Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2010 р. Справа № 2а-3023/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потолової Г.В.
при секретарі Івановій І.О.
за участю: помічника прокурора Кириліна Ю.О.
представника позивача Палія Є.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Жовтневого району м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Славнафта» про примусове стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Жовтневого району м.Дніпропетровська звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська з адміністративним позовом про примусове стягнення активів TOB «Славнафта» в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 9762грн. 99коп., а саме: з податку на додану вартість у розмірі 9409грн. 31коп., зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у розмірі 16грн. 57коп., комунального податку у розмірі 177грн. 11коп. та суми штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 160грн. 00коп.
Правовою підставою стягнення податкового боргу позивач вважає пп.3.1.1. ч.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до якого активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
З адреси відповідача надійшов конверт-повернення з позначкою: «організація не зареєстрована». Враховуючи, що адреса відповідача зазначена у позовній заяві, співпадає зі зазначеною в довідці з ЄДР, відповідач вважається належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, відповідно до ст. 35 КАС України.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серія АД №534916, TOB «Славнафта» (далі - відповідач) зареєстроване 19.10.2005 р. Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради та перебуває за адресою: 49000, м.Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, буд.12.
Згідно з довідкою про взяття на облік платника податків, копія якої додана до матеріалів справи, відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби 19.10.2005р.
Отже, Відповідач належним чином зареєстрований як юридична особа та платник податків, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
13.10.2009р. TOB «Славнафта» подало до ДПІ в Жовтневому районі мДніпропетровська податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2009 року, в якій визначено суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті до державного бюджету у розмірі 5622грн. 00коп.
15.09.2009р. фахівцями ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська була проведена документальна невиїзна перевірка податкової декларації з податку на додану вартість TOB «Славнафта» за період з 03.09.2009р. по 09.09.2009р. (Акт№ 5262/152/33808142 від 15.09.2009р.).
Перевіркою встановлено порушення відповідачем пп.7.2.6 п.7.2 ст.7, п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7, п.п 7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» та виявлено завищення податкового кредиту, що призвело до заниження податку на додану вартість, який за результатами звітного періоду підлягає сплаті платником податку до бюджету, у сумі 7950грн. 00коп.
На підставі Акту перевірки № 5262/152/33808142 від 15.09.2009р. ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська прийняте податкове повідомлення-рішення № 0033491502/0 від 16.09.2009р., яким визначено платнику до сплати податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 11925грн. 00коп. (7950грн. 00коп. - основний платіж, 3975грн. 00коп. - штрафна санкція).
Дане податкове повідомлення-рішення було отримано посадовою особою відповідача 16.09.2009р., що підтверджується підписом на корінці повідомлення-рішення.
Зазначене повідомлення-рішення оскаржено представником відповідача до ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська, за результатами розгляду скарги податковим органом винесене рішення про залишення первинної скарги без розгляду, оскільки скарга подана з порушення порядку, встановленого Положенням № 29, не підлягає розгляду і повертається особі, яка її подала, з відповідними роз'ясненнями.
Також, на підставі Акту № 0012457 від 13.11.2009р. про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська щодо відповідача виставлене податкове повідомлення-рішення, яким визначена узгоджена сума податкового зобов'язання, сплачена з затримкою, з податку на додану вартість у розмірі 1249грн. 70коп.
12.10.2009р. TOB «Славнафта» подало до ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська податковий розрахунок комунального податку за 3 квартал 2009 року. Згідно вказаного розрахунку платником податку нараховано комунальний податок, що підлягає сплаті до державного бюджету, у сумі 554грн. 20коп., на момент подання вказаної декларації на особовому рахунку платника податку рахувалася переплата у сумі 377грн. 09коп., за рахунок якої було зменшено розмір самостійно узгодженого податкового зобов'язання, а загальна сума комунального податку склала 177грн. 11коп.
09.09.2009р. фахівцями Кременчуцької ОДПІ було здійснено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій TOB «Славнафта». В ході перевірки встановлено порушення п.7.1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98/96-ВР (із змінами та доповненнями).
За наслідками перевірки ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська відносно TOB «Славнафта» виставлене податкове повідомлення-рішення № 0002462303 від 07.10.2009р. про сплату суми штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 160грн. 00коп.
Згідно звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за жовтень 2009р. підприємством нараховано збору за звітній місяць у розмірі 17грн. 00коп. У зв'язку з існуванням переплати на особовому рахунку платника у сумі 00грн. 43коп., сума недоїмки зменшена і складає 16грн. 57коп.
05.10.2009р. ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська щодо відповідача виставлена перша податкова вимога № 1/2107 на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями у розмірі 4547грн. 00коп.
22.10.2009р. фахівцем ДПІ в Жовтневому районі М.Дніпропетровська складено Акт № 0011104 перевірки відповідності юридичної адреси підприємства його фактичному місцезнаходженню, згідно з яким TOB «Славнафта» за юридичною адресою не знаходиться.
У свою чергу, фахівцем ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська 22.10.2009р. складено Акт про розміщення на дошці оголошень податкової вимоги № 1/2107.
В десятиденний термін з моменту розміщення на дошці оголошень податкової вимоги № 1/2107 від 05.10.2009р. TOB «Славнафта» не зверталося з відповідною скаргою до ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська або до суду з позовом про скасування податкової вимоги та не сплатило суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями.
23.11.2009р. ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська щодо відповідача виставлена друга податкова вимога № 2/2516 на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями у розмірі 8336грн. 72коп. (5799грн. 11коп. - основний платеж, 2505грн. 91коп. - штрафні (фінансові) санкції, 31грн. 70коп. - пеня).
09.12.2009р. фахівцем ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська складено Акт № 0014067 перевірки відповідності юридичної адреси підприємства його фактичному місцезнаходженню, згідно з яким TOB «Славнафта» за юридичною адресою не знаходиться.
У свою чергу, фахівцем ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська 09.12.2009р. складено Акт про розміщення на дошці оголошень податкової вимоги № 2/2516.
В десятиденний термін з моменту розміщення на дошці оголошень податкової вимоги № 2/2516 від 23.11.2009р. TOB «Славнафта» не зверталося з відповідною скаргою до ДПІ в Жовтневому районі м.Дніпропетровська або до суду з позовом про скасування податкової вимоги та не сплатило суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями.
Таким чином, на момент звернення до суду загальна сума узгодженого податкового боргу TOB «Славнафта» склала 9762грн. 99коп., яку відповідач у встановлені терміни та в повному обсязі не сплатив.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наступні норми діючого законодавства України.
Відповідно до ст.9 Закону України від 25.06.1991 р. № 1251-XII «Про систему оподаткування» (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з абз.б п.п.4.2.2. п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 р. (далі Закон № 2181) контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань.
Підпунктом 17.1.3. п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 встановлено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у абзаці б підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України № 2181 вказано, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з вимогами Закону України № 2181 Південною МДШ м.Кривого Рогу на адресу відповідача були виставлені перша і друга податкові вимоги, але податковий борг відповідачем у добровільному порядку сплачений не був.
Відповідно до ст.ст. 67. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у п.1.7 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. З зазначеного Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування,
їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю.
На час розгляду справи загальний податковий борг з податку на додану вартість, зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, комунального податку та суми штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг складає суму у розмірі 9762грн. 99коп., яка у добровільному порядку відповідачем не сплачена, а тому підлягає примусовому стягненню за рахунок активів.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Славнафта» про примусове стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути в примусовому порядку з Товариства з обмеженою відповідальністю «Славнафта» (код ЄДРПОУ 33808142) активи в рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 9409грн. 31коп. (дев'ять тисяч чотириста дев'ять гривень 31коп.), (р/р 31117029700005, код платежу 14010100), збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у розмірі 16грн. 57коп., (шістнадцять гривень 57коп.), (р/р 31215233700005, код платежу 16060100), комунального податку у розмірі 177грн. 11коп. (сто сімдесят сім гривень 11коп.), (р/р 33219828700005, код платежу 16010200) та суми штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 160грн. 00коп. (сто шістдесят гривень 00коп.), (р/р 31413541700005, код платежу 21080900) - одержувач УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 24246786, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код платежу 14010100 на користь держави.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Текст постанови у повному обсязі виготовлений 05.05.2010 р.
Суддя Г.В. Потолова