Постанова № 14876542, 06.04.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2011
Номер справи
2а-2115/11/1270
Номер документу
14876542
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 квітня 2011 року Справа № 2а-2115/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Ірметова О.В.

при секретарі: Вівдюк М.М.,

за участю представників сторін від:

позивача:Леонова З.Є.

відповідача:не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства «Лисичанський шляхрембуд» про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ :

10 березня 2011 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до КП «Лисичанський шляхрембуд» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 805689,79 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що КП «Лисичанський шляхрембуд» зареєстроване у якості СПД Лисичанською міською радою.

Станом на день звернення до суду у відповідача за період з 30.10.2008 утворився податковий борг в сумі 805689,79 грн. по податку на додану вартість, яка складається з суми податкового зобовязання, штрафних санкцій та пені. На адресу відповідача надсилалися податкові вимоги, але відповідач податковий борг не погасив.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та надав пояснення аналогічні позовним вимогам.

Відповідач у судове засідання не зявився, надіслав до суду заяву про розгляд справи у відсутність представника відповідача, та зазначив, що проти позовних вимог податкового органу не заперечує.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України «Про систему оподаткування», які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Згідно ч.1 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування”, податок на додану вартість, плата за землю, збір за забруднення навколишнього природного середовища належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.

Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі закон №2181), податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно з п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 закону №2181, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно з п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону 2181 податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п.п.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону 2181 процедура адміністративного оскарження закінчується:

останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк;

днем отримання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеної у заяві;

днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобовязання платника податків.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з п.п 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач Комунальне підприємство «Лисичанський шляхрембуд» зареєстроване виконавчим комітетом Лисичанської міської ради 23.10.2004, про що зроблено запис за №1381120000000099 (а.с. 9), знаходиться на податковому обліку в ДПІ м. Лисичанську.

20 жовтня 2008 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2008 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 34675,00 грн. (а.с.17-18).

19 листопада 2008 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 8593,00 грн. (а.с.19-20).

19 грудня 2008 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2008 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 10827,00 грн. (а.с.21-22).

19 січня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2008 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 29371,00 грн. (а.с.23-24).

18 лютого 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 4729,00 грн. (а.с.25-26).

19 березня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 256,00 грн. (а.с.27-28).

17 квітня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 4256,00 грн. (а.с.29-30).

19 травня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 14340,00 грн. (а.с.31-32).

18 червня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 43012,00 грн. (а.с.33-34).

20 липня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 12165,00 грн. (а.с.35-36).

19 серпня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 26524,00 грн. (а.с.37-38).

17 вересня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 19968,00 грн. (а.с.39-40).

19 жовтня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за вересня 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 15492,00 грн. (а.с.41-42).

18 листопада 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 2449,00 грн. (а.с.43-44).

16 грудня 2009 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 27380,00 грн. (а.с.45-46).

19 січня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2009 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 21302,00 грн. (а.с.47-48).

18 лютого 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 18768,00 грн. (а.с.49-50).

22 березня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 14483,00 грн. (а.с.51-52).

20 квітня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 23215,00 грн. (а.с.53-54).

19 травня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 27598,00 грн. (а.с.55-56).

21 червня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 261,00 грн. (а.с.57-58).

20 липня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 77307,00 грн. (а.с.59-60).

20 серпня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 54812,00 грн. (а.с.61-62).

16 вересня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 38941,00 грн. (а.с.63-64).

19 жовтня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 8023,00 грн. (а.с.65-66).

19 листопада 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську уточнюючий розрахунок з податку на додану вартість, в якою позивач виправив помилку в декларації поданої за вересень 2010 року, та зазначив збільшення суми, яка підлягає сплаті до бюджету ц розмірі 1912,00 грн. та суму штрафу, нарахованої платником самостійно у звязку з виправленням помилки у розмірі 96,00 грн. (а.с.18)

19 листопада 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 74138,00 грн. (а.с.67-68).

20 грудня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 23375,00 грн. (а.с.69-70).

20 січня 2010 року відповідачем було подано до ДПІ в м. Лисичанську податкову декларацію з податку на додану вартість за грудня 2010 року, в якій в рядку 27 позивач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, у розмірі 48465,00 грн. (а.с.71-72).

28 жовтня 2008 року податковим органом на підставі акту перевірки №16010379/05401887 від 28.10.2008, яким було встановлено несвоєчасність сплати ПДВ (а.с.101), було нараховано штрафні санкції у розмірі 50% в сумі 25182,51 грн., про що винесено податкове повідомлення рішення №0002041601/0 (а.с.78), яке отримав відповідач 18.10.2008.

18 листопада 2009 року податковим органом на підставі акту перевірки №16010589/05401887 від 18.11.2009, яким було встановлено несвоєчасність сплати ПДВ (а.с.101), було нараховано штрафні санкції у розмірі 50% в сумі 8137,51 грн., про що винесено податкове повідомлення рішення №0003851601/0 (а.с.77), яке отримав відповідач 20.11.2009.

10 березня 2010 року податковим органом на підставі акту перевірки №16010115/05401887 від 10.03.2010, яким було встановлено несвоєчасність сплати ПДВ (а.с.100), було нараховано штрафні санкції у розмірі 50% в сумі 3006,51 грн., про що винесено податкове повідомлення рішення №0000461601/0 (а.с.76), яке отримав відповідач 10.03.2010.

26 квітня 2010 року податковим органом на підставі акту перевірки №16010202/05401887 від 26.04.2010, яким було встановлено несвоєчасність сплати ПДВ (а.с.100), було нараховано штрафні санкції у розмірі 50% в сумі 4519,50 грн., про що винесено податкове повідомлення рішення №0000951601/0 (а.с.75), яке отримав відповідач 26.04.2010.

07 вересня 2010 року податковим органом на підставі акту перевірки №16010382/05401887 від 07.09.2010, яким було встановлено несвоєчасність сплати ПДВ (а.с.99), було нараховано штрафні санкції у розмірі 50% в сумі 36481,53 грн., про що винесено податкове повідомлення рішення №0001681601/0 (а.с.74), яке отримав відповідач 07.09.2010.

21 грудня 2010 року податковим органом на підставі акту перевірки №16010520/05401887 від 21.12.2009, яким було встановлено несвоєчасність сплати ПДВ (а.с.100), було нараховано штрафні санкції у розмірі 50% в сумі 10920,00 грн., про що винесено податкове повідомлення рішення №0002511601/0 (а.с.73), яке отримав відповідач 21.12.2010.

Позивачем на адресу відповідача, відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” надсилалась перша податкова вимога від 08.10.2001 року № 1/73 (а.с.98) та друга податкова вимога від 10.12.2001 №2/158 (а.с.98).

Тобто станом на день звернення до суду за відповідачем обліковується узгоджене зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 757064,16 грн.

У звязку з затримкою сплати узгодженого податкового зобовязання відповідачу було нараховано пеню у розмірі 48625,63 грн., що підтверджується розрахунком пені (а.с.84).

Оскільки в судовому засіданні встановлено наявність податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 805689,79 грн., позовні вимоги податкового органу щодо стягнення податкового боргу є законними та обґрунтованими.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства «Лисичанський шляхрембуд» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Лисичанський шляхрембуд» (вул. Гоголя, 31, м. Новодружеськ, Луганська обл., 93193, і.к. 05401887) на користь Державного бюджету суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 805689,79 грн. (вісімсот пять тисяч шістсот вісімдесят девять грн. 79 коп.) шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, а саме:

- р/р 35447003003547, 35435004003547, 35435001002329, 35434005003547 ГУ ДКУ у Луганській області, м. Луганськ, МФО 804013;

- р/р 2600812410290, 2600612410272, 2600541155103, 2600441155102, 26008411551 Укркомунбанк, МФО 304988;

- р/р 2600230100236 філія Лисичанське відділення ВАТ «Ощадбанк» м. Лисичанськ, МФО 364070;

- р/р 26009318731, 26005118731, 26002218731, 2605218731, 2604118731, 2600718731 Луганська філія АБ «Укргазбанк», м. Луганськ, МФО 304621

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 06 квітня 2011 року.

СуддяО.В. Ірметова