Постанова № 14876497, 04.04.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2011
Номер справи
2а-1918/11/1270
Номер документу
14876497
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 квітня 2011 року Справа № 2а-1918/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Широкої К.Ю.,

при секретарі: Смішливій І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Топсервіс - Центр» про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій, -

В С Т А Н О В И В :

03 березня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду з Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську (далі Ленінська МДПІ у м. Луганську) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Топсервіс - Центр» (далі - ТОВ “Топсервіс Центр”) про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій для продовження розгляду справи.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ “Топсервіс Центр” є платником податків та зборів та перебуває на податковому обліку в Ленінській МДПІ м. Луганська. ТОВ “Топсервіс Центр” станом на 03 листопада 2010 року має заборгованість перед бюджетом у розмірі 63374, 30 грн. Відповідно до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями) далі Закон № 265, фахівцями Ленінської МДПІ у м. Луганську проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Актом перевірки від 05.06.2009 № 0126/12/32/23/33765942 встановлені порушення: п. 12 ст. 3 Закону №265, ведення обліку товарних запасів за місцем зберігання та реалізації з порушенням встановленого порядку. На підставі зазначеного акту Ленінською МДПІ у м. Луганську прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15 липня 2009 року № 0001852340 у розмірі 61655, 66 грн. Зазначене рішення товариство оскаржувало до суду. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 18.11.2009 № 2а-24410/09/1270 в задоволенні позовних вимог ТОВ «Топсервіс-Центр» відмовлено. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 27.04.2010 апеляційна скарга товариства залишена без задоволення, рішення суду першої інстанції без змін. Відповідно Закону № 265, фахівцями Ленінської МДПІ у м. Луганську проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Актом перевірки від 05.06.2009 № 0125/12/32/23/33765942 встановлені порушення: п. 12 ст. 3 Закону № 265, ведення обліку товарних запасів за місцем зберігання та реалізації з порушенням встановленого порядку; п. 13 ст. 3 Закону №265, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО. На підставі зазначеного акту Ленінською МДПІ у м. Луганську прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових)

санкцій від 15 липня 2009 року № 0001862340 у розмірі 1718, 64 грн. В порушення чинного законодавства, ТОВ “Топсервіс Центр” у встановлений законом термін не виконало рішення Ленінської МДПІ і не сплатило суму штрафних (фінансових) санкцій за даними рішеннями. У звязку з чим, позивач просив стягнути з ТОВ “Топсервіс Центр” суму штрафних санкцій (фінансових) санкцій у розмірі 63374,30 грн.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, в матеріалах справи є повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.83), причини неявки суду не повідомив, правом надати відзив на позовну заяву не скористався.

Керуючись ч. 4 ст. 128 КАС України, судом вирішено питання про розгляд справи без участі представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Позивач Ленінська МДПІ у м. Луганську, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та фізичних осіб - підприємців щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».

Згідно п.4 ч.1 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі - Закон України № 509) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують функцію контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Відповідно до ч.1 ст.11 ЗУ №509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право :

-п.1 здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичноїособи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

- п.2 здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;

- п.11 застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.

Судом встановлено, що фахівцями Ленінської МДПІ у м. Луганську проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в ході якої встановлено порушення вимог п. 12 ст. 3 Закону №265, на підставі чого було складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 05.06.2009 № 0126/12/32/23/33765942 в якому зазначено наступне порушення: ведення обліку товарних запасів за місцем зберігання та реалізації з порушенням встановленого порядку. На підставі зазначеного акту Ленінською МДПІ у м. Луганську прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15 липня 2009 року № 0001852340 у розмірі 61655, 66 грн. (а.с. 17). Відповідачем вищезазначене рішення було оскаржено в судовому порядку, за результатами розгляду постановою Луганського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2009 року № 2а-24410/09/1270 позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Топсервіс - Центр» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 000185/2340 від 15.07.2009 неправомірними та його скасування в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю за необґрунтованістю. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 27.04.2010 постанову Луганського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2009 року залишено без задоволення (а.с.39-42).

Фахівцями Ленінської МДПІ у м. Луганську проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Актом перевірки від 05.06.2009 № 0125/12/32/23/33765942 встановлені порушення: п. 12 ст. 3 Закону № 265, ведення обліку товарних запасів за місцем зберігання та реалізації з порушенням встановленого порядку; п. 13 ст. 3 Закону № 265, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО. На підставі зазначеного акту Ленінською МДПІ у м. Луганську прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15 липня 2009 року № 0001862340 у розмірі 1718, 64 грн. (а.с. 26).

Відповідно до норм п.12, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон №265/95-ВР), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Відповідно до ст. 20, 21, 22 Закону України № 265, до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Частиною 1 ст. 15. Закону № 265 передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до положень статті 3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування;

реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України;

забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 2 Закону України №265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з субєктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню субєктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкції.

Стаття 25 Закону №265 передбачає, що суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 зазначеного Закону підлягають перерахуванню субєктом господарської діяльності до державного бюджету в 10-денний термін з дня прийняття рішення державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Статтею 25 Закону № 265 передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Рішення про застосування штрафних санкцій одержане відповідачем. До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не сплачено, доказів сплати до суду не надходило. Аналізуючи вказані вище обставини, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, вважає їх такими, що підлягають задоволенню. Адже суми заявлених штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 63374,30 грн. відповідачем не сплачені, правомірність їх застосування підтверджено постановою Луганського окружного адміністративного суду № 2а-24410/09/1270 від 18.11.2009, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 27.04.2010. Враховуючи такі обставини, заявлена сума штрафних санкцій у розмірі 63374,30 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 04 квітня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Топсервіс - Центр» про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Топсервіс - Центр» суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 63374,30 грн. (шістдесят три тисячі триста сімдесят чотири гривні 30 коп.) в доход бюджету Ленінського району (р/р 31117104700006, код платежу 21080900, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк _ ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 08 квітня 2011 року.

СуддяК.Ю. Широка