по платежам до бюджету з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 169 грн. 90 коп. та комунального податку у сумі 518 грн. 50 коп. згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю із наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «ДК Петролеум» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 04.06.2008 року.

Відповідач перебуває на обліку в Південній міжрайонній податковій інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області як платник податків та обов'язкових платежів з 06.06.2008 року за № 5485.

Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно пункту 2 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Також у пункті 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» зазначено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до абзацу «б» підпункту 4.1.4. пункту 4.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про систему оподаткування» до місцевих податків належать: 1) податок з реклами; 2) комунальний податок.

Згідно зі статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 року комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Статтею 18 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 року передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідно до підпункту 4.2. пункту ІV Положення про порядок справляння комунального податку у м. Кривому Розі, затвердженого рішенням Криворізької міської ради від 25.05.2005 року № 3129 «Про затвердження Положення про порядок справляння комунального податку у м. Кривому Розі», базовим податковим (звітним) періодом для податкового розрахунку комунального податку є календарний квартал.

У відповідності до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Матеріалами справи підтверджено, що 22.06.2009 року посадовими особами Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області, відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», проведено невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ДК Петролеум» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 06.06.2008 року по 31.03.2009 року, за результатами якої було складено акт № 562/232/35927902 від 22.06.2009 року.

В ході перевірок встановлено порушення абзацу «б» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: відповідачем не було надано декларацію з податку на прибуток підприємств за І квартал 2009 року; підпункту 4.14 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», підпункт 4.2. пункту ІV Положення про порядок справляння комунального податку у м. Кривому Розі, затвердженого рішенням Криворізької міської ради від 25.05.2005 року № 3129 «Про затвердження Положення про порядок справляння комунального податку у м. Кривому Розі», а саме: Товариством з обмеженою відповідальністю «ДК Петролеум»не подано до Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області податковий розрахунок комунального податку за І квартал 2009 року; статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 року, пункту ІІІ, підпункту 4.2 пункту ІV Положення про порядок справляння комунального податку у м. Кривому Розі, затвердженого рішенням Криворізької міської ради від 25.05.2005 року № 3129 «Про затвердження Положення про порядок справляння комунального податку у м. Кривому Розі», а саме: занижено комунальний податок на 8 грн. 50 коп. за ІV квартал 2008 року та І квартал 2009 року.

Від отримання та підписання акту перевірки № 562/232/35927902 від 22.06.2009 року директор Товариства з обмеженою відповідальністю «ДК Петролеум» відмовився, про що позивачем були складені акти № 240/232 та № 241/232 від 22.06.2009 року.

Згідно підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі вищезазначених актів були винесені податкові повідомлення-рішення: № 0001622301/0 від 17.07.2009 року, в якому визначено суму податкового зобовязання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) з комунального податку у розмірі 518 грн. 50 коп. та № 0001612301/0 від 17.07.2009 року, в якому визначено суму податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 170 грн. 00 коп.

Винесені за результатами перевірки податкові повідомлення-рішення були розміщено на дошці оголошень, у звязку з неможливістю вручення акту та податкового повідомлення-рішення.

При цьому відповідно до пункту 4.9 «Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків» затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 247 від 27.05.2003р. день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про причини неможливості його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначену рішенням податкового органу, та не оскаржив це рішення у встановленому порядку.

Як встановлено судом, податкові повідомлення-рішення № 0001622301/0 та № 0001612301/0 від 17.07.2009 року відповідачем не оскаржені, отже, податкові зобовязання є узгодженими.

Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено податковий борг як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов'язання.

Згідно підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків коли платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Південною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Кривому Розі Дніпропетровської області з метою погашення податкового боргу, відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», були направлено відповідачу податкові вимоги: перша податкова вимога № 1/523 від 11 08.2009 року на суму 688 грн. 40 коп., а також, друга податкова вимога № 2/574 від 16.09.2009 року на суму 688 грн. 40 коп.

01.09.2009 року Південною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Кривому Розі Дніпропетровської області складено акт про неможливість вручення першої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.

16.09.2009 року Південною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Кривому Розі Дніпропетровської області складено акт про неможливість вручення другої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.

У зв'язку з цим, на підставі статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та пункту 49 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 03.07.2001року № 226, першу та другу податкові вимоги відповідача - в той же день розміщено на дошці податкових оголошень.

Проте податковий борг відповідачем сплачений не був.

У відповідності до підпункту 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

У відповідності до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи.

19.10.2009 року заступником начальника Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області було прийнято рішення № 89 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «ДК Петролеум» в рахунок погашення заборгованості перед бюджетом на суму 688 (шістсот вісімдесят вісім) грн. 40 коп. на користь державного бюджету по заборгованості:

- по податку на прибуток приватних підприємств (код 11021000) в сумі 169 (сто шістдесят девять) 90 коп. (р/р 31116009700026, одержувач відділення ДК у Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу, код ОКПО 24237497, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012);

- по комунальному податку (код платежу 16010200) в сумі 518 (пятсот вісімнадцять) 50 коп. (р/р 33211827700026, одержувач відділення ДК у Центрально-Міському районі у м. Кривому Розі, код ОКПО 24237497, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012)

Копію постанови направити сторонам.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис)

Постанова не набрала законної сили 04.10.10

СуддяР.А. Барановський

Р.А. Барановський