Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 квітня 2011 року Справа № 2а-1425/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді: Цицюри О.О.,
при секретарі судового засідання: Бойко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луганську справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технорезерв» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємства в сумі 1730,00 грн., з комунального податку в сумі 253,23 грн., а всього в сумі 1983,23 грн., -
В С Т А Н О В И В:
15 лютого 2011 року позивач ДПІ в Жовтневому районі Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просив стягнути з «Технорезерв» податковий борг з податку на прибуток підприємства в сумі 1730,00 грн., з комунального податку в сумі 253,23 грн., а всього в сумі 1983,23 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Технорезерв» (код ЄДРПОУ 36255812) є юридичною особою, зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 10.04.2009 в якості субєкта підприємницької діяльності за реєстраційним номером 13821020000016187, має самостійний баланс, поточні та інші рахунки в установах банків, круглу печатку, штамп і бланки зі своїм найменуванням, знак для товарів та послуг. Керівником підприємства є Ковальов Павло Геннадійович. ТОВ «Технорезерв» перебуває на податковому обліку в якості платника податків у ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську з 13.04.2009 за №06930. Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни. У звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань за ТОВ «Технорезерв» обліковується податковий борг перед бюджетом в загальній сумі 1983,23 грн., з яких: з податку на прибуток в сумі 1730,00 грн. (за основним платежем - 1560,00 грн., що виник на підставі поданої платником податків декларації з податку на прибуток підприємства від 19.05.2010 №31093, штрафні санкції - 170,00 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 26.05.2010 №0033161510/0, винесеного на підставі акту перевірки від 25.05.2010 №816/151) та з комунального податку в сумі 253,23 грн. (за основним платежем 83,30 грн., що виник на підставі поданих платником податків податкових розрахунків комунального податку від 09.08.2010 №53706 та від 05.11.2010 №77817, штрафні санкції 169,93 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 26.05.2010 №0002581530/0, винесеного на підставі акту перевірки від 26.05.2010 №93/15). У відповідності з вимогами статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин та виникнення податкового боргу) Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м.Луганську вживалися усі відповідні заходи, спрямовані на добровільне погашення відповідачем податкового боргу, а саме: на юридичну адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу №1/446 від 26.05.2010 та другу податкову вимогу №2/743 від 02.09.2010, які, через неможливість вручення, відповідно до абз.4 п.п. 6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України №2181 від 21.12.2000 були розміщені на дошці податкових оголошень, у звязку з чим вони вважаються врученими з дня їх розміщення відповідно з 15.07.2010 та з 08.01.02010, про що свідчать акти про неможливість вручення від податкових вимог від 15.07.2010 та від 08.10.2010. Також, 08.11.2010 Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м.Луганську відносно відповідача було прийнято рішення №111 про стягнення коштів та продаж активів ТОВ «Технорезерв» в рахунок погашення його податкового боргу. Однак, усі вжиті не дали позитивного результату. На підставі викладеного, позивач просив стягнути в судовому порядку з Товариства з обмеженою відповідальністю «Технорезерв» податковий борг з податку на прибуток підприємства в сумі 1730,00 грн., з комунального податку в сумі 253,23 грн., а всього в сумі 1983,23 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні, надав суду пояснення по суті позовних вимог.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Правом надання заперечень проти позову у встановлений судом строк та доказів на підтвердження своїх доводів не скористався, заяви про визнання позовних вимог або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав.
Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення адміністративної справи.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до юрисдикції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених Конституцією та законами України.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною третьою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Проте, оскільки правовідносини щодо наслідків несплати платником податків відповідачем у даній адміністративній справі ТОВ «Технорезерв» податкового боргу з податку на прибуток підприємства в сумі 1730,00 грн. та з комунального податку в сумі 253,23 грн., виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI, суд приходить до висновку, що в даному випадку при розгляді справи слід застосувати норми раніше діючого законодавства.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Згідно ч.1 ст.11 вказаного Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі- платники податків).
Відповідно до ч.1 ст.13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобовязані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Порядок нарахування та справляння податку на прибуток підприємств визначений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334-94-ВР від 28.12.1994 (який був чинний на момент виникнення спірних правовідносин та виникнення податкового боргу).
Порядок нарахування та справляння комунального податку визначений Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 (який був чинний на момент виникнення спірних правовідносин та виникнення податкового боргу).
Зазначеними вище Законами встановлено, що субєкти господарювання зобовязані у встановленому порядку сплачувати податки, визначено розміри та порядок сплати цих податків, відповідальність платників податків та контроль за правильністю обчислення їх справляння.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Технорезерв» (код ЄДРПОУ 36255812) зареєстровано виконачим комітетом Луганської міської ради в якості юридичної особи 10.04.2009 за реєстраційним №1382102 0000 016187 та взято на податковий облік в якості платника податків у ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську з 13.04.2009 за №06930 (а.с.9,11).
Відповідно до вимог підпункту 2.1.1 пункту 2.1 статті 2 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин та виникнення податкового боргу) Товариство з обмеженою відповідальністю „Технорезерв” є платником податку на прибуток підприємства.
Згідно із абзацом 2 пункту 16.4 статті 16 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Станом на 16.12.2010 за Товариством з обмеженою відповідальністю «Технорезерв» рахується податковий борг перед бюджетом, загальна сума якого становить 1983,23 грн., з яких:
- з податку на прибуток підприємства в сумі 1730,00 грн. (за основним платежем - 1560,00 грн., що виник на підставі поданої платником податків декларації з податку на прибуток підприємства від 19.05.2010 №31093, штрафні санкції - 170,00 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 26.05.2010 №0033161510/0, винесеного на підставі акту перевірки від 25.05.2010 №816/151);
- з комунального податку в сумі 253,23 грн. (за основним платежем 83,30 грн., що виник на підставі поданих платником податків податкових розрахунків комунального податку від 09.08.2010 №53706 та від 05.11.2010 №77817, штрафні санкції 169,93 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 26.05.2010 №0002581530/0, винесеного на підставі акту перевірки від 26.05.2010 №93/15).
Наявність податкового боргу у відповідача підтверджується розрахунком суми податкового боргу станом на 16.12.2010 (а.с.13), копією податкової декларації з податку на прибуток підприємства №31093 від 19.05.2010 (а.с.14-15), актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток підприємства №816/151 від 25.05.2010 (а.с.16), копією податкового повідомлення-рішення №0033161510/0 від 26.05.2010 на суму 170,00 грн. (а.с.17), копіями податкових розрахунків комунального податку №53706 від 09.08.2010, №77817 від 05.11.2010 (а.с.18,19), копією акту перевірки щодо своєчасності подання податкового розрахунку по комунальному податку №93/15 від 26.05.2010 (а.с.20), копією податкового повідомлення-рішення №0002581530/0 від 26.05.2010 (а.с.21), копіями першої податкової вимоги №1/446 від 26.05.2010 та другої податкової вимоги №2/743 від 02.09.2010, які, через неможливість вручення, відповідно до абз.4 п.п. 6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України №2181 від 21.12.2000 були розміщені на дошці податкових оголошень, у звязку з чим вони вважаються врученими з дня їх розміщення відповідно з 15.07.2010 та з 08.01.02010, про що свідчать акти про неможливість вручення від податкових вимог від 15.07.2010 та від 08.10.2010 (а.с.22, 22 зворотній бік, 23).
08.11.2010 заступником начальника ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську відносно ТОВ «Технорезерв» прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.24).
Пунктами 1, 2, 3 частини 1 статті 9 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XII «Про систему оподаткування» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) передбачені обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, строки та умови надання декларацій та фінансової звітності встановлені спеціальним податковим законодавством.
До набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин та виникнення податкового боргу) визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Також, цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобовязання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобовязання.
Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Згідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зважаючи на те, що боржник не сплатив узгоджені суми податкових зобовязань у встановлені строки, податковим органом відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ на юридичну адресу відповідача було сформовано та направлено першу податкову вимогу №1/446 від 26.05.2010 та другу податкову вимогу №2/743 від 02.09.2010, які, через неможливість вручення, відповідно до абз.4 п.п. 6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України №2181 від 21.12.2000 були розміщені на дошці податкових оголошень, у звязку з чим вони вважаються врученими з дня їх розміщення відповідно з 15.07.2010 та з 08.01.02010, про що свідчать акти про неможливість вручення від податкових вимог від 15.07.2010 та від 08.10.2010. (а.с.22,23).
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин та виникнення податкового органу) Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м. Луганську Товариству з обмеженою відповідальністю «Технорезерв» було надіслано першу податкову вимогу №1/446 від 26.05.2010 та другу податкову вимогу №2/743 від 02.09.2010, які на підставі підпункту 5.8.3 пункту 5 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 03 липня 2001 року № 266 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2001 року за № 595/5786, були розміщені на дошці оголошень Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську, про що свідчать акти відповідно від 25.05.2010 та від 26.05.2010 щодо неможливості вручення податкових вимог (а.с.16,20).
Даних про добровільну сплату відповідачем податкового боргу судом не встановлено.
Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ » (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин та виникнення податкового органу) податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків.
Факту оскарження відповідачем податкових зобовязань судом не встановлено.
Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин та виникнення податкового органу) платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин та виникнення податкового органу) активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Оскільки позивач відноситься до субєкта владних повноважень, вказаними вище Законами йому надано право на звернення до суду з позовами у зазначених випадках про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника, при цьому передбачено, що таке стягнення можливе тільки виключно на підставі рішення суду, тому суд вважає, що виниклі правовідносини носять характер публічно-правових, а тому адміністративний суд має право розглядати такі спори та приймати відповідні рішення з цього приводу.
Таким чином, позовні вимоги ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську знайшли своє обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Технорезерв» податковий борг в загальному розмірі 1983,23 грн., з яких: з податку на прибуток підприємства в сумі 1730,00 грн., з комунального податку в сумі 253,23 грн., а всього 1983,23 грн.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 07 квітня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 11 квітня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технорезерв» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємства в сумі 1730,00 грн., з комунального податку в сумі 253,23 грн., а всього в сумі 1983,23 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Технорезерв» (код ЄДРПОУ 36255812; місцезнаходження: 91000 м.Луганськ, вул.Дачная, буд.1; розрахунковий рахунок № 260050134695, рос.руб., «Сбербанк Росії», МФО 320627, розрахунковий рахунок № 260050134695, укр.грн., «Сбербанк Росії», МФО 320627) податковий борг з податку на прибуток підприємства в сумі 1730,00 грн. (одну тисячу сімсот тридцять гривень 00 копійок) на розрахунковий рахунок №31117009700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 11021000, одержувач Державний бюджет Жовтневого району, код 204046538, з комунального податку в сумі 253,23 грн. (двісті пятдесят три гривні 23 копійки) на розрахунковий рахунок №33211828700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 16010200, одержувач місцевий бюджет Жовтневого району, код 204046538, а всього 1983,23 грн. (одну тисячу девятсот вісімдесят три гривні 23 копійки).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 11 квітня 2011 року.
СуддяО.О. Цицюра