Постанова № 1492173, 21.02.2008, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
21.02.2008
Номер справи
ас3/754-07
Номер документу
1492173
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.02.08

Справа №АС3/754-07.

Суддя: Левченко П.І.

При секретарі судового засідання: Литвиненко Ю.В.

Розглянувши адміністративну справу

За позовом Прокурора Кролевецького району в інтересах держави в особі Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Суми

До відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, Сумська область, м. Кролевець

Про стягнення 1326 грн. 94 коп.

За участю:

позивача - не прибув

відповідача - не прибув

прокурор - не прибув

Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 1326 грн. 94 коп. штрафних санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідно до Закону України про основи соціальної захищенності інвалідів в Україні» № 875 - XII від 21.03.1991 року.

Відповідач не отримав копію ухвали про відкриття провадження у справі та копію позовної заяви, оскільки не проживає за адресою, зазначеною позивачем у позовній заяві.

Прокурор Кролевецького району надав суду інформацію про те, що відповідач проживає без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1, телефон НОМЕР_1.

Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів на вимогу ухвали суду від 07.02.2008 року надало лист № б/н від 21.02.2008 року, з яким надає докази направлення телефонограми відповідачу.

Господарський суд ухвалу від 07.02.2007 року у справі № 3/754-07 разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів надіслав відповідачеві на адресу, за якою фактично знаходиться відповідач: АДРЕСА_1.

Таким чином, відповідач був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи.

Оскільки представники сторін в судове засідання не з'явились, суд розглядає справу на основі наявних в ній доказів, згідо ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, суд встановив:

Відповідно до статті 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" № 875-ХП від 21.03.1991 р. зі змінами та доповненнями (далі Закон) передбачено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові і соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.

Згідно ч. 5 ст. 20 Закону, фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, надання позик на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, забезпечення інвалідів технічними реабілітаційними засобами, оплата навчання та перекваліфікація здійснюються Фондом соціального захисту інвалідів.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 Закону встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).

У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням господарського суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.

Пунктом 2 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями адміністративно-господарських санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінет) Міністрів України від 31.01.2007 р. № 70, передбачено, що суми адміністративно-господарських санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Держказначейства до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що відповідно до наданої віповідачем інформації до Управління Пенсійного фонду України середньооблікова чисельність штатних працівників на підприємстві за 2006 рік складає 8 осіб, а фонд заробітної плати 19757 грн. Відповідно моло бути створено 1 робоче місце для інваліда, оскільки 1 робочого місця для працевлаштування інваліда створено не було, то відповідно до ст. 20 Закону України № 875 - XII від 21.03.1991 року відповідач повинен сплатити штраф у розмірі половини середньої річної заробітної плати працівника підприємстваза нестворене робоче місце.

Крім того відповідач не звітував до позивача згідно звіту усановленої форми № 10-ПІ.

Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році, становить 1234 грн. 81 коп., згідно обгрунтованого розрахунку прокурора в позовній заяві.

Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (затв. Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 70), порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.

З 17.04.2007 року(останній термін сплати адміністративно-господарських санкцій) по 21 грудня 2007 року, облікова ставка НБУ з 1 червня 2007 року становила 8% річних.

 Пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій станом на 21 грудня 2007 року складає 92 грн. 13 коп.

Зазначених вище відрахувань відповідачем не здійснено, а тому загальна заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій станом складає 1326 грн. 94 коп.

Відповідач доказів сплати боргу не подав (заперечень проти позову), позовні вимоги повністю підтверджуються матеріалами справи, тому є обгрунтованими, правомірними і такими, що підлягають задоволенню, шляхом стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 1326 грн. 94 коп.

Керуючись ст. ст. 71, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ НОМЕР_2) на користь Сумського обласного відділення Фонду Соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2, р/р 31212230700002 в ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код 23636315) 1326 грн. 94 коп. адміністративно-господарських санкцій та пені за нестворені робочі місця для інвалідів у 2006 році.

4. Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

5. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Левченко П.І.