Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 квітня 2011 року Справа № 2а-2122/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ципко О.В.
при секретарі судового засідання Бородіній І.Ю.,
в присутності сторін:
від позивача: Мілобинської М.Г.,
від відповідача: не прибув,
розглянувши у судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про штрафної санкції,-
В С Т А Н О В И В
10 березня 2011 року державна податкова інспекція в м. Сєвєродонецьку Луганської області звернулась до суду з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафної (фінансової) санкції в розмірі 3400,00 грн., в якому зазначила, що 11.03.2010 року на підставі ст. 11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" та Законів України від 1 червня 2000 року № 1776-ІІІ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" було здійснено перевірку господарської одиниці - магазину "Інесса", що розташований за адресою: м. Сєвєродонецьк, п.Сиротине,вул.Фрунзе, 41. В результаті перевірки було встановлено порушення ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", а саме: зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, у звязку з чим складено акт № 0028/12/14/23/2723610566 від 11.03.10р. 23.03.2010 р. державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку на підставі абз. 11 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" було прийнято рішення № 12140013/23-455 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 штрафні (фінансових) санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн.
На час подання адміністративного позову до суду відповідачем вказане рішення не виконане, тому позивач просить суд стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3400,00 грн. на користь державного бюджету України.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні позовній заяві та просив стягнути з відповідача штрафну (фінансову) санкцію у сумі 3400,00 грн.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення № 05822489.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних матеріалів.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, ід.код НОМЕР_3 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа у виконавчому комітеті Сєвєродонецької міської ради Луганської області № 2383017 0000 003428 від 30.03.1993 року (а.с.4).
Відповідач ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.4).
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів зобов'язані сплачувати відповідну суму податків та зборів в установлені законом.
Відповідно до ст.15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 року № 265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідної законодавством України.
Як вбачається з матеріалів справи, 11.03.2010 року посадовими особами державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області було здійснено перевірку господарської одиниці відповідача - магазину "Інесса", що розташований за адресою: м. Сєвєродонецьк, п.Сиротине, вул.Фрунзе, 41.
За результатами перевірки було складено акт № 0028/12/14/23/2723610566 від 11.03.10р., яким встановлено порушення ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР, а саме: зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру (а.с. 5-6).
Згідно до ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових
виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
23.03.2010 р. державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку на підставі абз. 11 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР було прийнято рішення № 12140013/23-455 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3400,00 грн. (а.с.7).
Як вбачається з абз.11 ст.17 вказаного Закону, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1 700 гривень.
Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чиним законодавством.
Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду (ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР).
Таким чином, на момент звернення до суду відповідачем не сплачена штрафна санкція в розмірі 3400,00 грн., що застосована на підставі рішення № 12140013/23-455 від 23.03.2010 року.
Частиною 1 ст. 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина 2 вказаної статті).
Згідно зі статтею 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Як вбачається з матеріалів справи, порушення інтересів держави, за яке нараховані штрафні санкції відповідачу, виявлено позивачем під час проведення перевірки 11.03.10р., рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було винесено 23.03.10р. Однак, враховуючи, що 03.08.2010 року набрали чинності внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України та змінився строк для звернення до адміністративного суду, тому суд вважає, що позов ДПІ у м. Сєвєродонецьку був поданий до суду без пропуску строку, встановленого частиною 2 статті 99 КАС України.
За таких обставин, суд вважає, вимоги позивача щодо стягнення штрафної санкції з
фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 в розмірі 3400,00 грн. такими, що знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, підтверджені матеріалами справи, у зв'язку з чим суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст. 17, 69-71,94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ
Позовні вимоги державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про штрафної санкції задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, код НОМЕР_3, (адреса: АДРЕСА_1 на користь Державного бюджету України (р/р 31119106700080, код платежу 3021081100, код банку 24046627, ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013) штрафну (фінансову) санкцію у вигляді штрафу в сумі 3400,00 грн.(три тисячі чотириста грн.00 коп.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Постанову викладено в повному обсязі та підписано 11.04.2011 року.
СуддяО.В. Ципко